Yoğurt Suyu Maskesi Ve Yoğurt Suyunun Cilde Yararları

0

Yoğurt, sütün mayalanması ile elde edilmiş, riboflavin, B vitaminleri, folik asit, laktik asit, potasyum, fosfor, iyot ve çinko şeklinde çeşitli vitamin ve minerallerden oluşan mükemmel bir maddedir. Yoğurdun ve yoğurt suyunun cilde ve saçlara faydası saymakla bitmez, ciltteki lekeleri yok eder, saça parlaklık verir, saçtaki kepeği giderir, göz altındaki morlukları geçirir, sivilcelenmeyi önler, cilde parlaklık ve ışıltı kazandırır. Bu makalemizde Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca tarifi verilen yoğurt ile saç ve cilt maskesi tariflerine yer verdik.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yoğurt İle Saçları Canlandıran Saç Maskesi Tarifi

Sual: Saçlarım cansız ve bakımsız duruyor. Saçlarımın parlak görünmesi, canlanmaları için onlara iyi mi bir bakım uygulamalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (2 yiyecek kaşığı yağlı yoğurt, 2 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı öğütülmüş ketentohumu ve 1 çorba kaşığı hintyağını karıştırıp saçlarınıza sürün. Arkasından başınızı ilkin streç filmle sonrasında havluyla sarın. 2 saat bu şekilde kaldıktan sonrasında yıkanın. Bu formülü haftada 1 kez uygularsanız saçlarınız kısa sürede rutubet ve canlılık kazanacaktır.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yoğurt İle Cilt Maskesi Tarifi

Sual: Cildimin pürüzsüz, kusursuz ve sıhhatli görünmesini isterim, yoğurt ile yapabileceğim bir cilt maskesi tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Eşit oranda yulaf, yoğurt, portakal kabuğu rendesi, pirinç unu ve balı karıştırın. Hepsinden 1’er çorba kaşığı kullanabilirsiniz. Boza kıvamına erişince cildinize sürün. 10 dakika beklettikten sonrasında ovarak çıkarın. Bu formülü haftada 1 kez uygulayın.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yoğurt İle Saçları Güçlendiren Maske Tarifi

Sual: Saçlarım oldukça acele kırılıyor. Güçlenmeleri için ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 tane olgun avokadoyu ezdikten sonrasında 1 kahve fincanı yoğurt, yarım limonun suyu, 1 yiyecek kaşığı bademyağı ve 1 yumurtanın sarısıyla iyice karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza sürüp minimum 2 saat beklemeye alın. Arkasından da saç türünüze uygun bir şampuanla yıkanın. Formülü haftada 1 kez uygulayın.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yoğurt İle Cilt Lekelerini Yok Eden Maske Tarifi

Sual: Cildimde oldukça fazla kir var. Ne yaparsam yapayım bu lekelerin yok olmasını sağlayamıyorum. Bana önerebileceğiniz bir tarifiniz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (3 dilim haşlanmış patlıcan, 1 çay kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 2 damla limon suyunu karıştırın. Macun kıvamına vardığında temiz cildinize sürün. 30 dakika beklettikten sonrasında ovarak çıkarın. Bu formülden haftada 2 kez yararlanın. Size ek olarak anti aging krem kullanmanızı ve sorununuz geçmezse bir cilt doktoruna başvurmanızı tavsiye ederim.)

Sual: Bu zamana kadar cildimde asla kir yoktu fakat son birkaç aydır lekelenmeler oluştu. Bu lekelerden kurtulmak için ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (2 çileği ezip 1 çorba kaşığı süzme yoğurt, 1 çay kaşığı limon suyu ve yarım çay kaşığı karbonatla karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize sürün. Cildiniz karışımı emdikçe uygulamayı yenileyin. 20 dakikanın sonunda ovarak çıkarın. Bu formülden haftada 2 akşam yararlanın. Lekeleriniz hızla yok olacaktır. Dışarıya çıkarken güneşten koruyucu krem ve pudra sürmeyi de alışkanlık haline getirmelisiniz.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yağlı Ciltler İçin Yoğurt Maskesi Tarifi

Sual: Cildim oldukça yağlı. Iyi mi bir bakım uygulamam gerekiyor?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 çorba kaşığı süzme yoğurt, 1 yumurtanın sarısı, 1 tatlı kaşığı domates suyu, 1 tatlı kaşığı krema ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize sürüp 10 dakika beklemeye alın. Cildiniz karışımı emince uygulamayı tekrarlayın. Bu kez 30 dakika bu şekilde kalınca. Arkasından da karışımı ovarak çıkarın. Bu formülü haftada 2 kez uygularsanız cildinizin yağ dengesi düzelecektir.)

