Zetion Kepek Şampuanı Ne İşe Yarar Yan Tesirleri Nedir?

0

Zetion Şampuan Nedir Ne İşe Yarar Yan Tesirleri Nedir?

Saçlı deride en sık görülen problemler, sebore (kabuk oluşumu, yağlanma ve soyulmalar) ile kepektir. Zetion şampuan, bu sorunların önlenmesi ve tedavi edilmesi için üretilmiştir. Kullanılmaya başladıktan sonraki 7 ila 15 gün içinde, sebore sebebiyle ortaya çıkan pul pul dökülmeler, kaşıntı, yağlanma ve kepek problemlerin giderildiği kanıtlanmıştır.

Zetion şampuanın içinde Çinko Piriton bulunmaktadır. Bu sayede hücre çoğalmasının yavaşlamasını ve kepek probleminin giderilmesini sağlar. Hem de sebore sebebiyle oluşan problemlerin de tedavi edilmesine olanak sağlar. Netice almak için birkaç kez kullanılması gerekmektedir.

Zetion Şampuan Iyi mi Kullanılır?

Doktorunuz, Zetion şampuanı hangi sıklıkta ve ne şekilde kullanacağınızı açıklayacaktır. Bu talimatlara uygun şekilde kullanınız.

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:

Zetion şampuan kullanmaya başladıktan sonrasında, haftada 2 kez tertipli olarak uygulanmalıdır. Yürütülen araştırmalar, 7 ila 15 gün sonrasında seboreik sorunların (yağlanma ve kepeklenme şeklinde) giderildiğini kanıtlamıştır.

Gün içinde 1 kereden daha çok kullanılmamalıdır.

Uygulama yolu ve metodu: 

Saçlı deriye direkt uygulanması gerekir.

  1. Zetion şampuan, uygulaması oldukça kolay bir üründür. Kullanmadan ilkin şişeyi iyice çalkalayın.
  2. Saçlarını ve saçlı derinizi güzelce ıslatın. Peşinden saçlarınızı köpürtecek kadar Zetion şampuanı masaj yaparak uygulayın. Avuç içini dolduracak kadar Zetion şampuan, çoğu zaman kafi olmaktadır. Yeterince masaj yaptıktan sonrasında bolca su kullanarak durulayın.
  3. Saçlarınıza 2. kez Zetion şampuan ile masaj yapın. Sadece bu kez durulamadan ilkin 5 dakika kadar bekletmeniz gerekmektedir.
  4. Son olarak saçlarınızı güzelce durulayın ve kurutun.

Doktorunuz, bu kullanma emirinde bulunmayan bir uygulama şekli tavsiye edebilir. Bundan dolayı hekiminizin tavsiyelerini dikkatli bir halde uygulamanız gerekmektedir.

Zetion şampuan, gözlere temas etmemelidir. Ek olarak ağız ve buruna gelmemesine de itina gösterilmelidir. Gözlerle yanlışlıkla temas ederse, derhal bolca ise arındırılmalıdır.

Tabip önerisi olmadan, 2 yaşlarının altında bulunan çocuklarda kullanılmaması gerekir. Evlatların erişemeyeceği yerlerde muhafaza edilmelidir.

Hamilelikte Zetion Şampuan Kullanımı

Zetion şampuan kullanmaya başlamadan ilkin, bir eczacı ya da hekime başvurunuz. Gebeyseniz ya da gebelik ihtimaliniz var ise bu bilgiyi hekimizle paylaşınız. Zetion şampuanın gebelik dönemindeki tesirleri üstüne bir emek harcama yürütülmemiştir. Şampuanı kullanmaya başladıktan sonrasında hamile olduğunuzu öğrenirseniz, zaman kaybetmeden hekiminize danışınız.

Emzirirken Zetion Şampuan Kullanımı

Emzirme döneminde iseniz, Zetion şampuanı kullanmaya başlamadan ilkin bir eczacı ya da doktorunuza danışınız. Zetion şampuanın etken maddesi, çinko piritondur. Bu maddenin anne sütü aracılığı ile bebeğe geçip geçmediği bilinmemektedir.

Çocuklarda Kullanım:

Zetion şampuanı çocuklarda kullanmadan ilkin kesinlikle bir doktora danışmak gerekmektedir. Bilhassa 2 yaşlarının altında bulunan çocuklarda, gerekmedikçe kullanılması önerilmemektedir.

Zetion Şampuanın Yan Tesirleri Nedir?

Tüm ilaçlar şeklinde, Zetion şampuanın muhteviyatında bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkisinde bırakır olabilir. Bunların en yaygın olanları çoğu zaman hafifçe şiddettedir ve muhtemelen kısa bir süre sonrasında kaybolurlar.

Zetion kullanımı ile ilgili herhangi bir yaygın yan tesir bildirilmemiştir.

Aşağıdaki ciddi yan etkilerden biri oluşursa derhal doktorunuza yada bir sıhhat kuruluşuna gidiniz.

  1. Şiddetli alerjik reaksiyonlar (döküntü, ürtiker, nefes darlığı, göğüste sıkışma, ağız, yüz, dudak, ya da dilin şişmesi); cilt tahrişi.

Uzun soluklu kullanımda periferal nörotis (sinirlere ilişkin bir hastalık), parestezi (yanma, batma, karıncalanma şeklinde anormal bir his) ve kaslarda zayıflık görülebilir. Eğer bu kullanma emirinde bahsi geçmeyen herhangi bir yan tesir ile karşılaşırsanız,doktorunuzu yada eczacınızı bilgilendiriniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.