Zencefil Suyunun Zencefilli Limon Suyunun Zayıflamaya Sağlığa Yararları

0

Binbir Derde Ilaç Zayıflatan Zencefilli Su Iyi mi Hazırlanmış olur Yararları Ne

Zencefilli su oldukça sıhhatli, vücuda pek oldukça yararı olan zayıflamaya destek mükemmel bir içecektir. Zencefilli su hazırlamak için taze yada toz zencefilden faydalanabilirsiniz.

Zencefilli Su Iyi mi Hazırlanmış olur?

Malzemeler

 1. 1 su bardağı ılık yada sıcak su
 2. 1 çay kaşığı toz zencefil yada 1 parmak kadar rendeden geçirilmiş taze zencefil
 3. Yarım limon suyu
 4. 1 tatlı kaşığı bal

Yapılışı

1 bardak suyumuza limon suyu, bal ve zencefili ekleyelim ve karıştırıp derhal tüketelim. Her gün buna devam edelim. Limon antibakteriyel özellikleri ile mikroplarla savaşır bağışıklığı kuvvetlendirir, yağ yakmaya destek verir. Zencefil, limon ve bal ile hazırlanan bu karışım sıhhat için de oldukça faydalıdır.

Not: Isterseniz zencefil suyunu hazırlarken limon ve bal eklemeden yalnızca 1 bardak suya 1 çay kaşığı toz zencefil yada 1 parmak kadar rendeden geçirilmiş taze zencefil katarak da zencefilli su hazırlayabilirsiniz.

Zencefilli Suyun Sağlığa ve Zayıflamaya Yararları Nedir?

 1. Metabolizmanın daha süratli çalışmasını sağlar. Tokluk hissi verir. Kan şekerini düzenleyerek zayıflamaya destek verir.
 2. Öksürük, balgam ve soğuk algınlığı şeklinde şikayetleri giderir.
 3. Şeker hastaları, insülin direncinin kırılması için zencefil tüketmelidir. Böylelikle şeker seviyesi dengelenmiş olacaktır.
 4. Vücut direncini artırarak bulaşıcı hastalıklara yakalanmayı önler.
 5. Alzheimer hastalığına karşı korur. Nöronları doğrusu beyin hücrelerini kuvvetlendirir.
 6. Lif bakımından zengindir. Bu özelliğiyle mide ve bağırsak sağlığını destek sunar. Bolca oranda çözünmeyen lif ihtiva eder. Bundan dolayı zencefil ilave edilerek tüketilen gıdalar hızlıca parçalanıp kana karışmaz. Midede kalma süresi daha uzun olduğundan tok meblağ. Böylece kilo vermeyi kolaylaştırır.
 7. Romatoid artrit doğrusu eklem romatizması, iltihaplı romatizma hastalıkları ve buna benzer iltihabi rahatsızlıklarda, organik ağrı kesici olarak yarar sağlar.
 8. Kansere karşı sakınan en mühim gıdalardan biridir. Kanser hücrelerinin oluşmasını engeller. Kanser tedavisi gören hastaların daha süratli iyileşmesine yardım eder. Kemoterapi tedavisinin yol açmış olduğu mide bulantılarını hafifletir.
 9. Ağrı ve kramplara iyi gelir.
 10. Uykuya dalmayı kolaylaştırır.
 11. Mideyi rahatlatır.
 12. Tane sancılarını azaltır.
 13. Fena kolesterolü düşürür.
 14. Grip ve soğuk algınlığına şifalıdır.
 15. Sindirim sisteminin daha tertipli çalışmasında etkilidir. Hazımsızlık ve gaz problemlerinin önüne geçer. Safra salgısında artış meydana getirir ve yağlı gıdaların daha kolay sindirilmesine katkıda bulunur.
 16. Egzersiz yaptıktan sonrasında meydana gelen kas ağrılarını geçirir.
 17. İltihaplanma için yararlıdır. Eklem bölgelerinde oluşan ağrıları çabucak dindirir.
 18. Bu organik ve leziz gıda, anti-enflamatuar özelliktedir. Ağrıların giderilmesinde büyük rol oynar.
 19. Migren durumunda kan damarlarının iltihaplanmasına ve ağrı oluşumuna sebebiyet veren prostaglandin adlı kimyasal maddeyi etkisiz hale getirir. Böylelikle sinirleri yatıştırır.
 20. Zencefilin kanser üstüne tesirleri araştırılmış, kolon ve yumurtalık kanserlerinin tedavisinde başarı göstermiş netice verdiği saptanmıştır.
 21. Antimikrobiyal,, antikanserojen ve antiinflamatuar bir gıdadır.
 22. Kanı zararı dokunan maddelerden arındırır.
 23. Astım krizinde yarar sağlar, hastanın nefesini açar.
 24. Lif, protein ve karbonhidrat içinde ne olduğu yoğundur. riboflavin (B2), niasin (B3), B6, folik asit (B9) ve C vitaminleri ile potasyum, demir, sodyum, fosfor, çinko ve magnezyum şeklinde mineraller ihtiva eder.
 25. Kalp-damar sağlığının korunmasında vazife alır. Yüksek kolesterol problemi olanların zencefil tüketmesi oldukça faydalıdır.
 26. Kortizol hormon seviyesini etkileyerek zayıflama sürecini hızlandırır. Bu durumu destekleyen çeşitli bilimsel emek harcamalar vardır. Fena kolesterolün düşmanıdır. Kafein içermez sadece tıpkı kafein şeklinde metabolizmanın hızlanmasını sağlamaktadır.
 27. En kuvvetli antioksidanların önderlik yapar. Kan pıhtılaşmasına engel olur. Kalp kaslarını uyaran ve güçlendiren zencefil, iltihaplanmalara engel olur ve ateşi düşürerek vücut sıcaklığını dengeler.

Zencefil Çayının Yararları Ve Zararları Zencefil Çayı Iyi mi Yapılır Hazırlanmış olur Demlenir Tıklayınız

Zencefil Kürü Iyi mi Yapılır Zencefil İle Zayıflama Kürü Tarifleri Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.