Yeşil Kil Maskesi Ne İşe Yarar Cilde Ve Yüze Yararları Nedir

0

Kil maskesi; demir, aliminyum, silisyum, magnezyum ve çinko şeklinde organik mineraller ihtiva eder. Organik mineraller yardımıyla cilt sağlığına birçok yarar sağlar. Cilt bakımında en oldukca tercih edilen maskelerden biri yeşil kil maskesidir. Yeşil kil maskesi, bilhassa yağlı ve sivilceli ciltlerin sorunlarını yok etmede oldukça etkili bir maskedir.

Yeşil Kil Maskesi Ne İşe Yarar?

Tüm kil maskeleri şeklinde yeşil kil maskesi de organik olup hiçbir kimyasal içermez. Yeşil kil maskesi daha oldukca yağlı ve sivilceli ciltlerde tercih edilen oldukça etkili bir cilt maskesidir. Yeşil kil maskesi cilde tertipli olarak uygulandığında ciltteki fazla yağı giderir, tıkanmış gözenekleri açarak siyah noktaların temizlenmesini sağlar. Bununla beraber ciltteki kan akışını hızlandırarak, cilt hücrelerini onarır ve sivilcelerin kısa sürede geçmesini sağlar. Sivilce ve aknelerin oluşmasını önlediği şeklinde, ciltteki sivilce lekelerini giderir. Yeşil kil maskesi, daha ilk kullanımda cildi yumuşacık ve ışıl ışıl yapar.

Yeşil Kil Maskesi Kullananların Yorumları

Benim hem yağlı hem de sivilceli bir cildim vardı. Birkaç aydır tertipli olarak yeşil kil maskesi yapıyorum. Cildimdeki sivilceler geçti yalnız birazcık sivilce lekelerim kaldı, cildim eskisi kadar yağlı değil. Yeşil kil maskesinden oldukca memnunum bu yüzden tertipli olarak yeşil kil maskesi kullanmaya devam ediyorum.

Benim de burnumun üstünde oldukca fazla siyah nokta vardı. Hem de sivilceye uygun yağlı bir cilde sahibim. Aktardan toz yeşil kil maskesi aldım ve 1 yiyecek kaşığı kil maskesini 2 yiyecek kaşığı sıcak su ile karıştırdım. Bu maskeyi haftada bir kez cildime uygulamaya başladım. Daha yeni kullanmaya başlamama karşın şunu söyleyebilirim ki siyah noktalarımda baya bir azalma oldu.

Dostlar benim de yanaklarımın üstündeki gözeneklerim oldukca fazla açıktı. Gözeneklerim açık olduğundan de gözeneklerim siyah nokta ile doluyordu. Arkasından tavsiye üstüne yeşil kil maskesini haftada iki kez yüzüme uygulamaya başladım. 1 ay tertipli olarak yeşil kil maskesi yaptım ve inanırmısınız birinci ayın sonunda tesirini görmeye başladım. Yeşil kil maskesi cildimi fazla yağ ve siyah noktadan arındırdı ve o büyük gözeneklerim artık küçücükler.

Sivilceli ve karma bir cildim vardı. Sivilcelerimden kurtulmak için bir yiyecek kaşığı toz yeşil kili, iki yiyecek kaşığı sirke ile karıştırıp cildime uyguladım. Maskeyi cildimde ortalama 20 dakika beklettikten sonrasında, cildimi parmaklarımla ovalayarak maskeyi temizledim. Sirkenin sivilce kurutucu özelliği olduğu aslına bakarsan biliyordum fakat yeşil kil maskesiyle birleşince resmen daha etkili oldu. 2 senedir yapıyorum ne sivilce kaldı ne de sivilce lekesi. Hem de yeşil kil maskesinin hiçbir yan tesirini görmedim. Eğer sizde sirke ve yeşil kil maskesi denerseniz daha ilk uygulama sivilcelerinizin sönmüş bulunduğunu farkına varacaksınız.

