Yüze Alexandrite Lazer Yaptıranların Yorumları Nasıldır

0

Vücuttaki tüylerden kurtulma isteği her insanda vardır. Son aşama rahatsız edici olan bu durumdan kurtulmak için meydana getirilen pek oldukça uygulama mevcuttur. Lazer epilasyon da bunların başlangıcında gelmektedir. Alexandrite lazer epilasyon ise, çağıl teknolojik imkânlardan yararlanılarak geliştirilen popüler ve etkili bir yöntemdir. FDA onaylı bu yöntem çoğunlukla vücudun her yerinde kullanılabilir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Kullananların Yorumları

  1. Koltuk altı ve bikini bölgeme Alexandrite lazer epilasyon yaptırdım. 8 seans sürdü. Biteli averaj 2 ay oluyor. Şu an koltuk altımda yalnızca 2-3 tel çıktı. Ne yazık ki bikini bölgemdeki istenmeyen tüylerden tam olarak kurtulamadım fakat doğal ki eskisine bakılırsa yok şeklinde bir şey. Kimi zaman çıkıyor fakat incecik.
  2. Sarı saçlı bir bayansanız Alexandrite lazer yaptırmaktan ne olursa olsun uzak durun. Bana koltuk altı ve genital bölge için 9-10 seans uygulandı. Gittiğime bin pişman oldum. Diode lazer epilasyona başladım, ondan oldukça memnun kaldım.
  3. Alexandrite lazere geçtiğimiz yıl başladım. Önceleri her şey yolundaydı. Dudak üzerine ve çeneme lazer yaptırıyordum. Fakat, lazer uygulanmayan bölgelerdeki ayva tüylerinin kalınlaştığını ve çoğaldığını fark ettim. Onun için yüzün tamamına uygulanmak durumunda. Bu yöntemi tercih edecekseniz yüzünüze yaptırmaktan kaçının.
  4. Önceki yıl koltuk altı ve bacaklarım için Alexandrite lazere gitmiştim. Ne krem sürdüm, ne de acı hissettim. O denli ergonomik bir halde halloldu ki. Oysa ben oldukça tedirgindim. Acı eşiğim oldukça düşüktür. En küçük bir şeyde yaygarayı basarım, canım kıymetlidir. 🙂 O yüzden ağda yaptırmaktan bile korkuyordum. Alexandrite lazer tüm tabularımı yıktı, hakikaten mükemmel tesir ediyor. Gerçi bütçem elvermediği için tamamlayamadım fakat yarım bırakmak da istemiyorum. Tüylerim belirgin şekilde azaldı. Keşke bir-iki seans daha yaptırabilseydim muhtemelen tamamen yok olacaklardı. ‘Oh be, dünya varmış.’ diyeceksiniz, muhakkak deneyin.
  5. Koltuk altımda ve yüzümde çıkan kıllara Alexandrite lazer ile neredeyse elveda diyorum. Hemen hemen 3 seans gidebildim sadece şimdiden netice almaya başladım. İz oluşmadı. Ustalaşmış birine yaptırırsanız problem yaşamazsınız, ben bu açıdan şanslıyım. Yüzüm resmen kıllarla kaplıydı, dokunmak bile oldukça rahatsız ediciydi. Her neyse ki o günler geçti.
  6. Bikini bölgeme Alexandrite lazer yaptırdım. Sadece Emla krem sürmeyi dikkatsizlik etmeyin, yoksa acı çekersiniz. Bu şekilde bir ürün varken o acıyı göze almak bence mantıksız. Fakat averaj 10 dakika alıyor, derhal bitiyor. Öyleki süre alan bir şey değil.
  7. Bir seneden beri aralıklı olarak Alexandrite lazer yaptırıyorum. Koltuk altı ve genital bölgemdeki tüylerin 4 seansta nerede ise %70-80 oranında azaldığını ve inceldiğini söyleyebilirim. Fakat ne yazık ki cildimdeki ayva tüylerinin belirginliği iyice arttı. Üstelik yüzünde sıfır sivilce olan ben, lazerin arkasından büyük büyük sivilcelere merhaba dedim. Oldukça moral bozucu doğal, doğrusu bir yeri düzeltirken bir yeri bozuyor. Sadece Alexandrite lazer epilasyon yaptıran herkeste bu şekilde olacak diye bir şey yok. Tam tersine, hiçbir yan etkiyle karşılaşmayanlar da mevcut. Tüyleriniz ne kadar siyah ve kalınsa bu yöntemden o aşama yarar görürsünüz, ben bunu anladım.
  8. Koltukaltı için Alexandrite lazer yaptırıyorum. 10 seans uygulanmasına karşın bir türlü sonu gelmiyor bu tüylerin! Aslına bakarsak oldukça azca kaldı fakat keşke kökten çözülebilse.
  9. 6 yıl ilkin lazer epilasyon yaptırmaya karar verip uzun uzun araştırma yaptım. Ilk olarak şunu belirtmek isterim, Alexandrite cihazını yalnızca doktorlar kullanabilir. Ondan dolayı güzellik salonlarında bulunmuyor. Kısaca bazılarında oluyor fakat doğal ki orada da gene bu işi doktorlar yapıyor. Lazer makineleri içinde tesir bakımından en kuvvetli olanı bu. Peki ben yaptırdığım epilasyondan memnun kaldım mı? Koltuk altı ve genital bölge için 6 seans devam ettim. Her seansın arkasından 15 gün sonrasında gene gidiyorsunuz, o bölgelerde çıkan tüyleri tekrar yakıyorlar. Her seans hatırladığıma bakılırsa 2 ayda bir yapılıyordu. 6 seans bittiğinde artık tüylerden yaratı yoktu. Acı mevzusuna da temas edecek olursam, bunun duyarlılık ile ilgili bulunduğunu söyleyebilirim. Eğer sizin oldukça duyarlı bir cildiniz var ise, asla dayanıklı değilseniz acı hissedersiniz. Ben öyleki kolay kolay etkilenen bir insan olmadığım için daha ilk seanstan itibaren, yüksek lazer atışları yapılmasını talep etmiştim. Bu yüzden ilk uygulamayla beraber tüylerimin %40 kadarından kurtulmuştum. Lazerin daha düşük atış hızıyla yapılması da mümkün fakat bu kez seans daha uzun sürüyor. Kısaca acıya ne kadar dayanabilirseniz o denli iyi. Hiç olmazsa ağdaya bakılırsa daha azca acı verdiği kati. Bir düşünün, artık tüy alma derdiniz olmayacak. Ne güzel değil mi? Evet, kimi zaman birkaç tane çıkıyor fakat bir jiletle derhal işini bitiriyorsunuz. Bacaklarıma da yaptırmak istiyordum da bacaklarımdaki tüylerim ayva tüyü biçiminde ve sarı olduğundan aygıt onları algılayamıyordu.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.