Yüzdeki Kırmızı Sivilce İzleri Iyi mi Geçer Krem İsmi Ve Bitkisel Çözümler

0

Kırmızı Sivilce Lekeleri Olanlar Buraya Prof İbrahim Saraçoğlundan Naturel Çözüm

Sivilcelerin geçmesinden sonrasında ciltte meydana gelen kızarıklıklara kırmızı sivilce izi denir. Bu lekelerden kurtulmak için Cildiye doktorunun verdiği kremleri kullanabilir veya aşağıda bildirdiğimiz Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafınca verilen tarifleri uygulayabilirsiniz.

Kırmızı Sivilce İzini Geçiren Kremler Nedir?

Uzm. Dr. Berna Aksoy’un cevabı:(Minimum 3 ay süresince günde iki kez dermatixsi jel kullanabilirsiniz. İzler kir yapmasın diye beraber 50 faktörlü güneş koruyucu kesinlikle kullanınız)

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Kırmızı Sivilce İzlerine Naturel Çözüm 1. Tanım

Malzemeler

 1. 100 gram kil
 2. Kırmızı gül
 3. 1 çay kaşığı bal

Yapılışı

Marketten pet şişe su satın alın. Yarım bardak suyu cezvede kaynatın. İçine 5 tane gülün kırmızı yapraklarını ekleyip kısık ateşte 8 dk  daha kaynatın. Kaynama işlemi bittikten sonrasında bu karışımı soğumasını bekleyin. Aktardan 50 gr kil satın alın. Bu kili kaseye koyup içine hazırlamış olduğumuz gül suyunu katın ve krem kıvamına getirin. İçine yarım çay kaşığı bal katın. Yüzünüzü sudan geçirin.  Hazırladığınız maskeyi cildinizde kir olan bölgelere sürün. Otuz dakika cildinizde kaldıktan sonrasında yüzünüzü suyla sudan geçirin. Haftada 1 kez bu işleme devam edin.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Kırmızı Sivilce İzlerine Naturel Çözüm 1. Tanım

Malzemeler

 1. Lavanta
 2. Su

Yapılışı

Marketten pet şişe su alın. Bu sudan 1,5 bardağını cezveye döküp kaynatın. İçine 1 tatlı kaşığı lavantayı atın, 10 dk kısık ateşte kaynatın. Ocaktan alın ve karışımı süzgeçten geçirin. Bu içeceği her akşam yemeğinden minimum 2 saat sonrasında 1 bardak için. 15 gün buna devam edin. 15 günün peşinden 2 hafta ara verin. Lekeler devam ederse bir 15 gün daha tekrarlayın.

Kırmızı Sivilce İzleri İçin Öteki Naturel Tarifler

Aloe Vera

Aloe vera jel sivilcelerin niçin olduğu kırmızı izlerden kurtulmak için kullanabileceğiniz etkili organik maddedir. Aloe vera, anti-enflamatuar ve antibakteriyel özellikleri sebebiyle organik bir yara izi gidericidir. Hasarlı cildi onarır  ve sıhhatli bir cilde kavuşmaya destek sunar. Bununla birlikte oluşan yeni dokunun elastikiyetini arttırır.

 1. 1 Aloe vera yaprağını uzunlamasına kesip içindeki jeli çıkarın. Bu jeli sivilce lekelerinin olduğu yere uygulayıp masaj yapın. 30 dakika beklemeye alın, sonrasında durulayın. Bunu günde 2 yada 3 kez yapın.
 2. Alternatif olarak, 1 yiyecek kaşığı aloe vera jeli ve 2 yada 3 damla çay ağacı esansiyel yağını karıştırın. Kırmızı sivilce izlerinin olduğu bölgelere uygulayın. 10 ila 15 dakika sonrasında soğuk suyla durulayın. Günde bir kez kullanın. Aloe vera bitkisini nebat satan yerlerden ve web üstünden satın alabilirsiniz.

Hindistancevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, cilt dokusunu onaran ve kırmızı sivilce izlerini geçirmeye destek olan varlıklı bir E vitamini ve yağ asitleri deposudur.Ek olarak, iyi bir nemlendirici olarak cildi derinlemesine  nemlendirir ve yara izlerini iyileştirir.

 1. Aktarlarda ve Gratis şeklinde kozmetikçilerde satılan katı halde olan Hindistan cevizi yağını cezvede ılıtın. Kırmızı sivilce izlerinin olduğu yere  5 ila 10 dakika masaj yapın. Ilık suyla durulamadan ilkin minimum 1 saat beklemeye alın.
 2. Öteki bir seçenek, 1 çorba kaşığı hindistancevizi yağına birkaç damla lavanta yağı karıştırmak, etkilenen bölgeye uygulamak ve birkaç dakika hafifçe masaj yapmaktır. 20 ila 30 dakika beklemeye alın, sonrasında ılık su ile durulayın.

E Vitamini Yağı

Akne izleri için başka bir kolay tedavi E vitaminidir. E vitamini kırmızı sivilce izlerini geçirmeye destek olabilecek etkili bir antioksidan vazifesi görür. Cildi nemlendirir, hasarlı dokuyu onarmaya destek sunar ve yara izlerinin görünümünü en aza indirmek için cilt tonunu eşitler.

 1. E vitaminini eczaneden ampul şeklinde yada kapsül şekilde alabilirsiniz. E vitamini ampülü kırıp kırmızı sivilce izinin olduğu bölgeye günde 2 yada 3 kez uygulayın.
 2. Alternatif olarak, 1 E vitamini kapsülünün içeriğini 1 tatlı kaşığı hint yağı ile karıştırın. Yatmadan ilkin etkilenen cilde uygulayın. Bir gece beklemeye alın ve ertesi sabah ılık su kullanarak durulayın. Kırmızı sivilce izleriniz kaybolana kadar her gün tekrarlayın.

Karbonat

Karbonat peeling özelliği yardımıyla kırmızı sivilce izlerinden kurtulmak için kullanılabilir. Bir kaseye 2 tatlı kaşığı karbonat koyun. Birazcık su ilave edin, ince bir macun yapın. Karışımı sivilce izlerinize uygulayın. Birkaç dakika beklemeye alın, sonrasında durulayın. Akne izlerinizi geçirmek için birkaç hafta süresince günde bir kez tekrarlayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.