Yüze Maden Suyu Sürmenin Maden Suyu Buz Küpünün Yararları

0

Maden suyu kısaca soda muhteviyatında yüksek oranda mineral ve silisyum bulunur ve bu yönüyle cilt sağlığı için oldukça faydalıdır. Maden suyunun cilde olan yararlarından yararlanmak için ister direkt olarak içebilir, cildinize maske yapabilir yada yüzünüzü maden suyu ile yıkayabilirsiniz.

Maden Suyu Yüze Iyi mi Uygulanır?

Maden suyunu yüzünüze 2 şekilde uygulayabilirsiniz. 1. yöntemde maden suyu ile haftada 2-3 kez yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Öteki yöntem ise şöyledir;

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya bu hususta şu detayları vermektedir:

“1 şişme maden suyu ile 1 tane limon suyunu karıştırıp bir buz kalıbına aktarın. Bunu buzluğa alıp dondurduktan sonrasında her sabah ve akşam cildinizi buz parçalarından biriyle cildinize hafifçe masajlar yapın. Bu uygulamalar yardımıyla cildiniz fazlaca kısa sürede canlanacak.”

Maden Suyunun Yüze Yararları Nedir?

Cildi Temizler

Maden suyu ciltte biriken fakat görünmeyen kir, yağ, mikrop, bakteri, irin ve makyajın kalıntıları temizlemek için birebirdir.

Gözenekleri Sıkılaştırır

Maden suyu içeriğindeki yüksek orandaki silisyum sebebiyle yüz bölgesindeki gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Bu sayede cilt daha kuvvetli ve sıhhatli hale gelir.

Sivilcelere İyi Gelir

Cildinize süreceğiniz maden suyu yardımıyla sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Bunun için 1 çay bardağı maden suyu ile  3-4 damla limon suyunu karıştırmanız yeterlidir. Hazırladığınız karışımı yüzünüzdeki sivilcelerin üstüne direkt olarak uygulayın. Bunu sivilceleriniz geçene kadar tertipli şekilde günlük olarak tekrarlayın.

Yüzde Kırışmayı Önler

Maden suyu cilt için yararlı olmasının en mühim sebeplerinden birisi muhteviyatında bolca oranda silis bulunması. Silis maddesinin en büyük özelliği ise ciltte elastin ve kolajen liflerinin arasındaki yumuşak hücreleri güçlendirmesidir ve bu da ciltte kırışıklık oluşmasının önüne geçer.

Yüzdeki Makyajı Temizler

Yüzünüze yaptığınız makyajı makyaj temizleme suyu yada mendilleriyle değil naturel yöntemle maden suyu ile temizleyebilirsiniz. Bunun için birazcık pamuk içine bir miktar maden suyu döküp makyajınızı silebilirsiniz. Bu yöntemle yalnızca makyajınızı silmiş olmayacaksınız hem de cildinizi besleyerek canlanmasını sağlayacaksınız.

Maden Suyunun Yüze Öteki Yararları Nedir?

  1. Maden suyu cildin sıhhatli görünmesini sağlamış olduğu için cilde parlaklık ve canlı bir görünüm verir.
  2. Maden suyu ciltte renk eşitsizliklerini giderir.
  3. Maden suyu cilt hücrelerini güçlendirmek için birebirdir.
  4. Maden suyu ciltte siyah noktaların derinlemesine temizlenmesini sağlar.
  5. Cilde rutubet vermede fazlaca etkilidir.
  6. Maden suyu bilhassa yüzdeki sivilcelerin geçmesi için fazlaca yardımcıdır.
  7. Maden suyu cilt hücrelerini koruyarak ciltte varolan kırışık görüntüyü azaltır.
  8. Maden suyunu makyaj sabitleyici olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için yüzünüze makyaj yaptıktan sonrasında sprey şişesine koyduğunuz maden suyunu cildinize sıkın. Makyajınızın kalıcılık süresinin uzadığını farkına varacaksınız.
  9. Maden suyu ciltte gözeneklerde birikmiş olan ölü hücrelerin temizlenmesini sağlar.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.