Zayıflama Detoksu İle 7 Günde 5 Kilo Zayıflayın

0

Detoks Nedir Sıvı Detoksu Nasıl Yapılır?

Detoks; vücudun toksik maddelerden arındırılması anlamına gelir. Bu işlem, ödem oluşumuna engel olmak, mevcut ödemi gidermek ve toksin maddeleri vücuttan uzaklaştırmak amacıyla uygulanır. Sıvı detoksu da en etkili doğal detoks yöntemlerindendir.

Haftada Kesin 5 Kilo Verdiren Sıvı Detoksu Tarifi

Malzemeler

 1. 2 yeşil elma kabuğu (Kabukların kalın soyulmasına dikkat edilmelidir.)
 2. 1 limon (kabuğu ile)
 3. 1 tutam maydanoz(sapları ile)
 4. 1 adet bütün zencefil (toz olmayacak)
 5. 2-3 adet tane karabiber
 6. 10 tane kiraz sapı
 7. 3-4 tane kuru karanfil
 8. 1 adet kabuk tarçın
 9. 1 tutam yaseminli yeşilçay (Yeşil çay ve yasemin, aktarlarda ayrı ayrı bulunur. Detoks için eşit miktarda karıştırılarak kullanılabilir.)
 10. 1 buçuk litre su

Tüm malzemeler, tencereye alınıp üstüne su ilâve edilir. Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir noktayı da belirtelim; suyun akşamdan hazırlanması gerekir. Yoksa herhangi bir etkisi olmayacaktır. Su kaynadığında, soğumaya bırakılır ve sabahleyin süzülüp, gün içinde tüketilir.

Bu detoksun uygulandığı gün, sabah, öğle ve akşam birer tane haşlanmış yumurta ve kayısı, şeftali-nektari ya da elma gibi şekersiz meyvelerden yenmeli ve gün boyu, bunların haricinde bir şey tüketilmemelidir. İki gün peş peşe uygulanırsa etki etmeyeceğinden, günaşırı yapılması lazımdır.

3 Günde 2 Kilo Verdiren Sıvı Detoksu Tarifi İçin Malzemeler

Malzemeler

 1. Yarım limon
 2. 1 tutam maydanoz
 3. 1 tutan nane
 4. 1 kabuk tarcın
 5. 1 orta boy salatalık
 6. 1. 5 litre su

Malzemelerin hepsini suyun içerisine koyuyoruz. Ağzını kapatıyoruz ve 6 saat boyunca beklemeye bırakıyoruz. Gün boyunca tüketiyoruz. Bu uygulamayı, üç gün üst üste yapıyoruz.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Ödem Attıran Sıvı Detoksu Tarifi 1. Tarif İçin Malzemeler

 1. 1 adet sade maden suyu ( soda )
 2. Yarım limon
 3. 3 tatlı kaşığı yeşil çay
 4. 3 su bardağı sıcak su

Üç tatlı kaşığı yeşil çay, 1 litrelik kavanozun içerisine koyulur ve üstüne üç su bardağı su ilâve edilir. Demlenmesi için 5 dakika beklemeye bırakılır.

Çay demlendiğinde, içine yarım limonun suyu sıkılır ve üstüne azar azar bir şişe sade maden suyu eklenir. Köpürdüğü için, taşmamasına dikkat edilmelidir.

Malzemeler karıştırılıp yine 5 dakika boyunca bekletilir. Süzgeç kullanılarak uygun bir şişenin veya sürahinin içerisine süzülür. Kullanılan yarım limonun kabuğu da minik minik kesilerek detoks suyuna katılır. Gün boyunca sıcak olarak içilebileceği gibi, dolapta soğutulup bu şekilde de tüketilebilir.

Paylaştığımız bu detoks suyu, her gün taze olarak hazırlanmalıdır. Hazırlanan su, 1 günde bitirilmelidir. Ertesi gün önceki su tekrar tüketilmemelidir. 10 gün boyunca uygulandıktan sonra 15 gün ara verilmelidir. Daha sonra yeniden başlanabilir. Başarılı bir etkisi vardır. Emzirme döneminde de tüketilebilir ancak miktarı azaltılarak günde bir fincan içilmelidir. Doktor onayını almak da ihmal edilmemesi gereken bir ayrıntıdır. Bu detoks, bir hafta içinde 5 kiloya kadar zayıflamanızı sağlayabilir ancak metabolizmanızın hızı ve beslenme alışkanlıklarınız da bununla doğrudan ilişkilidir. Aç ya da tok karna tüketilebilir. Gebelikte kullanımı, bazı yan etkilere yol açabileceğinden, hamilelerin kullanması önerilmez. Vücutta biriken yağın ve oluşan ödemin kısa sürede giderilmesini sağlar. Son derece hoş bir tada sahip olan bu detoks, deneyenlerin beğenisini kazanmıştır. Nitekim uzmanlar da yeşil çay tüketimini önermektedir. İşte bu detoks suyu, yeşil çay ile hazırlandığından oldukça yararlıdır. Fakat sallama poşet yeşil çaylar kullanılmamalıdır. Çünkü bu ürünlerin maalesef herhangi bir yararı söz konusu olmamaktadır. Aktarlardan temin edebileceğiniz yaprak taneli yeşil çaylar ise oldukça yararlıdır. Yaz mevsiminde vücudunuzun terleme yoluyla attığı tuzu ve tatil boyu kaybettiğiniz enerjiyi, bu detoks ile tekrar elde edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.