Yoğurt Pul Biber Limon Kürü İle Zayıflayanların Yorumları

0

Zayıflamaya destek olan en etkili kürlerden biri de yoğurt kürüdür. Yoğurt kürü zencefil, pul biber ve maden suyu ile hazırlanabilir. Makalemizin devamında bulunan yoğurt kürü tarifi kilo vermek için güvenle uygulanabilir. Yoğurt kürü ile zayıflayanlar bir fazlaca çoktur.

Yoğurt Kürü Tarifi

Malzemeler

 1. 3 yiyecek kaşığı yoğurt
 2. 1 çay kaşığı pul biber
 3. 1 çay kaşığı zerdeçal
 4. 1 çay kaşığı kimyon
 5. 1 yiyecek kaşığı limon

Tüm malzemeleri karıştırıp uyumadan 3-4 saat ilkin tüketin.

Bu kür metabolizmanızın daha etken olmasını sağlar, böylelikle vücudunuz geceleri daha çok yağ yakar. Uyumadan ilkin 4-5 bardak da su içilmelidir. Ayrıca yoğurt kürü haftada 2 kez uygulanmalı, bunun üstüne çıkılmamalıdır. Aksi takdirde yan tesir görülebilir. Hamilelikte yada emzirme döneminde yoğurt kürü yapılmamalıdır.

Yoğurt Kürü Meydana getiren Kişilerin Yorumları

 1. Yoğurt küründen ilkin 67 kilo olan ben artık 62 kiloyum. Bu sonuca 1 buçuk ayda ulaştım. İlk 3 kiloyu verirken zorlanmadım fakat sonrasında süreç birazcık kesintiye uğradı.Yoğurt küründen oldukca memnun kaldım; hem tok tutuyor hem, zayıflatıyor, hem de göbek eritiyor.
 2. Diyetisyenim yoğurt kürü yapmamı tavsiye etmişti. Bu kür ile 4 ay içinde tam 16 kilodan kurtuldum. Fakat diyetimin tesirini de inkar edemem. Rejim ile birlikte uygulanınca metabolizma hızlanıyor. Bir de şu var; yoğurt kürü 15 gün uygulandıktan sonrasında ara verilmeli. Midenizde bir hastalık var ise ya da gebelik dönemindeyseniz asla bu kürü denemeyin. Bu benim değil diyetisyenimin uyarısı. Bunu asla ara vermeden uzun süre uygulamak da yanlış. Vücudunuz yoğurt küre bağışıklık kazanır ve neticede yaptığınız kür tesirini kaybeder.
 3. Yoğurt kürü yapıyorum. Rejim de yapıyorum, bu kürü her gün uyguluyorum sadece 14 günde hepi topu 300 gram verebildim, o denli. Benim zayıflamam da oldukca etkili olmadı yoğurt kürü.
 4. Haftada 2-3 kez yoğurt kürü uyguluyorum. Ne süre yapsam minimum 600-700 gram verebiliyorum. Bence siz de bu kürü denemelisiniz.
 5. Yoğurt kürünü 2 hafta uyguladım ve 6 kilo vermeyi başardım. Bu kürün uyumadan 3 saat ilkin tüketilip üstüne 4 bardak su içilmesini tavsiye ederim. Bolca su içerseniz herhangi bir ziyanı olmaz.
 6. Yoğurt kürüyle zayıflayanlardan biri de benim. 45 günde ortalama 6 kilogram 500 gram verdim. Fakat yalnız yoğurt kürüyle yetinmedim, sıhhatli beslenmeye itina gösterdim. Zira biliyorum ki ne yoğurt ne de başka bir besin yalnız başına zayıflatamaz. Rejim yapmak şartıyla bu takviyelerden de faydalanırsak kolaylıkla kilo verebiliriz. Sadece hamileyseniz bunu yapmayın. Bir de haftada en fazla 2 kere yapabilirsiniz. Yoksa zerdeçal midenizi rahatsız edebilir.
 7. Her Salı ve Cuma günü yoğurt kürü uyguluyorum. Akşam saatlerinde tüketiyorum, 3 haftadır buna devam ediyorum. Yoğurt kürü yardımıyla 4 kilo verebildim. Fakat yalnız rejim yapmak da kâfi değil. Egzersiz ve tertipli, tempolu yürüyüş yapmak koşul. İşte o süre diyetin faydası kesinlikle görülür. Örnek olarak ben günde 1 saat yürüyordum, evdeyken de spor yapmayı dikkatsizlik etmiyordum.
 8. Yatmadan 3 saat evvel yoğurt kürü tüketiyorum ve sonrasında kesinlikle 3-4 bardak su içiyorum. Vücut geceleri yağ yakıyormuş. Yoğurt küründeki tarçın, zencefil ve zerdeçal ise yağ yakımını kolaylaştıran maddeler. Bilhassa zencefilin yağ yakımı üstündeki tesiri oldukca kuvvetli. Tarçın da kan şekerinin düzenlenmesinde yarar sağlıyor. Böylece siz uyurken vücudunuz harıl harıl çalışıp yağları eritiyor ve sabahleyin minimum yarım kilo yitirmiş oluyorsunuz. Sadece bu durum herkeste aynı olmayabilir. Ben bu kürün oldukca yararlı olduğuna bizzat tanık oldum. Haftada 2-3 sefer uyguluyorum, her gün değil. Yoksa vücudum alışır ve bir işe yaramaz.
 9. Yoğurt-limon kürüyle 2 haftada 2 kilo vermiş biri olarak bu kürü size de öneriyorum.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.