Yoğurt Suyu İle Cilt Bakım Maskesi Tarifi

1 çay kaşığı karbonatı 2 kaşık yoğurt suyu ile karıştırıp cildinizde kuruyana kadar beklettiğinizde, peşinden ılık suyla yıkadığınızda cildinizin sıhhatli bir hale geldiğini görmüş olacaksınız. Yağlı ciltler için 2 yiyecek kaşığı yoğurt suyuna 1 yiyecek kaşığı limon suyu katılıp yüze sürülür, kuruyana kadar beklenir ve ılık suyla yıkanır.

Yoğurt Suyu İle Göz Altı Morluklarını Yok Eden Maske Tarifi

  1. Yoğurt suyu
  2. Makyaj pamuğu
  3. Kase

Bir miktar yoğurt suyunu kaseye koyun. Hemen sonra iki tane pamuğu suya batırın ve yoğurt suyunu bol miktarda emmesini sağlayın. Hafifçe pamuktaki fazla suyu alın ve gözlerinizin üzerini kapatacak şekilde yerleştirin. 5 – 10 dakika kadar beklemeye alın ve ılık su ile sudan geçirin. Bu uygulamayı haftada bir yada iki kez yapabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Saç Kepeğini Yok Eden Yoğurt Maskesi Tarifi

Sual: Saçlarımda, saç diplerimde kepek var. Kepek sorunundan kurtulmak için yoğurtla yapabileceğim naturel bir maske tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yağlı ve hazır yiyeceklerden uzak durun. Ek olarak 1 kahve fincanı süt, 1 kahve fincanı yoğurt, 3 çorba kaşığı bal ve 2 çorba kaşığı hindistancevizi tozunu karıştırın. Bu karışımı masaj yaparak saç diplerinize sürün. Bone takıp minimum 4 saat bu şekilde kalınca. Arkasından da saç türünüze uygun bir şampuanla yıkanın. Bu formülden 1 hafta süresince tertipli olarak yararlanmalısınız.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yüz Sıkılaştırıcı Yoğurt Maskesi Tarifi

Sual: Yüzüm oldukça gevşedi. Sıkılaşması için ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yüzünüzdeki gevşeme ani kilo kaybından ya da üşütme halinden kaynaklanıyor olabilir. Size tavsiyem; bir dilim esmer buğday ekmeğini bir çorba kaşığı yoğurtla ıslatın. Bir aspirini dövüp, ekmekle güzelce karıştırın. Bu kaırşımı yüzünüze maske şeklinde yayıp 30 dakika beklemeye alın. Arkasından da yüzünüzü sudan geçirin. Bu formülü haftada iki kez uygulayın.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Çilleri Yok Eden Yoğurt Maskesi Tarifi

Sual: Yaz başından beri dinlence yapıyorum. Güneş yüzümde, dekolte bölgemde ve sırtımda çillenmeye yol açtı. Çillerim iyi mi yok olur?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (2 çorba kaşığı yulaf unu, 3 çorba kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı kabartma tozunu karıştırın. Haftada 1, bu karışımı çilli bölgelere sürüp 1 saat beklemeye alın.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Güneş Lekelerini Yok Eden Maske Tarifi

Sual: Yaz süresince dinlence yaptım ve güneşlendim. Cildimde bilhassa de dekolte bölgemde güneş lekeleri oluştu. Bu lekelerin yok olmasını sağlayacak bir formülünüz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 tane patatesi rendeleyin. Suyunu çıkardıktan sonrasında 1 çorba kaşığı yulaf unu, 1 çay kaşığı kabartma tozu ve 1 tatlı kaşığı süzme yoğurtla karıştırın. Bu karışımı cildinize gösterim. Cildiniz emdikçe tekrardan sürün. 30 dakikalık uygulamadan sonrasında ovarak çıkarın ve cildinizi sudan geçirin. Güneşin cildinizde oluşturduğu lekelerden kurtulmak için bu etkili formülü haftada 1 kez uygulamanızı tavsiye ederim.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Koltuk Altı Beyazlatıcı Yoğurt Maskesi Tarifi

Sual: Koltuk altımdaki koyu rengi beyazlatmak için naturel bir tanım verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir tatlı kaşığı pirinç unu, bir yiyecek kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı sirkeyi maske yapın. 15 dakika koltuk altına sürün ve ovarak çıkarın. Yıkayıp kurulayın. Arkasından limon suyu sürün, kuruyunca talk pudrası kullanın. Haftada iki kez yapılacak bu maske iyi gelecektir.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Saçları Besleyen Yoğurt Maskesi Tarifi

  1. 1 tane olgun avokado
  2. 2 kaşık yoğurt
  3. 1 kaşık bal

Yapılışı: Malzemeleri iyice karıştırın. Krem kıvamını alınca boya sürer şeklinde saç diplerine sürün. İki saat kadar saçta kalsın, streç film ve üstüne sıcak havlu sarıp beklemeye alın ve yıkayıp bolca suyla durulayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.