Zeytinyağlı Sabunun Saça, Yüze Ve Cilde 11 Faydası Nedir

0

Zeytinyağlı sabun, zeytinyağından elde edilmiş naturel bir sabundur. Zeytinyağını öteki bildiğimiz yağ türlerinden ayıran özelliği, insan vücuduna oldukca daha çok yararı bulunmaktadır. Hal bu şekilde olunca kozmetik bakım ürünlerinde kullanılan zeytinyağı bir adım daha öne çıkar ve daha oldukca tercih edilmektedir. Zeytinyağlı sabunun hem katı hem de sıvı sabunu bulunur, tercihe gore her ikisi de kullanılmaktadır.

Naturel zeytinyağlı sabunun ferahlatıcı bir tesiri vardır. Gerek kokusu, nemlendirici özelliği, yumuşacık yapısı, saçlara ve cilde malum yararlarından dolayı bir çok kişinin sevmiş olarak kullandığı naturel bir sabundur. Yazımızın devamında zeytinyağlı sabunun cilde ve saça olan faydalarını bildirdik.

Zeytinyağlı Sabunun Saça Ve Cilde Şahane Yararları

Her üründe olduğu şeklinde zeytinyağlı sabununun yararları da kişiden kişiye gore değişkenlik göstermektedir. Tesir etme süresi, tertipli kullanımdan yada kişinin cilt ve saç yapısın gerekse cilt ve saç problemlerine gore farklılık izah edebilir. Zeytinyağlı sabunun bazı yararları şunlardır;

Zeytinyağlı sabunun nemlendirici özelliği yardımıyla saçlara naturel bir yumuşaklık kazandırır.

Zeytinyağlı sabun, ciltte çevresel faktörlerden dolayı tıkanan gözeneklerin açılmasına ve cildin pürüzsüzleşerek daha rahat nefes almasına destek verir.

Zeytinyağlı sabun, duş sonrasında elektriklenen saçların problemini ortadan kaldırır ve elektriklenmeyi önler. Hem de saçların parlaklığını artırarak daha ışıl ışıl bir görünüme haiz olmasını sağlamaktadır.

Tertipli zeytinyağlı sabun kullanarak bacaklardaki selülitlerden ve çatlaklardan kurtulabilmek mümkündür.

Zeytinyağlı sabun tertipli kullanımda yüzde oluşan sivilcelerin önüne geçer ve mevcud sivilceleri zaman içinde tedavi eder.

Zeytinyağlı sabunun saç köklerin kuvvetlendirme özelliği yardımıyla saç dökülmelerinin önüne geçer ve saç dökülmelerini zaman içinde azaltır.

Naturel zeytinyağlı sabun cilt üstünde bulunan çeşitli güneş lekelerini, sivilce ve akne lekelerini zaman içinde ortadan kaldırır ve böylece cilt tonunu eşitler.

Zeytinyağlı sabun saç bakımında tertipli bir halde kullanıldığında saçtaki kepeklenmeyi önler ve oluşmuş olan kepeklenmeleri giderir.

Zeytinyağlı sabun cilt için en ideal ve naturel nemlendiricilerden biridir. Cildin rutubet oranını dengeler.

Naturel zeytinyağlı sabun, şampuanlar ve yapınış sabunlar şeklinde içinde kimyasal madde içermez. Bu sayede cildi alerjik reaksiyonlara uygun kişilerin yada kırılgan ciltli kişilerin gönül rahatlığıyla kullanabilecekleri bir sabundur.

Naturel zeytinyağlı sabun tertipli ve istikrarlı kullanım sonucunda cilde ışıl ışıl bir görünüm kazandırır.

Zeytinyağlı sabun, içindeki E vitamini yardımıyla saçların daha yumuşak olmasını sağlar, saçları gürleştirir ve kepek oluşumunun önüne geçer. Sadece sabunu kullanmaya ilk başlandığında saç tellerini birazcık sertleştirebilir. Fakat bunda kaygı meydana getirecek bir durum söz mevzusu değildir. Saçlarınız kimyasallardan arınıp zeytinyağlı sabuna alıştıkça sertliği gidecek ve yumuşacık olacaktır.

Naturel zeytinyağlı sabun tertipli kullanımda saç derisindeki kan akışını hızlandırır ve yeni saç çıkmasına destek verir. Böylece naturel sabun kullanarak yeni saçlarınızın çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Sabun Iyi mi Kullanılmalıdır?

Zeytinyağlı sabunu kullanmadan ilkin yüz iyice yıkanır. Arkasından sabun cilde sürülerek köpürmesi sağlanır. Ortalama 1-2 dakika kadar beklettikten sonrasında ılık su ile durulanır. Cilt yapısına gore eğer gereksinim olursa ikinci kez yeniden edilir.

Zeytinyağlı sabunun saçta kullanımı için ise; ilk olarak duştayken saçlar güzelce ıslatılır. Arkasından sabunu saçlara sürerek köpürmesi sağlanır. Ondan sonra ortalama 1-2 dakika kadar bekledikten sonrasında ılık su ile saçlar iyice durulanır. İlk birkaç kullanımda saçlardaki fark hissedilir. Kısaca saçlar birazcık sertleşir. Sadece ondan sonra ki kullanımlarda saç alışır ve tertipli kullanıldığında saç için görkemli yararları gözlemlenir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.