Yeşil Gözü Ortaya Çıkaran Makyaj Far Rengi Tavsiyeleri

0

6 Adımda Yeşil Göz Makyajı Iyi mi Yapılır?

Kusursuz makyajın püf noktalarından biri de göz rengiyle uyumlu olmasıdır. Kısaca makyaj renkleri belirlenirken göz rengi dikkate alınmalıdır. İşte naturel güzellik böylelikle elde edilebilir. Yeşil gözlere haiz hanımefendiler bu mevzuda bir adım öndedir. Zira yeşil gözlülerin yapmış olduğu göz makyajı onları tek kelimeyle muhteşem gösterir.

Yeşil Gözler İçin Makyaj Iyi mi Yapılır?

Eğer renkli gözlere sahipseniz, göz renginizle değişik tonda ürünler kullanın. Aynı tonda olması hoş bir görüntü meydana getirmez. Örnek olarak yeşil gözlere yeşil eyeliner, yeşil göz kalemi ya da yeşil far uygulamak yanlıştır. Bu şekilde yaparak gözlerinizi ön plana çıkaramazsınız. Üstelik gözleriniz solgun ve olduğundan daha minik görünür.

1- İçinde kızıllık barındıran mat kahverengi tonu crease bölgesine kısaca göz kapağının katlanma bölgesine uygulanır. Sonrasında yumuşak uçlu bir far fırçasıyla güzelce karıştırılarak iyi bir geçiş elde edilir.

2- Tüm göz kapağına metalik bakır rengin uygulanır. Crease bölgesine gelindiği vakit tekrardan karıştırılır. Bu sayede iki renk birbiri ile yumuşak bir geçiş elde edebilecektir.

3- Gözlerin dış köşelerine daha kızıl bir far yardımıyla gölge verilir. Böylece alımlı ve derin bakışlara haiz olunacaktır.

4- Metalik altın bir far göz kapağının tam ortasına uygulanır. Hafifçe dağıtılır. Göz hizanızdaki bu ışık oyunu yardımıyla her insanın ilgisi yeşil gözlerinize yönelecektir.

5- Göz kapağına sürülen bakır tondaki far, fırçada kalmış olduğu kadarıyla alt kirpiklerin dış köşelerine uygulanır. Bu sıcak tonlar birbirini tamamlayacaktır.

Yeşil Gözlere Hangi Renk Farlar Yakışır?

Yeşil gözlere uygulanan tonlar oldukça dikkat çekicidir. Mesela mor rengi bunlardan biridir. Yeşil gözleri iyice belirginleştiren mor tonları, her insanın ilgisini çekmektedir.

Karşıt renklerin kullanımı doğru kontrast elde etmeyi sağlar. Kırmızı tonları yeşilin zıttıdır ve kırmızı farlar bunun için oldukça idealdir. Turuncu yada şşeftali tonları da karşıtlık oluşturarak gözlerinizi ön plana çıkaracaktır. Göz kapağını aydınlatmak, doğru göz makyajının ilk adımıdır. Gözünüze uygun bir kapatıcı uygulayarak göz kapağınızı far için hazırlayabilirsiniz. Makyaj esnasında hem göz rengi hem de ten rengi baz alınmalıdır. Yeşil gözlere ve beyaz bir tene sahipseniz daha naturel tonları tercih etmeli, nude yada açık pembe farlara yönelmelisiniz.

Eyeliner Ve Göz Kalemi Kullanımı

Göz kalemi ve eyeliner iyi mi uygulanmalı: Yeşil gözlüyseniz asla siyah eyeliner ve siyah göz kalemi kullanmayın. Peki göz hatlarınızı hangi tonlarla belirginleştirebilirsiniz? Yeşil gözler için göz kalemi iyi mi seçilir? Ilk olarak dediğimiz şeklinde siyah göz kalemi ve siyah eyeliner uygun değildir. Doğal ki siyah rimelden de kaçınılmalıdır. Aksi takdirde bu sizin için daha boğucu bir göz rengi ve daha sert bakışlar anlama gelir.

Çikolata kahvesi başta olmak suretiyle kahve tonlarda rimel, eyeliner ve göz kalemi yeşil gözler için son aşama uygundur. Bu ürünleri kullanarak göz renginizi belirgin hale getirebilir ve yumuşak bakışlara haiz olabilirsiniz. Makyajınızla doğallığı elde etmek istiyorsanız buraya kadar anlattıklarımız size destek olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.