Yüz Tüylerinden Kurtulmak İçin 5 Organik Etkili Yöntem

0

Bayanların birçoğu yüzlerinde çıkan tüylerden kurtulmak isterler. Yüzde çıkan istenmeyen tüylerin sebepleri içinde; kişinin genetik yapısı, kullandığı bazı ilaçlar, hormonal değişimler ya da fazla stresli olması yer almıştır. Bu nedenler, kişinin yüzünde istenmeyen tüylere yol açmaktadır. Hanımlar yüzlerindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok yönteme başvururlar. Bu yöntemlerin en başlangıcında organik tarifler yer alır. Organik tarifler bir süre tertipli bir halde uygulandığında yüzdeki tüylerden kurtulmak mümkündür. Yazımızız devamında yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için 5 ayrı organik tariften bahsettik.

Yüzdeki Tüylerden Kurtulmak İçin Organik Çözümler Nedir?

Zerdeçal Ve Süt Yöntemi

Malzemeler

2 yiyecek kaşığı süt

2 yiyecek kaşığı toz zerdeçal

Uygulanışı

Ufak bir kase içine 2 yiyecek kaşığı toz zerdeçal ve 2 yiyecek kaşığı süt koyulur. Kaşık yardımıyla zerdeçal ve süt karıştırılır. Elde edilmiş kıvam macun kıvamında olmalıdır. Macun kıvamını tutturmak için bir miktar süt ya da zerdeçal ekleyebilirsiniz. Karışım yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerin üstüne güzelce sürülür. Otuz dakika kuruması beklenir. Otuz dakika sonrasında yüzün tamamı ılık su ile yıkanır. Bu işlem haftada 3-4 kez yine edilir.  Zaman içinde, tüylerin çıkmaya başladığında daha kuvvetsiz olduklarına hatta yüzünüzün bazı kısımlarında asla tüy çıkmadığına tanık olacaksınız.

Jelatin Maskesi

Malzemeler

1 yiyecek kaşığı jelatin tozu

3 yiyecek kaşığı süt

3-5 damla limon suyu

Uygulanışı

Ufak bir kase içine jelatin tozu, süt ve birkaç damla limon eklenmiş olur. Eklenen tüm malzemeler çay kaşığı yardımıyla güzelce karıştırılır. Peşinden kase mikrodalgada 15 saniye kadar ısıtılır. Mikrodalga yoksa, kase su dolu bir kabın içine koyulur ve ocakta hafifçe ısıtılır. Karışım soğuduktan sonrasında yüzdeki istenmeyen tüylerin üstüne uygulanır. Karışım yüz bölgesinde ortalama 5-6 dakika bekletilir ve arkasından parmaklar yardımıyla jelatin maskesi soyulur. Bu işlemi haftada 2 kez yine edebilirsiniz. Bu yöntem yardımıyla bir tek yüzdeki tüylerinizden değil, siyah noktalardan ve ölü deri hücrelerinden de kurtulmuş oluyorsunuz.

Limon Suyu Ve Bal

Malzemeler

4 yiyecek kaşığı bal

2 çay kaşığı limon suyu

Uygulanışı

Bal ve limon suyu kasenin içine eklenmiş olur ve çay kaşığı yardımıyla güzelce karıştırılır. Elde edilmiş karışım yüzdeki istenmeyen tüylerin çıkış yönüne doğru sürülür. Karışım tüylerin üstünde averaj 15 dakika bekletilir. Peşinden cilt bolca su ile durulanır. Bu işlem her gün yapılmalıdır, zaman içinde yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür.

Yumurta Akı Maskesi

Malzemeler

1 yiyecek kaşığı mısır unu

1 yiyecek kaşığı toz şeker

1 tane yumurtanın akı (yumurtanın beyaz, yumurtanın sarısından ayrılmalıdır)

Uygulanışı

1 tane yumurtanın sarısı beyazından dikkatli bir halde ayırılır. Ayırılan beyaz kısma asla sarı kısmın bulaşmadığından güvenilir olun. Yumurta beyazı bir kase içine alınır. Kasenin içine toz şeker ve mısır unu eklendikten sonra kaşık yardımıyla güzelce karıştırılır. Elde edilmiş karışım yüzdeki tüylerin çıkış yönüne doğru parmak yardımıyla sürülür. Ortalama 15 dakika kadar kuruması sağlanır. Peşinden yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu işlemi haftada 4 ya da 5 kez yine edebilirsiniz. Tertipli uygulama sonucunda tüylerinizin azaldığını görebilirsiniz.

Mısır Unu Maskesi

Malzemeler

1 çay kaşığı mısır unu

1 çay kaşığı toz şeker

1 yumurtanın akı

Uygulanışı

Ufak bir kase içine mısır unu, yumurta akı ve toz şeker koyulur. Peşinden kaşık yardımı ile güzelce karıştırılır ve yüzdeki tüylerin üstüne sürülür. Ortalama 15-20 dakika kadar bekletilir. Peşinden maske parmaklar yardımıyla ciltten soyulur ve ılık su ile durulanır. Bu işlem haftada 2 kez yine edilir. Tertipli kullanım sonucunda tüylerden kurtulmak mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.