Zencefil Bal Limon Karışımı Zayıflatır mı?Zencefilli Limon Suyu Zayıflama

0

Zencefil bin bir derde ilaç bir bitkidir. Zencefil zayıflatırmı, kilo verdirir mi? makalemizde zencefilin zayıflama üstündeki etkilerinden bahsettik. Egzersizler vücudunuzu ısıtarak kalori yakmanızı sağlarlar. Zencefil de aynı şekilde vücudunuzu içeriden ısıtır. Zencefil neredeyse kalorisizdir, pişirme ya da çay demlemede kullanılması  zayıflama hedefinizde destek olabilir.Zencefille zayıflayanların yorumları hep pozitif yönde yönde olmuştur. İşte Uzman Diyetisyenlerin zencefilin zayıflama üstüne tesirleri hakkında bildirdikleri;

Diyetisyenlerden zencefil ile zayıflama tarifleri;

Diyetisyen Yasemin Bradley Zencefil Bal Limon Suyu ile zayıflama çayı tarifi

Zencefil bal ve limon suyu da zayıflamakta oldukca etkilidir. 1 tatlı kaşığı toz zencefil, 1 tatlı kaşığı bal, yarım limon suyu, bir su bardağı kaynar su. Toz zencefili, balı ve limonu bi bardakta karıştırıyoruz üstüne yeni kaynamış bir su bardağı kaynar suyu döküyoruz karıştırıp günde 2 yada 3 kez içiyoruz aç tok farketmez istediğiniz vakitte tüketebilirsiniz.

Diyetisyen Sinem Akgün zencefilin zayıflama üstüne tesirleri hakkında şunları bildiriyor; Zencefil naturel yağ yakıcıdır. Meydana getirilen araştırmalar tertipli zencefil tüketen kişilerin tüketmeyenlere nazaran daha zayıf bulunduğunu göstermektedir. Gene zencefille ilgili meydana getirilen çalışmalara nazaran zencefil kan şekerini dengeliyor, iştahı kesiyor ve zayıflamaya destek oluyor.

Diyetisyen Şebnem Kandıralı zencefilin zayıflamakta oldukca etkili bulunduğunu bildirip şu detayları veriyor; Zencefil iştahı azaltır. Kilo vermek istiyorsanız öğünlerinizle beraber zencefil çayı için. Meydana getirilen bilimsel çalışmada 10 şişman adama kahvaltıda 2 gram zencefil tozu içeren sıcak bir içecek verilmiştir. Bu içeceği içen erkekler daha azca açlık hissetiklerini ve kendilerini daha tok hissettiklerini bildirmişlerdir.

Diyetisyen Elif Güveloğlu’ndan zencefil zayıflatan kür tarifi

1 kâse yoğurt, 1 tatlı kaşığı toz haline getirilmiş ketentohumu,1 çay kaşığı toz zencefil, 1çay kaşığı toz edilmiş kekik, 1 çay kaşığı toz karabiber (karabibere alerjiniz var ise eklemeyin) Bu karışımı yiyeceklerden derhal ilkin tüketip üstüne büyük bir bardak su için.

Zencefil iştah kesiyor

Zencefil senelerce mide bulantısı ve sindirim sorunları için kullanıldı ve son yıllarda ise zencefilin zayıflamaya tesiri açısından da ilgi çekmeye başladı. Hollanda’daki Maastricht Üniversitesi’nde meydana getirilen araştırmalar kilo kaybındaki tesirleri bakımından zencefil ve kafeini karşılaştırdı. Avustralya Diyetisyenler Derneği başkanı Laura Sutherland zencefil için “yenilebilir bir amfetamin” şeklinde bahsetti. Amfetamin iştah kesici tesirleri sebebiyle aşırı kiloluluk tedavisinde kullanılan bir maddedir.

Zencefil zayıflamaya destek oluyor

Japon bilim adamı L.K. Han zencefilin termogenezi oluşturarak metabolizmayı hızlandırdığınıbildirmiştir. L.K Han yapmış olduğu bir çalışmada yüksek yağlı bir beslenme programına karşın fareler zencefil aslı ile kilo vermişlerdir. Fareler insan genetiğine en yakın canlılardır. 2008 senesinde gösterilen bu emek vermesi Kuveyt Üniversitesi araştırmacıları tarafınca meydana getirilen benzer bir hayvan emek vermesi ile de zencefilin zayıflamaya destek olduğu görüşü desteklenmiştir. Zencefille zayıflama üstüne pek oldukca gözlem yapılmış ve zencefil kilo verdirmeye destek bir madde olarak kayıtlara geçmiştir.

Zencefil Yağ Yakıyor!

Zencefil, Uzman doktorların 10 yağ yakıcı besin sıralamasında yer alır. Listedeki öteki yağ yakıcı besinler kepekli tahıllar, badem, avokado, yağsız et, azca yağlı süt, sarımsak, nohut, turunçgiller, çilek ve acı biberdir. Tüm bu gıdalar besleyici ve günlük 1,500 kalorilik bir rejimle uyumludur ve Mayo Clinic Uzmanlarına’e nazaran haftalık 0.45-0.90 kilo kaybetmenize yardımcıdır.Eğer portakal suyu, yoğurt, çilek ve rendeden geçirilmiş zencefil içeren bir smoothie yapmış olursanız listedeki 10 gıdanın 4ünü tek bir içecekle almış olmuş olursunuz. Bu smoothienin yapılışı şöyledir; bir kaseye portakal suyu, yoğurt ve çileği koyup blenderdan geçirin, içine rendelediğiniz taze zencefilleri koyup her gün 1 bardak tüketin. Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi nazaran, ishal ve mide ekşimesi benzer biçimde yan tesirleri önlemek için günde 4 gram zencefil alımını aşmamak gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.