Yüz, Cilt Ten Iyi mi Beyazlar? Cilt Rengi Açma Yüz Cilt Beyazlatma Şekilleri

0

“Bu makalemizde cilt beyazlatma için uygulayabileceğiniz Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca verilen en etkili naturel yöntemlerden bahsedeceğiz.”

Cildimizin görüntüsü ve renk tonu dış güzelliğimizde ilk göze çarpan etmendir. Cildimizin bazı bölgelerinde oluşan koyulaşma oldukca rahatsız edici olabilir. Bilhassa diz ve dirsek bölgeleri bu durumdan fazlası ile etkilenen konumlardır. Bu yüzden bu bölgeleri örtecek kadar bolca ve uzun giymeye itina bile gösterebiliriz. Dirsek ve dizlerdeki deri öteki bölgelere gore daha kalınca ve sert olduğundan bu ton farkı ortaya çıkar. Ayriyeten bu bölgelerdeki ciltte yağ bezleri bulunmaz bu da o bölgenin daha kuru olmasına, kararmasına sebep olur. Uygun bakım ve hijyen ile bu bölgelerin rutubet dengesi korunarak kararmanın önlenmesi yada azaltılması mümkündür. Bunların yanında renk tonunun farklılaşmasını, cilt kararmasına yol açan etmenler; aşırı kilo, dirseklerin masaya teması şeklinde çalışılan meslekler(öğrencilik, yazıhane memurluğu vb.), güneşin sebep olduğu pigment değişimleri, darbeye bağlı morarmalar, hormonal değişimler, genetik ve en sık karşılaşılan sebebi ölü cilt birikmesidir. Birkaç naturel ilaç ve cilt bakım teknikleriyle bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yüz Beyazlatma Maskesi (1. Tanım)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan kararmış yüzleri beyazlatan tanım; Bir tatlı kaşığı lanolin ile bir çorba kaşığı vazelini benmari usulü eritin, içine bir çorba kaşığı portakal suyu, bir tatlı kaşığı taze elma suyu, bir çorba kaşığı beyaz kili ilave edin. Karışımı bir cam şişede, soğuk yerde muhafaza edin. Evde olduğunuz süre bu karışımı yüzünüze sürün, kalabildiği kadar kalsın, peşinden sudan geçirin. Maskeyi haftada 3 gün tekrarlayın. Dışarı çıkarken de minimum 20 koruma faktörlü bir krem kullanın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yüz Beyazlatma Maskesi (2. Tanım)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan kararmış yüzleri beyazlatan tanım; Domatesleri yıkadıktan sonrasında suyunu elde etmek için miksere atıp çırpıyorsunuz. Hemen sonra domates posasının içine un ilave ederek hamur harcı kıvamına gelene kadar karıştırıyorsunuz. Kazandığınız karışımı yüzünüze sürerek 5 dakika beklemeye alın. Hafta da 7 kere yapacağınız bu karışım yardımıyla cildinizin beyazlaşacağını görmüş olacaksınız. Bu karışım hem de çil ve cilt yara izlerini de yitirecektir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yüz Beyazlatma Maskesi (3. Tanım)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan kararmış yüzleri beyazlatan tanım: Bir kap içine beyaz kil ve zeytin yağı ekleyip karıştırın. Bir yumurtanın akını sarısından ayırarak mikser içinde iyice çırpın ve beyaz katı bir hal almasını sağlayın. Kazandığınız katılaşmış yumurta akını öteki karışım içine ilave ederek iyice karıştırın. Hemen sonra koyu kıvamdaki bu karışımı yüzünüze sürün. 20 – 30 dakika içinde yüzünüzde bekletip sonrasında yüzünüzü paklayın. Bu uygulamayı hafta da 3 kez uyguladığınızda cildinizdeki beyazlaşmayı görmüş olacaksınız.

Limon

Limon cilt beyazlatıcı en etkili maddelerdendr. Ölü cildin dökülüp alttan taze hücrelerin gelişmesine destek sağlar. Koyu bölgeye bir miktar limon sıkın ve 5-7 dakika kadar hafifçe ovun. 20 dakika kurumasının peşinden ılık su ile durulayın ve üzerine nemlendirici sürün. Öteki uygulama şekli ise; tam bir limonu sıkın ve bir yiyecek kaşığı bal ile karıştırın. Bu macunu kararmış bölgeye sürün ve 15-20 dakika beklemeye alın. Hemen sonra su ile durulayın. Bu uygulamaları haftada biri geçmeyecek şekilde uygulayın ve seanstan sonrasında direk güneş ışığına maruz bırakmayın.

