Yüz, Cilt Vücut Nemlendirici Maske Cilt Kuruluğu Bitkisel Tedavi

0

Cilt, vücut ve yüz kuruluğu en sık karşılaşılan cilt problemlerindendir. Bu makalemizde Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca tarifi verilen, kuru cildi ve kuru yüzü nemlendiren evde yapabileceğiniz organik tariflere yer verdik.

Sual: Yüzüm oldukça kuru. Bugüne dek pek oldukça ürün kullandım sadece hiçbiri cildimin nemlenmesini sağlayamadı. Bu problemi aşmak için ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir yiyecek kaşığı ısıtılmış bal, bir tatlı kaşığı şeker ve bir tatlı kaşığı un haline getirilmiş toz mayayı iyice karıştırın. Bu karışımı temizken yüzünüze sürüp 15 dakika beklemeye alın. Avucunuzu yüzünüze yapıştırıp çekerek cildinizin bu karışımı iyice emmesini sağlayın. Arkasından da yüzünüzü sudan geçirin.)

Sual: Cildim oldukça kurudu. Iyi mi bir bakım uygulamalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (2 tane havucu rendeleyip 1 yumurtanın akıyla çırpın. Bu karışımın içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ya da süt ve azca oranda nişasta ilave edin. Karışımı cildinize sürün. 30 dakika bekletip sudan geçirin.)

Sual: Fazlaca kuru bir cildim var. Bu günlerde yüzüm pul pul dökülüyor. Cildime rutubet kazandırmak için iyi mi bir formül uygulayabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir tatlı kaşığı balı avuç içinize yayıp yüzünüze yapıştırın. Beş dakika yüzünüzde beklettikten sonrasında ise çıkarın. Bu uygulama yüzünüzdeki pullanmaları yok edecek ve kan dolaşımını hızlandıracaktır. Arkasından bir tane havucu rendeleyin ve cam bir şişeye yerleştirin. Üstüne şişenin almış olduğu kadar zeytinyağı ilave edin, iyice çalkalayın. Sonrasında bu karışımı bir tencereye dökün ve kısık ateşte, toplam 30 dakika süresince benmari usulü kaynatıp süzgeçten geçirin. Her akşam yatmadan ilkin, yüzünüze bu karışımla masaj uygulayın.)

Sual: Cildim oldukça kuru. Kuruluktan dolayı kırışmaya başladı. Kuru ciltler için iyi mi bir bakım uygulamamı önerirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (3 yaprak marul, 3 yaprak maydanoz, 4 damla lavanta ve 3 yiyecek kaşığı iyi zeytinyağını blender’dan geçirin. Her akşam bu karışımla cildinize masaj yapın. Formülden tertipli olarak yararlanın. Cildinizin toparlanmasını elde edecektir.)

Sual: Vücudum kuruluktan pul pul dökülüyor. Beni oldukça rahatsız eden bu durumun önüne geçmek için ne yapmamı önerirsiniz. Vücut kuruluğundan iyi mi kurtulabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Eşit oranda bademyağı, zeytinyağı, jojoba yağı, portakal yağı ve üzüm çekirdeği yağını iyice karıştırın. Bu karışımı her banyodan sonrasında cildinize sürün. Bu formülden tertipli olarak yararlanırsanız sorununuz kısa zamanda çözülecektir. )

Sual: Yüzüm ve boyun bölgem oldukça kuru. Bu durum olduğumdan yaşlı görünmeme yol açıyor. Bana bu problemi aşmamı sağlayacak bir maske tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yarım elmayı 1 çorba kaşığı krema ve 1 tatlı balla karıştırıp robottan geçirin. Bu karışımı krem benzer biçimde yüzünüze ve boynunuza sürüp ortalama 20 dakika beklemeye alın. Arkasından da cildinizi sudan geçirin. Size, bu formülden haftada 3 kez yararlanmanızı tavsiye ederim. Ek olarak cildinize sık sık zeytinyağıyla masaj uygulayın ve bolca su için.)

Sual: Cildim oldukça kuru. Rutubet ve sıhhat kazanmasını sağlayacak bitkisel bir formülünüz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yarım çay bardağı bademyağı, 15 tane karanfil, 6 tane çubuk tarçın, 1 limon kabuğu ve 1 portakal kabuğunu blender’dan geçirin. İçine portakal yağı da katabilirsiniz. Bu karışımı tam 7 gün süresince koyu renk bir kavanozun içinde beklemeye alın ve arada sırada çalkalayın. 7 günün sonunda süzgeçten geçirin ve cildinizin kuruyan bölgelerine sürün.)

Sual: Cildim oldukça kurudu. Devamlı krem sürüyorum fakat bir türlü yeterince nemlenmesini sağlayamıyorum. Bana ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 çay kaşığı tereyağını 1 çay kaşığı balla karıştırın. Bu karışımı cildinize gösterim ve emmesini bekleyin. Bu formülden her sabah yararlanın.)

Sual: Fazlaca duyarlı bir cildim var. Her nemlendiriciyi kullanamıyorum. Evde hazırlayabileceğim bitkisel bir nemlendirici tarifiniz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 tane hindistan cevizinin suyunu çıkarın. Bu suyu cam bir şişeye koyun. Her sabah uyandıktan sonrasında ve her akşam yatmadan ilkin temiz cildinizi bu karışımla silmeyi alışkanlık haline getirin. Bu formül, cildinizin kısa sürede rutubet kazanmasını elde edecektir.)

Sual: Cildim, bilhassa de bacaklarım oldukça kuru. Pul pul dökülen bir ciltle dolaşmaktan iyi mi kurtulabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yarım fincan süt, yarım yumurtanın sarısı, bir tatlı kaşığı buğday yağı ve birkaç damla lavanta yağını karıştırın. Bu karışımı cam bir şişeye koyup, banyodan sonrasında tüm vücudunuza sürün. Her uygulama için bu karışımın tazesini hazırlayın.)

Sual: Cildim oldukça kuru ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir tatlı kaşığı havuç suyu ve eşit miktarlarda salatalık suyu, limon suyu ve badem yağını karıştırın. Karışımı sık sık cildinize uygulayın. Dışarı çıkarken güneş koruyucu krem sürün.)

Sual: Cildim aşırı derecede kuru. Bana ne önerebilirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir kahve fincanı ılık süte bir tatlı kaşığı badem yağı karıştırın, cildinizi bu karışımla silin. Ek olarak bir yumurta sarısına bir çay kaşığı bal, bir çay kaşığı gliserin ekleyip cildinize sürün ve 20 dakika beklemeye alın. Yararını görürsünüz.)

Sual: Merhaba Suna Hanım, benim cildim oldukça kuru. Bu yüzden göz kenarlarında kırışıklıklar oluşmaya başladı. Bana ne önerebilirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Haftada bigün elma suyu ile tüm yüzünüze kompres yapın ve yüzünüzü yıkamadan yatın. Elma suyunu ertesi sabaha kadar cildinizde beklemeye alın.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.