Zeytinyağı Limon Maskesi Iyi mi Yapılır Suna Dumankaya Tarifi

0

Biz bayanlar için cilt güzelliği fazlaca mühimdir. Güzel bir cilde haiz olmak için çeşitli organik maskeler deneriz. Bu maskelerden biri de zeytinyağı ve limon karıştırılarak meydana getirilen yüz maskesidir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yüzü Pürüzsüzleştiren Bebek Benzer biçimde Cilt İçin Zeytinyağı Limon Maskesi

1 miktar saf zeytinyağı, sıcak su, 4 damla limon suyuyla karıştırın.Yüzünüzü masajdan ilkin sabun kulanmadan ılık su ile sudan geçirin,soğuk su ile durulayın. Sonrasında bir miktar zeytinyağı ile hafifçe masaj yapın ve bir süre öylece beklemeye alın. Yeniden sabun kulanmadan ılık su ile sudan geçirin, soğuk su ile durulayın. Bu işlemden sonrasında yüzünüze taze yumuşak ve pürüzsüz olacaktır.

Zeytinyağı ve Limon İle Cildi Pürüzsüzleştiren Güzelleştiren Maske Tarifi

Malzemeler

 1. 1 yiyecek kaşığı zeytinyağı
 2. 1 yiyecek kaşığı limon suyu

Bir kasedeimon suyunu zeytinyağı ile iyice karıştırın. Bunu yüzün her yerine uygulayın ve bir yada iki dakika masaj yapın. 30 dakika beklemeye alın ve arkasından ılık suyla durulayın. Son olarak soğuk suyla durulayın.Bunu haftada 2-3 kez yapın.Limon suyu gözenekleri açar ve cildi aydınlatır. Bununla beraber büzücü ve antiseptiktir.

Zeytinyağı ve Limon Karışımının Cilde Yararları Nedir

 1. Zeytinyağı ve limon karıştırılıp hazırlanan yüz maskesi cildin elastikiyetini, pürüzsüzlüğünü, nemliliğini ve organik ışıltısını artırmaya destek sağlar.
 2. Zeytinyağı, cildimizin organik yağlarının kimyasal yapısına en yakın yağ olarak kabul edilir. Parlak ve sıhhatli bir cilt sağlamanın yanı sıra, siyah nokta ve beyaz nokta şeklinde öteki cilt problemleriyle mücadelede de fazlaca etkilidir.
 3. Limon suyu organik olarak cilt hasarını ve erken yaşlanmayı önlemeye destek olabilecek bir antioksidan olan C vitamininden bolca oranda ihtiva eder.
 4. Zeytinyağı, cildin yaşlanma sürecini hızlandıran özgür radikallerin zararı olan etkilerinden cildi korumaya destek olan oleik asit ve skualen şeklinde bolca oranda antioksidanlar ihtiva eder
 5. Limon, gözeneklerinizin kapanmasına ve yüzünüzün sıkılaşmasına destek olduğundan cildi sıkılaştırıcı olarak kullanılabilir
 6. Zeytinyağı iyi bir nemlendirici olduğundan cildin nemli kalmasını sağlarken, bununla birlikte cildi esnek ve parlak hale getirir, kış aylarında kurumasını engeller.
 7. Limon C vitamini ve sitrik asit açısından zengindir, bundan dolayı zeytinyağı ile beraber maske olarak kullanıldığında cildinizi aydınlatmaya ve beyazlatmaya destek olabilirler.
 8. Zeytinyağı, siyah noktalar ve beyaz noktalar için organik bir tedavi yöntemidir.
 9. Zeytinyağı cildinizi sıhhatli ve içten parlak hale getiren cilt hücresi döngüsünü artıran E vitamini, flavonoidler ve polifenoller ihtiva eder.
 10. Zeytinyağı, bakteri, mantar ve virüslere karşı savaşır, cilt enfeksiyonlarının tedavisine destek olabilir

Limon Suyu ve Zeytinyağı Maskesinin Cilde Zararları Nedir?

 1. Limon suyu asidiktir ve cildi kolayca tahriş eder ve kaşıntı, yanma ve kızarıklıklara niçin olabilir.
 2. Limonun asidik yapısı sebebiyle cildinizi kurutucu tesiri vardır. Aşırı oranda limon suyu ile meydana getirilen cilt maskelerini kullanmaktan kaçının
 3. Limon suyunu yüzünüzde kullanmadan ilkin daima su, zeytinyağı yada gül suyu ile seyreltin. Aksi takdirde ciltte kuruluk, kızarıklık ve tahrişe niçin olabilir.
 4. Yüzünüze limon suyu zeytinyağı maskesi sürdükten sonrasında asla güneşe çıkmayın, cilt lekesine niçin olabilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.