Zerdeçal Diş Beyazlatır mı? Zerdeçal İle Diş Beyazlatma Tozu Yapımı

0

Zerdeçal, anti-inflamatuar, antiseptik ve antibiyotik özellikleri yardımıyla, kırılgan dişler, diş ağrısı ve diş eti iltihabı şeklinde diş problemlerine çözüm olabilen muhteşem bir baharattır. Zerdeçalın bir öteki mühim özelliği de etkili bir diş beyazlatıcı olmasıdır. Bu makalemizde zerdeçal ile hazırlayabileceğiniz diş beyazlatma kürü tariflerine yer verdik. Zerdeçal ile diş beyazlatmayı deneyenler, zerdeçalı diş beyazlatma amaçlı kullananlar şaşırtıcı derecede netice alıp bembeyaz dişlere haiz oluyor. Aşağıda bildireceğimiz tariflerde ihtiyacınız olacak malzemeleri aktardan satın alabilirsiniz.

Zerdeçal İle Dişe Beyazlatma Kürü Iyi mi Hazırlanmış olur? 1. Tanım

Malzemeler

 1. Toz zerdeçal
 2. Karbonat
 3. Hindistan cevizi yağı

Yapılışı

Bir kaseye 2 yiyecek kaşığı zerdeçal fena tozu koyun. İçine 1 tatlı kaşığı karbonat ilave edin. Peşinden bu karışıma 1,5 yiyecek kaşığı Hindistan cevizi yağı katın. Bir kaşık yada çatal ile iyice karıştırın. Ev yapımı organik diş beyazlatıcınız artık hazırdır. Diş fırçanıza bu beyazlatıcıdan koyun. 1 ila 2 dakika süreyle dişlerinizi hafifçe fırçalayın. Ağzınıza hindistan cevizi yağı alıp, ağzınızı çalkalayıp, tükürün. Ağzınızı su ile çalkalayın. Bir kaç hafta süresince haftada birkaç kez tekrarlayın, hemen sonra iki haftada bir keze düşürün. Bu karışım, ağız çevresinde lekelenmeye niçin olabildiğinden dişlerinizi fırçalarken dikkatli olun. Cildinize bulaşan sarı zerdeçal lekesini çıkarmak için, bulaşan yere ortalama 5 dakika süresince süt uygulayın ve sonrasında sudan geçirin. Kalan karışımı buzdolabında bir kaç gün saklayabilirsiniz.

Zerdeçal İle Dişe Beyazlatma Kürü Iyi mi Hazırlanmış olur? 2. Tanım

Malzemeler

 1. Toz zerdeçal
 2. Hardal yağı
 3. Tuz

Yapılışı

1 tatlı kaşığı hardal yağı, yarım tatlı kaşığı toz zerdeçal ve bir tutam tuzu bir kasede karıştırın. Fırçanızı bu karışıma batırıp dişlerinizi birkaç dakika süresince fırçalayın. Haftada 1-2 kez bu karışımı kullanmaya devam edin.

Zerdeçal İle Dişe Beyazlatma Kürü Iyi mi Hazırlanmış olur? 3. Tanım

Malzemeler

 1. Toz zerdeçal
 2. Su
 3. Diş fırçası

Yarım çay kaşığı zerdeçala birazcık su ekleyip hamur harcı kıvamına getirin. Diş fırçanızı bu karışıma batırıp, bunla dişlerinizi fırçalayın. 2-3 dk dişlerinizde toz zerdeçal kalsın. Peşinden ağzınızı suyla çalkalayın. Ondan sonra düzgüsel diş macunu ve diş fırçası ile dişlerinizi fırçalayın.

Zerdeçal İle Dişe Beyazlatma Kürü Iyi mi Hazırlanmış olur? 4. Tanım

Malzemeler

 1. 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal
 2. 1 tatlı kaşığı limon suyu
 3. 1 tutam tuz.

Yapılışı

Limon suyu, zerdeçal ve tuzu iyice karıştın. Diş fırçanızı bu karışıma batırıp dişlerinizi fırçalayın. 2-3 dk dişlerinizde kalsın. Peşinden su ile ağzınızı çalkalayın.

Zerdeçal İle Dişe Beyazlatma Kürü Iyi mi Hazırlanmış olur? 5. Tanım

Malzemeler

 1. Toz zerdeçal
 2. Deniz tuzu
 3. Nane yağı
 4. Karbonat

Yapılışı

Bir kapta yarım 1 çay kaşığı toz zerdeçal, 3 damla nane yağı, yarım tatlı kaşığı deniz tuzu ve 2 yiyecek kaşığı karbonatı karıştırın. Yarım tatlı kaşığı bu karışımdan alın ve diş fırçasını bu karışıma batırıp dişlerinizi fırçalayın. Peşinden su ile durulayın.

Zerdeçalın Dişlere Yararları

 1. Zerdeçalda dişleri sıhhatli ve kuvvetli hale getiren, beyazlamasına destek olan magnezyum, kalsiyum, vitamin C ve selenyum şeklinde lüzumlu tüm vitamin ve mineraller bulunur.
 2. Dişlerdeki kirleri, artık yiyecek parçacıklarını ve diş plağını temizlemede oldukca etkilidir dişleri beyazlatıp, beyazlığını uzun süre korumasına destek sağlar.
 3. Curcumin isminde olan, antibakteriyel ve antiseptik, anti-inflamatuar madde içinde ne olduğu yardımıyla, mikroplarla savaşır, dişleri ve diş etlerini güçlendirip diş hastalıklarından dişleri korur.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.