Zencefil Bal Limon Karışımı Zayıflatır mı?Zencefilli Limon Suyu Zayıflama

0

Zencefil bin bir derde deva bir bitkidir. Zencefil zayıflatırmı, kilo verdirir mi? makalemizde zencefilin kilo verme üzerindeki etkilerinden bahsettik. Egzersizler vücudunuzu ısıtarak kalori yakmanızı sağlarlar. Zencefil de aynı şekilde vücudunuzu içeriden ısıtır. Zencefil neredeyse kalorisizdir, pişirme ya da çay demlemede kullanılması  zayıflama hedefinizde yardımcı olabilir.Zencefille zayıflayanların yorumları hep olumlu yönde olmuştur. İşte Uzman Diyetisyenlerin zencefilin kilo verme üzerine etkileri hakkında bildirdikleri;

Diyetisyenlerden zencefil ile zayıflama tarifleri;

Diyetisyen Yasemin Bradley Zencefil Bal Limon Suyu ile zayıflama çayı tarifi

Zencefil bal ve limon suyu da zayıflamakta çok etkilidir. 1 tatlı kaşığı toz zencefil, 1 tatlı kaşığı bal, yarım limon suyu, bir su bardağı kaynar su. Toz zencefili, balı ve limonu bi bardakta karıştırıyoruz üzerine yeni kaynamış bir su bardağı kaynar suyu döküyoruz karıştırıp günde 2 veya 3 defa içiyoruz aç tok farketmez istediğiniz vakitte tüketebilirsiniz.

Diyetisyen Sinem Akgün zencefilin kilo verme üzerine etkileri hakkında şunları bildiriyor; Zencefil doğal yağ yakıcıdır. Yapılan araştırmalar düzenli zencefil tüketen kişilerin tüketmeyenlere nazaran daha zayıf olduğunu göstermektedir. Yine zencefille ilgili yapılan çalışmalara göre zencefil kan şekerini dengeliyor, iştahı kesiyor ve zayıflamaya yardımcı oluyor.

Diyetisyen Şebnem Kandıralı zencefilin zayıflamakta çok etkili olduğunu bildirip şu bilgileri veriyor; Zencefil iştahı azaltır. Kilo vermek istiyorsanız öğünlerinizle birlikte zencefil çayı için. Yapılan bilimsel çalışmada 10 kilolu erkeğe kahvaltıda 2 gram zencefil tozu içeren sıcak bir içecek verilmiştir. Bu içeceği içen erkekler daha az açlık hissetiklerini ve kendilerini daha tok hissettiklerini bildirmişlerdir.

Diyetisyen Elif Güveloğlu’ndan zencefil zayıflatan kür tarifi

1 kâse yoğurt, 1 tatlı kaşığı toz haline getirilmiş ketentohumu,1 çay kaşığı toz zencefil, 1çay kaşığı toz edilmiş kekik, 1 çay kaşığı toz karabiber (karabibere alerjiniz varsa eklemeyin) Bu karışımı yemeklerden hemen önce tüketip üzerine büyük bir bardak su için.

Zencefil iştah kesiyor

Zencefil yıllarca mide bulantısı ve sindirim sorunları için kullanıldı ve son yıllarda ise zencefilin zayıflamaya etkisi açısından da ilgi çekmeye başladı. Hollanda’daki Maastricht Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar kilo kaybındaki etkileri bakımından zencefil ve kafeini karşılaştırdı. Avustralya Diyetisyenler Derneği başkanı Laura Sutherland zencefil için “yenilebilir bir amfetamin” şeklinde bahsetti. Amfetamin iştah kesici etkileri nedeniyle obezite tedavisinde kullanılan bir maddedir.

Zencefil zayıflamaya yardımcı oluyor

Japon bilim adamı L.K. Han zencefilin termogenezi oluşturarak metabolizmayı hızlandırdığınıbildirmiştir. L.K Han yaptığı bir çalışmada yüksek yağlı bir beslenme programına rağmen fareler zencefil özü ile kilo vermişlerdir. Fareler insan genetiğine en yakın canlılardır. 2008 yılında yayınlanan bu çalışması Kuveyt Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan benzer bir hayvan çalışması ile de zencefilin zayıflamaya yardımcı olduğu görüşü desteklenmiştir. Zencefille zayıflama üzerine pek çok deney yapılmış ve zencefil kilo verdirmeye yardımcı bir madde olarak kayıtlara geçmiştir.

Zencefil Yağ Yakıyor!

Zencefil, Uzman doktorların 10 yağ yakıcı gıda listesinde yer alır. Listedeki diğer yağ yakıcı besinler kepekli tahıllar, badem, avokado, yağsız et, az yağlı süt, sarımsak, nohut, turunçgiller, çilek ve acı biberdir. Tüm bu gıdalar besleyici ve günlük 1,500 kalorilik bir diyetle uyumludur ve Mayo Clinic Uzmanlarına’e göre haftalık 0.45-0.90 kg kaybetmenize yardımcıdır.Şayet portakal suyu, yoğurt, çilek ve rendelenmiş zencefil içeren bir smoothie yaparsanız listedeki 10 gıdanın 4ünü tek bir içecekle almış olursunuz. Bu smoothienin yapılışı şöyledir; bir kaseye portakal suyu, yoğurt ve çileği koyup blenderdan geçirin, içine rendelediğiniz taze zencefilleri koyup her gün 1 bardak tüketin. Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi göre, ishal ve mide ekşimesi gibi yan etkileri önlemek için günde 4 gram zencefil alımını aşmamak gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.