Yumurta Akı Peçete Maskesi Ve Yumurta Akı Limon Maskesi

0

Siyah noktalar en sık karşılaşılan cilt problemlerindendir. Bu cilt problemi çoğu zaman yüzdeki gözenekleri genişlemiş olan kişilerde görülür. Siyah noktadan kurtulmanızda en etkili maddelerden biri de yumurta akıdır. Yumurta akı astringent kısaca büzücü özelliği yardımıyla gözenekleri sıkılaştırır, bakterilerin ve mikropların cilde girmesini önleyerek siyah nokta oluşumunu engeller.  Yumurta akı ek olarak ihtiva ettiği protein, vitamin ve mineraller yardımıyla cildin naturel yoldan bakımını yapmış olup siyah noktaları yok etmeye destek sunar.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yumurta Akı İle Siyah Noktalardan Kurtulma Maskesi 1. Tanım

Malzemeler

  1. 1 yumurta akı
  2. 2 tatlı kaşığı öğütülmüş badem
  3. 3 yiyecek kaşığı yulaf unu

Yapılışı: 2 tatlı kaşığı öğütülmüş badem, 3 yiyecek kaşığı yulaf unu, 1 yumurtanın beyazı ve birkaç damla suyu karıştırın. Bu karışımı bir fırça yardımıyla burnunuza sürün. 15 dakika beklettikten sonrasında ovarak çıkarın. Bu formülü haftada 2 kez uygulayın.

Dr. Şerafettin Saraçoğlu’dan Yumurta Akı İle İle Siyah Noktalardan Kurtulma Maskesi

Malzemeler

  1. 1 yumurta akı
  2. 1 kaç damla limon

Yapılışı: 1 yumurta akına birkaç damla limon suyu eklendikten sonra temiz cilde uygulanır ve 15-20 dakika beklettikten sonrasında kurumuş maske formunu almış yumurta akını soyarak temizlenir. Bu sayede derinin ölü katmanı soyulduğu benzer biçimde yüzeydeki siyah noktalarda temizlenir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yumurta Akı İle Siyah Noktalardan Kurtulma Maskesi 2. Tanım

Malzemeler

  1. Peçete
  2. 1 yumurta akı

Yapılışı: Bir yumurta akını minik bir kâseye alın ve cildinize fırça ile sürün. Üstüne wc kâğıdı daha ince olduğundan, kopararak yüzünüzün her yerine yapıştırın. Kâğıdın üstüne yine yumurta akını, yüzünüzü kaplayan kâğıdın her yerine yine sürün ve gene kâğıtları kopararak yüzünüze yapıştırın. Yine yumurta akını, yüzünüzdeki kâğıdın üstüne sürün ve bir kez daha kâğıtları kopararak yapıştırın. Bu işlemi üç kez tekrarlamalısınız. Ondan sonra kurumasını bekleyiniz. 20 dakika kadar kuruması gerekiyor. Kuruyan kâğıdı yüzünüzden yavaşça çıkardığınızda siyah noktaların peçeteye çıktığını ve yüzünüzün pırıl pırıl bulunduğunu görmüş olacaksınız. Yüzünüzün tüm gözenekleri temizlenmiş ve cildiniz sıkılaşmış olacaktır. Benim de uzun senelerdir yaptığım bir maskedir. Yıkadığınızda cildiniz pırıl pırıl ve gerilmiş olacak, kendinizi daha iyi, cildinizin hava aldığını hissedeceksiniz. Bu işlemi tertipli olarak hafta bir kez, ya da iki kez uygulayabilirsiniz. Kırılgan ciltler için bu maske tarifi uygun olmayabilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yumurta Akı İle Siyah Noktalardan Kurtulma Maskesi 3. Tanım

Malzemeler

  1. 1 yumurta akı
  2. 1 tatlı kaşığı yoğurt

Yapılışı: 1 yumurtanın akını köpürünceye kadar çırpıp 1 tatlı kaşığı süzme yoğurtla iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüzdeki siyah lekelerin üstüne sürün. Kuruduktan sonrasında kuru ve pamuklu bir bezle silin. Arkasından da yüzünüzü soğuk suyla sudan geçirin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.