Yeşil Kilin Yararları Ve Yüz İçin Yeşil Kil Maskesi Tarifleri

0

Yeşil kilin cilde yararları saymakla bitmez. Gözenekleri temizler, sivilcelerden, siyah noktalardan kurtulmanıza destek sağlar. Cildi nemlendirir. Cilde daha pek oldukça yararı vardır. İşte Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan yeşil kil maskesi tarifleri;

Yeşil kilin cilde faydalar

  1. Yeşil kil kalsiyum, magnezyum, bakır, fosfor ve çinko şeklinde elementlerden oluşur. Tüm bu maddeler cildin gereksinim duyan maddelerdir, sıhhatli cilde kavuşmanızı sağlarlar.
  2. Yeşil kil en kuvvetli peeling maddelerindendir. Bu özelliği yardımıyla cildi ölü hücrelerden  arındırır, siyah nokta, sivilce oluşumunu engeller.
  3. Yeşil kil cilt sıkılaştırıcı bir maddedir, böylece genişlemiş gözenekleri sıkılaştırıp bu fena görüntüden kurtulmanızı sağlar.
  4. Yeşil kil mineral ve vitamin bakımından varlıklı olduğundan dolayı, yeşil kil maskesi cildi besler ve yeniler.
  5. Yeşil kil cilt onarıcı tesiri yardımıyla cildinizdeki sorunları giderir ve bakımlı bir cilde kavuşmayı sağlar.
  6. Yeşil kil ciltteki fazla yağı emerek, cildin yağlı, kirli ya da kirli gözükmesini önler.

Suna Dumankaya’dan yeşil kil ile peeling tarifi

Sual: Yeşil kil ile yapabileceğim bir peeling tarifi önerebilir misiniz?

CEVAP

Bir tutam papatya, bir tutam mürver çiçeği, bir tutam at kestanesi, bir tutam yeşil kil, bir litre gül suyu, bir 500 gram mısır unu. Otlar gül suyunda 5 dakika kaynatıldıktan sonrasında soğutulur. Başka bir kapta mısır unu ve yeşil kil karıştırılıp, krem haline getirilir. Yüze ve vücuda uygulanıp 15 dakika bekletildikten sonrasında ovarak çıkarılır. Gül suyu ile peeling olarak 2. tarifim; Bir limon kabuğunu rendeleyin, aynı oranda yulaf unu ile iki katı buğday kepeğini içine ilave edin. Gülsuyu da ekleyip bu harcı lapa haline getirin. Yüzünüze sürüp üç dakika beklemeye alın, peşinden ovarak çıkarın. 2 tariften istediğinizi yapabilirsiniz.

Suna Dumankaya’dan yeşil kil ile yapabileceğiniz kuru ciltleri nemlendirme maskesi

Sual: Cildim oldukça kuru. Rutubet kazanması için iyi mi bir formül uygulamamı tavsiye edersiniz? CEVAP

CEVAP

1 yumurtanın sarısını, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı yeşil kil ve 4 damla lavanta yağıyla karıştırın. Elde edeceğiniz maskeyi 20 dakika yüzünüzde beklemeye alın. Yüzünüzü ilkin ılık, sonrasında soğuk suyla sudan geçirin. Bu formülden haftada 3 kez yararlanırsanız, cildiniz hem rutubet kazanacak hem de yumuşacık olacaktır.

Suna Dumankaya’dan yeşil kil ile yapabileceğiniz yağlı ciltler için maske

Sual: Cildim oldukça yağlı, bu yağlanmadan kurtulmak için hangi maskeyi tavsiye edersiniz?

CEVAP

1 çorba kaşığı taze sıkılmış portakal suyu, 1 tatlı kaşığı yeşil kil ve 2 damla lavantayı karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize sürüp ortalama 15 dakika beklemeye alın. Yüzünüzü yıkadıktan sonrasında su bazlı krem sürün. Bu formülden haftada 3 kez yararlanın.

Suna Dumankaya’dan yeşil kil ile yapabileceğiniz sivilcelerden kurtulma maskesi

Sual: Yüzümde, bilhassa de çenemin ve alnımın çevresinde oldukça fazla sivilce var. Bugüne dek birçok yöntemden yararlandım, pek oldukça ilaç kullandım sadece sivilce sorunundan tamamen kurtulmayı başaramadım. Bu sorunla mücadeleme kalıcı çözüm getirecek bitkisel bir formülünüz var mı?

CEVAP

Bir tatlı kaşığı yeşil kil, bir kapsül toz haline getirilmiş antibiyotik, bir çorba kaşığı biberiye çayı ve üç damla kekik yağını karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize sürün ve ortalama 20 dakika süresince beklemeye alın. Bu formülden haftada minimum dört kez yararlanın. Bu etkili karışım, sivilcelerinizin hızla kurumasını elde edecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.