Yüzüne Cildine Saçına Çörek Otu Yağı Kullananların Yorumları Nasıldır

0

Alternatif tıp dünyasında ün salmış çörek otu yağı, günümüzde çeşitli şekillerde ve alanlarda kullanılan aromatik nebat çeşitlerinden biridir. Çörek otu, bir bitkiden elde edilmiş tohumdur. Çörek otu yağı ise bu bitkinin tohumundan elde edilmiş yağdır. Çörek otu soğuk pres yöntemi ile yapılmaktadır.

Yazımızın devamında saçına, yüzüne, cildine çörek otu yağı kullananların görüşlerinden bahsettik.

Soğuk Pres Çörek Otu Yağı Kullananların Yorumları

Yağlı ve sivilceli bir cilt yapısına sahibim. Sivilcelerimi geçirmek için çörek otu yağı kullanmaya başladım. Geceleri yatmadan evvel yüzüme sürüp o şekilde yattım. Evet, sivilcelerini geçirdi fakat hem de cildimi kuruttu. Bende bir tek sivilcelerin üstüne lokal olarak uygulamaya başladım ve o şekilde kullanmaya devam ediyorum.

Cildim gerek dış etmenlerden gerekse yediğim gıdalardan dolayı oldukca fena durumdaydı. Yüzümde çıkan aknelerin gözenekleri sıktım ve daha fena olmasına niçin oldum. Peşinden evde ki soğuk sıkım çörek otundan yüzüme sürdüm ve inanılır şeklinde değil 2 günde sıkmış olduğum aknelerin yara izlerini geçirdi. Hem de gözeneklerimi küçülttü kısaca sıkılaştırdı. Yüzümdeki kızarıklık da gitti, oldukca memnunum kullanmaya devam edeceğim.

Ben soğuk sıkım çörek otu yağını saçlarıma masaj yaparak yediriyorum ve 1,5 saat kadar başımda bekletiyorum. Peşinden banyoya giriyorum ve yumuşacık saçlar. Çörek otu yağından oldukca memnun kaldım, saç bakımımda kullandığım şeklinde göz makyajını çıkarırken de oldukca büyük kolaylık sağlıyor.

Soğuk sıkım çörek otu yağının her derde ilaç bir yağ bulunduğunu biliyordum. Bende sivilcelerime kullanmaya başladım ve tek gecede tesirini gösterecek kadar oldukca kuvvetli. Gece lokal olarak sivilcelerimin üstüne sürüyorum ve sabah kalktığımda sönmüş oluyorlar. Kullanmanızı tavsiye ederim, oldukca etkili ve şifalı bir yağ bulunduğunu düşünüyorum.

Soğuk sıkım çörek otu yağını saç bakımımda kullanıyorum. Banyoya girmeden evvel avuç içime birazcık çörek otu yağı döküyorum ve saçlarıma dipten başlayarak masaj uyguluyorum. Saç dökülmelerime oldukca iyi geldiği şeklinde, saçlarımı daha da güçlendirdi. Hem de saç kırıklarının oluşumunu da önlediğini farkettim. Fazlaca memnunum ve kullanmaya devam ediyorum.

Soğuk sıkım çörek otu yağının cilt hastalıkları için şifa deposu bulunduğunu dile getirmek isterim. Ben çörek otunu cildime uygularken birazcık da su ile seyreltiyorum. Peşinden yüzüme güzelce yedirerek masaj yapıyorum. Ortalama 1 saat kadar bekledikten sonrasında soğuk su ile cildimi yıkıyorum. Netice şahane hakkaten, ışıl ışıl ve pamuk şeklinde yumuşacık bir cilde kavuşuyorum. Her insana tavsiye ederim.

Soğuk sıkım çörek otu yağını ortalama 2 haftadır kullanmaktayım. Gece yatmadan ilkin ve sabah uyandıktan sonrasında temizlemiş olduğum yüzüme uyguluyorum. Fazlaca memnun kaldım, küçük sivilcelerimin geçmesini sağlamış olduğu şeklinde, sivilce izlerini de zaman içinde yok etti.

Ortalama 5 senedir cildime devamlı bir şeyler kullanıyordum. Stres sebebiyle sivilceli bir cilde sahiptim. Peşinden aktardan soğuk sıkım çörek otu yağı temin ettim ve her gece yatmadan ilkin cildime masaj yaparak yedirdim. Hem de çörek otunu karabiber değirmeninde öğütüp her gün 1 tatlı kaşığı suyla birlikte içtim. Sivilcelerim gitti ve cilt sorunum resmen ortadan kalktı. Kullanmaya devam ediyorum, zaman içinde sivilce izlerini geçireceğine de inanıyorum. Ben oldukca memnun kaldım ve her insana tavsiye ederim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.