Yeşil kil maskesi, demlenmiş çay ve birazcık da zeytinyağını ufak bir kasede karışmasını sağlayarak macun kıvamına getiriyorum. Haftada bir kez banyodan sonrasında cildime uyguluyorum ve kuruduktan sonrasında cilidimi yıkıyorum. Cildim yumuşacık ve pürüzsüz oluyor. Limon ve maden suyunu buz kalıplarına döküyorum ve buzluğa atıyorum. Her yeşil kil maskesi uygulamamın peşinden limonlu sodalı buz küpünü birkaç cildimde gezdiriyorum. Ve netice muhteşem ötesi. Sivilce akne aslına bakarsan kalmadıü bir de üstüne yumuşacık pürüzsüz ve parlak bir cilde kavuştum. Kesinlikle fakat kesinlikle denemelisiniz.

Sivilceli ve yağlı bir cilde haiz olaraktan yeşil kil maskesiyle meydana getirilen muhteşem bir cilt maskesi denedim. O denli memnun kaldım ki naçizane sizlerle de paylaşmak istedim. 1 çay kaşığı yeşil kil, 1 çay kaşığı mısır unu ve 1 çay kaşığı da devamlı kullandığım nemlendirici el kremini karıştırdım. Bu maskeyi haftada bir kez banyodan çıktık sonrasında yüzüme uyguladım, 6-7 dakika cildimde kurumasını bekledim. Cildimi ılık su ile hafifçe ovarak temizledim ve birkaç kez uygulamama karşın sivilcelerim kurudu, gözeneklerim temizlendi, cildimdeki yağ oranı da azaldı diyebilirim.

Sivilcelerinden kurtulmak isteyenlerden biri de benim. Sivilcelerden kurtulmak için birçok yöntem denedim fakat ne yazık ki oldukca fazla tesirini göremedim. Son olarak yeşil kil maskesini zeytinyağıyla karıştırıp cildime uygulayıp 20 dk kurumasını bekledim. Arkasından cildimi yıkayıp kuruladım ve gül suyu ile de cildime tonik yaptım. Birkaç aydır tertipli uyguluyorum, sivilcelerimden yapıt kalmadı bununla beraber yumuşak ve parlak bir cilde kavuştum.

Yeşil Kil Maskesi Iyi mi Kullanılır?

  • Ufak bir kase içinde 1 yiyecek kaşığı toz yeşil kil ve 2 yiyecek kaşığı sıcak su ile karıştırılır ve cilde uygulanır. (yeşil kili aktarlardan satın alabilirsiniz)
  • Yeşil kil maskesi cilt üstüne uyguladıktan sonrasında, maskenin ciltte kuruması beklenir. Ortalama olarak 10-15 dakikada yeşil kil maskesi kuruyup cildi gerginleştirecektir.
  • Yeşil kil maskesi cilt üstüne uygulandığında asla çatlamaması gerekir. Bunun için yeşil maskesi cilt üzerindeyken konuşmamalı, gülmemeli ve mimik hareketleri yapılmamalıdır. Yeşil kil maskesin cildinizdeyken, oturup kafanızı arkaya dayayabilir veya hafifçe yatar pozisyonda maskenin kurumasını bekleyebilirsiniz.
  • Yeşil kil maskesi uyguladıktan 15 dakika sonrasında, cildi parmaklarla hafifçe ovalayarak maskeyi temizleyebilirsiniz. Arkasından cildi ılık su ile yıkayıp kurulayabilirsiniz.

Yeşil Kil Maskesi Ne Çoğunlukla Kullanılır?

Yeşil kil maskesini duyarlı cildi olanların haftada 1 kez, yağlı ve karma cilde haiz olanların ise haftada 2 kez kullanımı tavsiye edilir. Yeşil kil maskesi daha ilk kullanımda tesirini göstermeye başlasa bile cilde tertipli olarak uygulanması gerekir. Tertipli olarak yeşil maskesi kullanarak cildin yağlı ve sivilceli görüntüsünden kurtulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.