Yüz Tüyleri Iyi mi Alınır Yüzdeki Tüyleri Yok Eden 5 Etkili Yöntem

0

Yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Yüzdeki tüylerin en belirgin olduğu bölgeler; yanak ve çene bölgesi, dudak üstü ve kaç ortası benzer biçimde noktalardır. Bu bölgelerdeki tüylerden kurtulmak için yazımızın devamında 5 değişik yöntem bildirdik.

Yüzdeki İstenmeyen Tüylerden Kalıcı Olarak Kurtulmak İçin 5 Etkili Çözüm

Sir Ağda;

Sir ağda kıl köklerini zayıflatan bir yöntemdir. Yüzdeki yanak, kaş ortası, dudak üstü benzer biçimde bölgelerdeki tüyleri kızarıklık ve tahriş olmadan alabilir böylece pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Sir ağda ile yüzde ki tüylerden kurtulmak için ilk yapmanız ihtiyaç duyulan; tüylerin çıkış yönüne gore ağda bandı yapıştırılır. Arkasından ağda bandını tüylerinizin çıkış yönüne doğru tek hamlede kolayca çekilir. Tüylerden kurtulmak istenilen bölgeler teker teker ağda ile alındıktan sonrasında cilt su ile temas etmemelidir. Bununla birlikte cildinizi tahriş etmeyen bir nemlendirici krem sürebilirsiniz. Ortalama 1 ay kadar pürüzsüz bir cildin rahatlığını yaşayabilirsiniz.

İple Tüy Alma;

Yüzdeki tüylerden kurtulmak için bir öteki yöntem ise iple yüzdeki tüyleri almaktır. Ilk olarak bir dikiş ipi 4-5 karış uzunluğunda koparılır. Arkasından ip ikiye katlanır ve orta kısmından 9-10 kere döndürülür. Döndürdüğün ipi işaret parmağı ve başparmaklarından geçirilir. Tüyleri almak istediğiniz bölgeye mesela bıyık bölgesini almak için dilinizle dudağınız üstünü şişirin ve o bölge gerildikten sonrasında iple ileri gri hareketler yaparak tüyleri ipe sıkıştırın. Böylece tüyleri ipin içinde sıkışıp, kopması sağlanır.

Lazer Epilasyon;

IPL epilasyon aleti tüyleri kalıcı olarak yok etmek için kullanılan ve evde kolayca uygulanabilen bir yöntemdir. Epilasyon aleti yoğunlaştırılmış ışık atımları yardımıyla tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlar. Bu ışık atımları kıl köklerine tesir ederek kılların gelişimini durdurur. Tüylerin gelişim aşamaları birbirinden değişik olduğundan epilasyon işlemine birkaç ay devam edilir. Seanslar bittikten sonrasında tüyler kalıcı olarak bitmiş ve pürüzsüz bir cilde kavuşmuş olunur. Sadece tüylerin tekrar asla çıkmaması için arada koruma atışları yapılır.

Ameliyat Eldiveni İle Yüz Tüylerini Alma;

Ameliyat eldiveni ile tüy alma yöntemi öteki yöntemlere gore birazcık daha acılı ve vakit gerektirse de etkili yöntemlerden biridir. Etkili bir yöntem olmasının sebebi, ameliyat eldiveniyle tüyler alındığında kıl kökleriyle birlikte alınır. Bu da vakit içinde kıl köklerinin zayıflamasını ve azalmasını elde edecektir. Eldivenle yüzdeki tüyleri alırken, oldukca fazla acı hissetmemek için o bölgeye bebek pudrası uygulayabilir böylece acısını birazcık daha azaltabilirsiniz.

Ilk olarak eldivenle tüy alınan bölgenin ıslak olmaması gerekmektedir. Tüylerinizden kurtulmak istediğiniz bölgeyi sabunlu su ile sudan geçirin ve iyice durulayın. Arkasından eldivenle tüy alma işlemine geçmek için eldiveni elinize takının ve tüy koparma işlemine başlayın. İlk olarak birazcık acı hissetmeniz normaldir sadece bölge uyuşmaya başladığında acı ortadan kaybolacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Tüylerini Yok Eden Maske;

Malzemeler:

  • 1 diş sarımsak,
  • 1 tane soğan,
  • Siyah merhem (kara merhem)

Yapılışı;

Ilk olarak soğan bir tencereye koyulur ve kısık ateşte yanacak kadar közlenir. Derhal peşinden bir diş sarımsak minik bir kasenin içinde rendelenir ve içine siyah merhem ilave edilerek karıştırılır. Siyah merhemi eczanelerden yada aktarlardan kolayca bulabilirsiniz.

Hazırladığınız karışım tüylerden kurtulmak istenilen bölgelere ince bir katman halinde sürülür ve közlenmiş soğan kapatılarak otuz dakika kadar beklenir. Bu işlem yedi gün süresince her gün tertipli bir halde uygulanır. 1 haftanın sonunda istenmeyen tüylerinizden kurtulacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.