Yoğurt Limon Pul Biber İbrahim Saraçoğlu Yağ Yakan Kür Rejimi Tarifi

0

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu zayıflamak ve göbek eritmek isteyen kişilere mükemmel bir formül bildiriyor! “Yoğurt kürü” bu kür yardımıyla istediğiniz, hayal ettiğiniz bir vücuda zorluk çekmeden, aç kalmadan kısa sürede kavuşabilirsiniz. Yoğurt pul biber kürü kullananların yoğurt kürü yapanların yorumları, hep pozitif yönde olmuş bu kür yardımıyla kolayca kilo verdiklerini dile getirmişlerdir. Yoğurt kürü yalnızca yoğurt, limon suyu ve pul biber şeklinde oldukça ekonomik gıdalardan oluştuğu için bütçenizi de asla zorlamaz. Yoğurt pul biber hızlıca zayıflatır.Yoğurt içeriğindeki yararlı bakteriler yardımıyla sıhhat için de oldukca yararlı bir besindir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Göbek Eriten, Zayıflatan Yoğurt Kürü Tarifi

Malzemeler

  1. Yarım tane limonun suyu
  2. 1 çay kaşığı pul biber
  3. 3 yiyecek kaşığı yarım yağlı yoğurt

Hazırlanışı; Yoğurt kürü için lüzumlu olan malzemeleri uygun büyüklükte bir kase içinde karıştırın. Malzemelerin hepsi karıştıktan sonrasında lüzumlu olduğunda tüketebilirsiniz. Yoğurt kürünü göbek eritmek için uyguyabilirsiniz. Bu kürü geceleri yatmadan 3 saat ilkin tüketebilirsiniz. Kürü tükettikten sonrasında daha iyi tesir almak için kesinlikle başka bir besin almayın. Yatana kadar minik yudumlar ile 4-5 bardak mütevazi su tüketebilirsiniz, sadece başka bir içecek de tüketmeyin. Bu kürü minimum 2 hafta uygulamanız gerekir. Haftanın yalnız 2 günü uygulanan yoğurt kürü ile kısa sürede formunuza kavuşabilirsiniz.

Yoğurt kürü içinde pul biber bulunması sebebiyle mide ve bağırsak problemi olanların, midesinde ekşime, yanma ağrı problemi yaşayanların bu kürü yapması önerilmez. Bu kür basur şeklinde hastalığı olanlara da dokunabilir. Bunların haricinde emziren annelere ve hamilelere de yoğurt kürü dahil hiçbir zayıflama kürünü önermiyoruz.

İbrahim Saraçoğlu Yoğurt Kürünün Yararları Nedir?

  1. Yoğurt kürü yağ yakıcı özelliği yardımıyla göbek bölgesindeki yağlardan hızlıca kurtulmanızı sağlar, göbek eritmekte etkili rol oynar.
  2. Yoğurt kürü detoks kürlerinden olduğundan vücuttaki toksinleri giderip zayıflamanızı kolaylaştırır.
  3. Yoğurt kürü kişiyi uzun süre tok meblağ, acıktırmaz. Böylece gereksiz yiyecek yiyip fazla kalori almanızı engeller.

Yoğurt kürünü uygularken günde 10-12 su bardağı su tüketmelisiniz. Bu sebeple yoğurt kürünü tükettiğinizde yağ yakıldığı vakit yağdaki toksinler kana karışır bu tarz şeyleri idrar ile atmalısınız. Su içmek de yakılan yağların, biriken toksinlerin idrarla atılmasını sağlar. Su içmek ek olarak metabolizma hızınızı  %5-10 oranında artırıp metabolizmanın daha acele işlemesine destek verir.

Yoğurt kürünü uygularken her gün minimum 45 dakika yada 1 saat süratli ve tempolu şekilde yürümelisiniz. Günlük kalori ihtiyacımız hanımlarda 1800-2000 erkeklerde ise 2000-2200’dür. Yürüyüş yapmak günde minimum 200 yada 300 kalori yakmanızı ve yağ yakım sürecini hızlandırır. Yürüyüş meydana getiren kişilerin daha çok yağ yakıp daha çok kilo verdikleri bilimsel olarak da ispatlanmıştı.

Yoğurt kürünü yaparken, bu kürü zayıflamak için yapıyorsanız gün içindeki beslenmenize de oldukca dikkat etmelisiniz. Gün içinde her şeyi tüketerek, kalorisi yüksek gıdalar yiyip, bu küre güvenip yalnız yoğurt kürü ile zayıflamanız mümkün değildir. Yoğurt kürünü uygularken gün süresince sıhhatli beslenmeli ve ara öğünlerden de vazgeçmemlisiniz.. Yoğurt kürü yapılırken yağda kızartma gıdalardan, oldukca fazla ekmek tüketiminden, tatlı tüketiminden ve abur cubur tüketiminden uzak durmalısınız. Bu tür besinler kalorisi yüksek ve kilo aldıran besinlerdir.

Yoğurt Kürü İle Haftada Kaç Kilo Zayıflayabilirim? Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel Cevaplıyor

Şu bir gerçektir ki yoğurt kürü şeklinde kürler metabolizma üstünde pozitif etkide bulunup süratli zayıflamaya destek olurlar. Fakat daima olduğu şeklinde verilen kilolar kişinin metabolizma hızı ve kilosu ile doğru orantılıdır.  Kiloca daha çok olanlar bu kür ile daha oldukca kilo verirler. Mesela 80-90 kilo civarı bir kişi yoğurt kürü ile haftada 3 yada 4 kilo verebilir. Sadece daha zayıf olanlar örnek olarak 60-70 kilo civarı olanlar yoğurt kürünü uygulayıp haftada 1 yada 2 kilo verebilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.