Yüz Temizleme Jeli Nedir Ne İşe Yarar Iyi mi Kullanılır Yararları Ne

0

Cildi Pırıl Pırıl Icra eden En İyi Yüz Temizleme Jeli Markaları Ve Tutarları

Yüz temizleme, yüz yıkama jeli, cildimizi derinlemesine temizleyerek gün içinde cildimizde biriken toz, kir, mikrop ve bakterilerden cildi arındırır, cilde canlı ve sıhhat bir görünüm katar. Yüz temizleme jeli temiz ve sıhhatli bir cildin eğer olmazsa olmazıdır.

Yüz Temizleme Jeli Iyi mi Kullanılır?

 1. Ilkin yüzümüzü ılık suyla iyice yıkayalım. Arkasından jeli avucumuza döküp bununla yüzümüzü ovalayalım. Sürdüğümüz jeli köpürtelim ve yüzümüzü güzelce temizleyelim. Sonrasında ılık ya da sıcak su ile durulayalım.
 2. Yüz temizleme jelini kullanırken nazikçe hareket etmeliyiz. Cildimizin yıpranmaması için hafifçe hareketlerle ve bastırmadan masaj yaparak uygulamalıyız. Gözlerimize ve çevresine temas ettirmemeliyiz.
 3. Jeli kullandıktan sonrasında cilt tipimize gore bir nemlendirici krem sürebiliriz. Böylece gözeneklerimiz azalır ve cildimiz daha bakımlı görünür.

En İyi Yüz Temizleme Jeli Markaları Nedir?

 1. Garnier Yüz Temizleme Jeli Fiyatı:34,95 TL’dir.
 2. Babe Soothing Micellar Yatıştırıcı Temizleme Jeli 245 ml Fiyatı:96,48 TL’dir
 3. La Roche PosayEffaclar Yüz Temizleme Jeli Fiyatı: 97,90 TL’dir.
 4. Bioderma Yüz Temizleme Jeli Fiyatı:99,90 TL’dir
 5. Nivea Aqua Sensation Canlandırıcı Temizleme Jeli Fiyatı:31,90 TL
 6. Neutrogena Sivilce Karşıtı Peeling Arındırıcı Yüz Temizleme Jeli Fiyatı:31,75 TL
 7. Simple Daily Skin Arındırıcı Yüz Temizleme Jeli 150ml Fiyatı:31,92 TL’dir.
 8. Garnıer Mıcellar Yüz Temizleme Jeli 200 Ml Fiyatı: 34,95 TL’dir.
 9. Neutrogena Deep Clean Yüz Temizleme Jeli 200 ml Fiyat: 17,95 TL’dir.

Yüz Temizleme Jeli Ne İşe Yarar?

Toz, rutubet, aşırı yağlanma, hava kirliliği ve kozmetik ürünler cilt gözeneklerini tıkar ve kuruluğa sebep olur. Gözenekler tıkanınca sivilceler, siyah noktalar ve başka cilt problemleri oluşmaya adım atar. Cilt temizliğine itina gösterilirse bu şekilde şeyler meydana gelmez. Yüz temizleme jelleri bu mevzuda büyük rol üstlenir.

Cilt temizliğinde kullanabileceğiniz en iyi ürünlerden biri de yüz temizleme jelleridir.

Yüz temizleme jelleri, insanların cilt bakımında en fazlaca kullandığı ürünlerden biridir. Aslına bakarsanız organik yüz temizleme jellerinin tertipli olarak kullanılması gerekir. Yüzümüz gün boyu çevresel etkenlere maruz kalır ve kirlenir. İşte yüz bölgesinin kirlerden arındırılması için bu ürünlerden faydalanılır.

 1. Cilt gözeneklerini derinlemesine temizler.
 2. Yüzdeki yağ oranını dengeler, fazla yağı alır.
 3. Sivilcelere iyi gelir, siyah noktalardan arındırır.
 4. Cilde aydınlık ve parlaklık verir.
 5. Cildi tazeler ve yeni hücrelerin oluşumuna yardım eder.

Yüz Temizleme Jelleri Cilde Zarar Verir mi?

Piyasada bulunan yüz temizleme ürünleri 3 ayrı formda satılmaktadır. Süt temizleyici, temizleme jeli ve temizleme köpüğü olarak sunulan bu ürünler yüz temizliğinde çoğunlukla kullanılmaktadır. Hangi ürünü tercih edeceğinize kendi ihtiyacınız olan şeyleri ve cilt tipinizi göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz.

Eğer kullanacağınız yüz temizleme jelini doğru seçerseniz cildinizde herhangi bir yan etkiye sebep olmaz. Sadece organik olanların kullanılması gerekir. Paraben, parfüm ve öteki kimyasalların yer almış olduğu ürünler asla yüz bölgesine uygulanmamalıdır. Aksi takdirde cildiniz zarar görür ve akne oluşmaya adım atar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.