Yanak İnceltme İçin En Etkili 9 Farklı Yöntem

0

İnce ve küçük bir yüz yapısına mı kavuşmak istiyorsunuz? Çeşitli egzersizlerle yüz bölgesinden yağ kaybetmeniz ve yanaklarınızı şekle sokmanız mümkündür. Yüzden kilo verme yöntemleri konusunda aşağıdaki önerilere kulak verirseniz beklediğiniz sonucu kısa sürede alabilirsiniz.

Yanak Masajı Yapın

Her gün yanaklara masaj uygulamak bu bölgede biriken yağların erimesine yardımcı olur. Bunu günlük bir rutin hâline getirirseniz yanak inceltme hedefinize ulaşmanız hiç zor olmayacaktır. Bunu yaparken yanakların üst tarafını parmak uçlarıyla yukarı doğru çekmelidir. Yukarı doğru masaj yaptıktan sonra 1 dakika bekleyip aynı hareketi elmacık kemiklerinden kulaklara doğru tekrar etmelidir. Gün içinde sadece 3 dakikanızı alacak bu yöntem yanak inceltme yolları içinde son derece etkilidir.

Yüz kaslarını çalıştırmanın yüzdeki yağları azaltmaya yardımcı olabileceğine dair bazı bilimsel kanıtlar mevcuttur.Örneğin , Journal of Clinical & Diagnostic Research dergisinde 2014 tarihli bir makale , yüz egzersizleri yapmanın yüz kaslarını güçlendirmeye ve yanakları inceltmeye yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

Tuz Alımını Sınırlayın

Çok fazla tuzlu besinler tüketmek vücutta sıvı tutulmasına yol açar, bu da yanaklarınızda ve diğer bölgelerde şişliğe, ödeme neden olur. Tuz alımınızı azaltmak, ödemi azaltıp yanaklarınızın daha ince görünmesini sağlayabilir.

Şekerli tatlıların, abur-cubur ürünlerin ve tuzlu atıştırmalıkların aşırı tüketimi yüz bölgesinde şişliğe sebebiyet verir. Hele yatmadan evvel bunlarla beslenmek riski daha da artırır.

Balon Şişirin

Balon şişirme egzersizi yüz kaslarını çalıştırarak yanak yağını eritmeye yardımcı olan bir egzersizdir. Bir sandalyeye oturun ve arkanıza yaslanın. Bir balon alın ve içine biraz hava üfleyin. En az on saniye üflemeye devam edin. Bunu yaparken yanak kaslarınızın gerildiğini hissedeceksiniz. Ardından havanın balondan çıkmasına izin verin ve bu adımı beş ila on kez tekrarlayın. Birkaç hafta içinde yanaklarda incelme göreceksiniz.

Yüze Masaj Yaptırın

Yüze masaj yaptırmak, yanaklardaki yağı azaltmak ve yüzün geri kalanını sıkılaştırmak için yaygın olarak kullanılır. Bu yöntem, dolaşımı teşvik eder ve yüzdeki ödemi giderir, yanaklardaki yağları yakar. Yüzünüze masaj yaptırmak için argan yağı gibi sağlıklı bir yağ sürün. Yüzünüzü avuç içleriyle dairesel hareketlerle nazikçe ovalayarak başlayın. Bunu yirmi kez tekrarlayabilirsiniz.

Doğru Beslenin

Yüzdeki yağlanmayı önlemenin en iyi yolu, yaşam tarzı değişiklikleri yaparak sağlıklı bir kiloyu korumaktır. Fazla kilolu veya obez olan bir kişinin, sağlıklı kiloda olan bir kişiye göre yanaklarının yağlanma olasılığı daha yüksektir.

Dengeli ve yeterli beslenilmelidir. Uygulanan bu sağlıklı beslenme programına her zaman riayet edilmelidir. Yağ kullanımı sınırlandırılmalı, hazır yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Ev yapımı yemekler tercih edilmeli, fakat mümkün olduğu kadar az yağ kullanılmalıdır. Yemek yemeye uyumadan en az birkaç saat önce son verilmelidir. Fazla tuzdan da kaçınılmalıdır. Gereğinden çok tuz tüketilirse vücut susuz kalır ve bu da yüzün olduğundan daha dolgun görünmesine yol açar.

B-12 Vitamini, D Vitamini ve Omega-3 yağ asitleri bakımından zengin yiyecekler, yüz yağını azaltmak için en iyi vitaminler olarak kabul edilir.

Tombul yanaklardan kurtulmak için mücadele ediyorsanız doğru miktarda yağ, karbonhidrat, protein, vitamin, mineral tüketimi çok önemlidir.

Bol Su İçin

Su, vücuttaki zararlı maddeleri temizler. Suyun sağlığımız için ne kadar önemli olduğunu izaha gerek yoktur. Yeterli su tüketilmediğinde hem sağlığımız hem de güzelliğimiz olumsuz etkilenir. Örneğin yüzümüz daha şişkin görünür. Fakat gerektiği kadar su içmeye özen gösterirsek bu yüzümüze de yansır. Daha canlı ve parlak bir cilde sahip olur; kendimizi daha iyi hissederiz. Günlük su tüketimi 2-2,5 litreden az olmamalıdır. Öte yandan su midede yer kaplayarak doygunluk hissi oluşturur. Böylece yemek yeme isteğini baskılar ve kilo kontrolünü destekler.

Doğru Makyaj Yapın

Çene ve yanakların altından yukarı doğru koyu bir pudra sürülmelidir. Bu, yüzü zayıf gösterme taktikleri arasında yer alır.

Doğru Saç Rengi ve Saç Kesimi Kullanın

Saç kesiminin yanlış olması durumunda yüzünüzün geniş görünmesi kaçınılmazdır. Belirlediğiniz rengin yüzünüzü nasıl göstereceğine dikkat etmeniz gerekir. Saça gölge uygulanması yüz bölgesinin şiş görünmesini engeller.

Yanak Eritme Egzersizi Yapın

Yanak nasıl zayıflatılır? diyenlerdenseniz yüz kaslarını çalıştıran egzersizler ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Yüzdeki yağları yakan bu egzersizler cilt dokusunu forma sokar. Yanak zayyıflatma egzersizleri arasında yer alan bir teknik şudur:

  1. 3 parmağınızı yanağınıza yerleştirin. Yanağınızı ağzınıza doğru ittirin. (Sol yanaktan başlayın.) Bu esnada tebessüm etmeye çalışın. Sonra bildirdiğimiz işlemi öteki yanağınızda da tekrarlayın. Her seferinde 5 dakika böyle kalın. Bu, yüzden kilo verme konusunda oldukça başarılı bir yöntemdir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.