Yoğurt

Yoğurt içeriğindeki laktik yardımıyla cilt koyulaşmalarının azaltılmasında tesir elde eden cildi beyazlatan bir besindir. Bunun yanında cildi nemli meblağ ve antibakteriyal tesiri ile cilt üstünde biriken bakterileri uzaklaştırır. 1 yiyecek kaşığı yoğurda bir tatlı kaşığı sirke katın ve karıştırın. Bu karışımı cildinize sürün ve kurumasını bekleyin. Ilık su ile duruladıktan sonrasında kurutun ve bir nemlendirici sürün. Öteki bir tanım ise; 2 yiyecek kaşığı mısır ununa bir yiyecek kaşığı yoğurt ilave edin ve iyice karıştırın. Kararmış bölgelere sürün. 20 dakika bekledikten sonrasında ılık su ile ovarak durulayın. Bunu haftada 2-3 kez tekrarlamalısınız.

Karbonat

Karbonat da cilt beyazlatmada etkili bir üründür. Ölü hücreleri uzaklaştırır ve cildin naturel rengine dönmesine destek sağlar. Birer yiyecek kaşığı süt ile karbonatı karıştırn. 2-3 dakika süresince koyu bölgelere bu lapa ile masaj yapın. Ilık su ile durulayın ve peçete yardımı ile kurutun. Bunu her gün uygulayabilirsiniz, taki cildiniz istediği tona gelene kadar.

Zerdeçal

Zerdeçal da bu mevzuda etkili bir yardımcımızdır. Cildinizdeki koyulukları giderip beyazlık sağlar. 1 tatlı kaşığı süt kremasına aynı oranda toz zerdeçal katın. Koyu bölgelerinize masaj yaparak sürün ve 15-20 dakika kurumaya bırakın. Ilık su ile duruladıktan sonrasında üstüne nemlendirici sürün.

Katı Hindistan Cevizi Yağı

Katı Hindistan cevizi yağı koyulaşmış diz, dirsek ve öteki bölgelerdeki cildinizde kullanabileceğiniz cilt beyazlatmakta oldukca etkili bir yağdır. İçeriğindeki E vitamini bu etkiyi sağlar ve bu yağ naturel bir nemlendirici vazifesi görür. Hem de cildin onarılmasını ve bu sayede ölü hücrelerin uzaklaştırılmasını sağlar. Her duş ve banyonuzdan sonrasında sorunlu bölgeye 7-8 dakika kadar masaj yaparak bu yağı yedirin. Aynı gün içinde 3-4 kez daha bu şekilde Hindistan cevizi yağını sürün. Öteki bir uygulama şekli; 1 yiyecek kaşığı Hindistan cevizine bir çay kaşığı limon suyu katın ve karışmasını sağlayın. Kararmış bölgelere bu karışımı sürün ve 15-20 dakika bekleyin. En sonda bir kâğıt havlu ile fazla yağı cildinizden paklayın.

Şeker

Şeker de cilt beyazlatıcı olarak malum maddelerdendir. Şeker kristal yapısı sebebiyle ölü hücrelerin dökülmesini hızlandırarak alttan taze derinin çıkmasını sağlar. Bir yiyecek kaşığı şekere aynı seviyede zeytinyağı katın. Bu karışımı diz ve dirseklerinizdeki koyu bölgelere 5 dakika kadar dairesel masaj hareketleri yaparak sürün. Saf sabun ve su ile sudan geçirin. Haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

Nane

Ananevi tedavilerin baş tacı olan nane cilt tonlarının açılmasında da etkili bir bitkidir. Bir su bardağı sıcak suyun içine bir miktar taze nane yapraklarından ilave edin. 7-8 dakika demlenmesinin peşinden içindeki bitkiyi çıkarın. Kalan suyuna yarım limonu sıkarak suyunu ilave edin. Cildinizi yakmayacak sıcaklığa fikir kararmış bölgelere pamuk yardımı ile sürün. 15-20 dakika sonrasında ılık su ile durulayın.

Aloe Vera

Güneşe bağlı koyulaşmalarda etkili olan aloe vera hem de naturel bir nemlendiricidir. Aloe vera bitkisinden kazandığınız jeli direk cildinize sürün. 20 dakika kurumasının peşinden, ılık su ile durulayın. Bu tedaviyi 2 haftada bir uygulayın ve tedavinin peşinden cildinizi direk güneşe maruz bırakmayın.

Bu şekilleri aynı anda uygulamayın ve uygulamalarının peşinden direk güneş ışığına maruz kalmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.