Yüze Maden Suyu Sürmenin Maden Suyu Buz Küpünün Faydaları

0

Maden suyu yani soda içeriğinde yüksek oranda mineral ve silisyum bulunur ve bu yönüyle cilt sağlığı için oldukça faydalıdır. Maden suyunun cilde olan faydalarından yararlanmak için ister direkt olarak içebilir, cildinize maske yapabilir veya yüzünüzü maden suyu ile yıkayabilirsiniz.

Maden Suyu Yüze Nasıl Uygulanır?

Maden suyunu yüzünüze 2 şekilde uygulayabilirsiniz. 1. yöntemde maden suyu ile haftada 2-3 kez yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Diğer yöntem ise şöyledir;

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya bu hususta şu bilgileri vermektedir:

“1 şişme maden suyu ile 1 tane limon suyunu karıştırıp bir buz kalıbına aktarın. Bunu buzluğa alıp dondurduktan sonra her sabah ve akşam cildinizi buz parçalarından biriyle cildinize hafif masajlar yapın. Bu uygulamalar sayesinde cildiniz çok kısa sürede canlanacak.”

Maden Suyunun Yüze Faydaları Nelerdir?

Cildi Temizler

Maden suyu ciltte biriken fakat görünmeyen kir, yağ, mikrop, bakteri, iltihap ve makyajın kalıntıları temizlemek için birebirdir.

Gözenekleri Sıkılaştırır

Maden suyu içeriğindeki yüksek orandaki silisyum sebebiyle yüz bölgesindeki gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Bu sayede cilt daha güçlü ve sağlıklı hale gelir.

Sivilcelere İyi Gelir

Cildinize süreceğiniz maden suyu sayesinde sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Bunun için 1 çay bardağı maden suyu ile  3-4 damla limon suyunu karıştırmanız yeterlidir. Hazırladığınız karışımı yüzünüzdeki sivilcelerin üzerine direkt olarak uygulayın. Bunu sivilceleriniz geçene kadar düzenli şekilde günlük olarak tekrarlayın.

Yüzde Kırışmayı Önler

Maden suyu cilt için faydalı olmasının en önemli sebeplerinden birisi içeriğinde bol miktarda silis bulunması. Silis maddesinin en büyük özelliği ise ciltte elastin ve kolajen liflerinin arasındaki yumuşak hücreleri güçlendirmesidir ve bu da ciltte kırışıklık oluşmasının önüne geçer.

Yüzdeki Makyajı Temizler

Yüzünüze yaptığınız makyajı makyaj temizleme suyu veya mendilleriyle değil doğal yöntemle maden suyu ile temizleyebilirsiniz. Bunun için biraz pamuk içine bir miktar maden suyu döküp makyajınızı silebilirsiniz. Bu yöntemle yalnızca makyajınızı silmiş olmayacaksınız aynı zamanda cildinizi besleyerek canlanmasını sağlayacaksınız.

Maden Suyunun Yüze Diğer Faydaları Nelerdir?

  1. Maden suyu cildin sağlıklı görünmesini sağladığı için cilde parlaklık ve canlı bir görünüm verir.
  2. Maden suyu ciltte renk eşitsizliklerini giderir.
  3. Maden suyu cilt hücrelerini güçlendirmek için birebirdir.
  4. Maden suyu ciltte siyah noktaların derinlemesine temizlenmesini sağlar.
  5. Cilde nem vermede çok etkilidir.
  6. Maden suyu özellikle yüzdeki sivilcelerin geçmesi için çok yardımcıdır.
  7. Maden suyu cilt hücrelerini koruyarak ciltte varolan kırışık görüntüyü azaltır.
  8. Maden suyunu makyaj sabitleyici olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için yüzünüze makyaj yaptıktan sonra sprey şişesine koyduğunuz maden suyunu cildinize sıkın. Makyajınızın kalıcılık süresinin uzadığını fark edeceksiniz.
  9. Maden suyu ciltte gözeneklerde birikmiş olan ölü hücrelerin temizlenmesini sağlar.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.