Zayıflama Detoksu İle 7 Günde 5 Kilo Zayıflayın

0

Detoks Nedir Sıvı Detoksu Iyi mi Yapılır?

Detoks; vücudun toksik maddelerden arındırılması anlamına gelir. Bu işlem, ödem oluşumuna engel olmak, mevcut ödemi gidermek ve toksin maddeleri vücuttan uzaklaştırmak amacıyla uygulanır. Sıvı detoksu da en etkili naturel detoks yöntemlerindendir.

Haftada Kati 5 Kilo Verdiren Sıvı Detoksu Tarifi

Malzemeler

 1. 2 yeşil elma kabuğu (Kabukların kalınca soyulmasına dikkat edilmelidir.)
 2. 1 limon (kabuğu ile)
 3. 1 tutam maydanoz(sapları ile)
 4. 1 tane tüm zencefil (toz olmayacak)
 5. 2-3 tane tane karabiber
 6. 10 tane kiraz sapı
 7. 3-4 tane kuru karanfil
 8. 1 tane kabuk tarçın
 9. 1 tutam yaseminli yeşilçay (Yeşil çay ve yasemin, aktarlarda ayrı ayrı bulunur. Detoks için eşit oranda karıştırılarak kullanılabilir.)
 10. 1 buçuk litre su

Tüm malzemeler, tencereye alınıp üzerine su ilâve edilir. Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mühim bir noktayı da belirtelim; suyun akşamdan hazırlanması gerekir. Yoksa herhangi bir tesiri olmayacaktır. Su kaynadığında, soğumaya bırakılır ve sabahleyin süzülüp, gün içinde tüketilir.

Bu detoksun uygulanmış olduğu gün, sabah, öğle ve akşam birer tane haşlanmış yumurta ve kayısı, şeftali-nektari ya da elma şeklinde şekersiz meyvelerden yenmeli ve gün boyu, bunların haricinde bir şey tüketilmemelidir. İki gün peş peşe uygulanırsa tesir etmeyeceğinden, günaşırı yapılması lazımdır.

3 Günde 2 Kilo Verdiren Sıvı Detoksu Tarifi İçin Malzemeler

Malzemeler

 1. Yarım limon
 2. 1 tutam maydanoz
 3. 1 tutan nane
 4. 1 kabuk tarcın
 5. 1 orta boy salatalık
 6. 1. 5 litre su

Malzemelerin hepsini suyun içine koyuyoruz. Ağzını kapatıyoruz ve 6 saat süresince beklemeye bırakıyoruz. Gün süresince tüketiyoruz. Bu uygulamayı, üç gün üst üste yapıyoruz.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Ödem Attıran Sıvı Detoksu Tarifi 1. Tanım İçin Malzemeler

 1. 1 tane mütevazi maden suyu ( soda )
 2. Yarım limon
 3. 3 tatlı kaşığı yeşil çay
 4. 3 su bardağı sıcak su

Üç tatlı kaşığı yeşil çay, 1 litrelik kavanozun içine koyulur ve üzerine üç su bardağı su ilâve edilir. Demlenmesi için 5 dakika beklemeye bırakılır.

Çay demlendiğinde, içine yarım limonun suyu sıkılır ve üzerine yavaş yavaş bir şişe mütevazi maden suyu eklenmiş olur. Köpürdüğü için, taşmamasına dikkat edilmelidir.

Malzemeler karıştırılıp gene 5 dakika süresince bekletilir. Süzgeç kullanılarak uygun bir şişenin yada sürahinin içine süzülür. Kullanılan yarım limonun kabuğu da küçük küçük kesilerek detoks suyuna katılır. Gün süresince sıcak olarak içilebileceği şeklinde, dolapta soğutulup bu şekilde de tüketilebilir.

Paylaştığımız bu detoks suyu, her gün taze olarak hazırlanmalıdır. Hazırlanan su, 1 günde bitirilmelidir. Ertesi gün önceki su yine tüketilmemelidir. 10 gün süresince uygulandıktan sonrasında 15 gün ara verilmelidir. Ondan sonra tekrardan başlanabilir. Başarıya ulaşmış bir tesiri vardır. Emzirme döneminde de tüketilebilir sadece miktarı azaltılarak günde bir fincan içilmelidir. Hekim onayını almak da dikkatsizlik edilmemesi ihtiyaç duyulan bir ayrıntıdır. Bu detoks, yedi gün içinde 5 kiloya kadar zayıflamanızı sağlayabilir sadece metabolizmanızın hızı ve beslenme alışkanlıklarınız da bununla direkt ilişkilidir. Aç ya da tok karna tüketilebilir. Gebelikte kullanımı, bazı yan etkilere yol açabileceğinden, hamilelerin kullanımı önerilmez. Vücutta biriken yağın ve oluşan ödemin kısa sürede giderilmesini sağlar. Son aşama hoş bir tada haiz olan bu detoks, deneyenlerin takdirini toplamıştır. Nitekim uzmanlar da yeşil çay tüketimini önermektedir. İşte bu detoks suyu, yeşil çay ile hazırlandığından oldukça yararlıdır. Fakat sallama poşet yeşil çaylar kullanılmamalıdır. Şundan dolayı bu ürünlerin maalesef herhangi bir yararı söz mevzusu olmamaktadır. Aktarlardan temin edebileceğiniz yaprak taneli yeşil çaylar ise oldukça yararlıdır. Yaz mevsiminde vücudunuzun terleme yöntemiyle attığı tuzu ve dinlence boyu kaybettiğiniz enerjiyi, bu detoks ile yine elde edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.