Yanak İnceltme İçin En Etkili 9 Değişik Yöntem

0

İnce ve minik bir yüz yapısına mı kavuşmak istiyorsunuz? Çeşitli egzersizlerle yüz bölgesinden yağ kaybetmeniz ve yanaklarınızı şekle sokmanız mümkündür. Yüzden zayıflama şekilleri mevzusunda aşağıdaki önerilere kulak verirseniz beklediğiniz sonucu kısa sürede alabilirsiniz.

Yanak Masajı Yapın

Her gün yanaklara masaj uygulamak bu bölgede biriken yağların erimesine destek sunar. Bunu günlük bir rutin hâline getirirseniz yanak inceltme hedefinize ulaşmanız asla zor olmayacaktır. Bunu yaparken yanakların üst tarafını parmak uçlarıyla yukarı doğru çekmelidir. Yukarı doğru masaj yaptıktan sonrasında 1 dakika bekleyip aynı hareketi elmacık kemiklerinden kulaklara doğru yine etmelidir. Gün içinde yalnız 3 dakikanızı alacak bu yöntem yanak inceltme yolları içinde son aşama etkilidir.

Yüz kaslarını çalıştırmanın yüzdeki yağları azaltmaya destek olabileceğine dair bazı bilimsel kanıtlar mevcuttur.Mesela , Journal of Clinical & Diagnostic Research dergisinde 2014 tarihindeki bir yazı , yüz egzersizleri yapmanın yüz kaslarını güçlendirmeye ve yanakları inceltmeye destek olabileceğini öne sürüyor.

Tuz Alımını Sınırlayın

Oldukça fazla tuzlu besinler tüketmek vücutta sıvı tutulmasına neden olur, bu da yanaklarınızda ve öteki bölgelerde şişliğe, ödeme niçin olur. Tuz alımınızı azaltmak, ödemi azaltıp yanaklarınızın daha ince görünmesini sağlayabilir.

Şekerli tatlıların, abur-cubur ürünlerin ve tuzlu atıştırmalıkların aşırı tüketimi yüz bölgesinde şişliğe sebebiyet verir. Hele yatmadan evvel bunlarla beslenmek riski daha da artırır.

Balon Şişirin

Balon şişirme egzersizi yüz kaslarını çalıştırarak yanak yağını eritmeye destek olan bir egzersizdir. Bir sandalyeye oturun ve arkanıza yaslanın. Bir balon alın ve içine birazcık hava üfleyin. Minimum on saniye üflemeye devam edin. Bunu yaparken yanak kaslarınızın gerildiğini hissedeceksiniz. Peşinden havanın balondan çıkmasına izin verin ve bu adımı beş ila on kez tekrarlayın. Birkaç hafta içinde yanaklarda incelme görmüş olacaksınız.

Yüze Masaj Yaptırın

Yüze masaj yaptırmak, yanaklardaki yağı azaltmak ve yüzün geri kalanını sıkılaştırmak için yaygın olarak kullanılır. Bu yöntem, dolaşımı teşvik eder ve yüzdeki ödemi giderir, yanaklardaki yağları yakar. Yüzünüze masaj yaptırmak için argan yağı şeklinde sıhhatli bir yağ sürün. Yüzünüzü avuç içleriyle dairesel hareketlerle nazikçe ovalayarak başlayın. Bunu yirmi kez tekrarlayabilirsiniz.

Doğru Beslenin

Yüzdeki yağlanmayı önlemenin en iyi yolu, yaşam seçimi değişimleri yaparak sıhhatli bir kiloyu korumaktır. Fazla şişman yada obez olan bir kişinin, sıhhatli kiloda olan bir kişiye gore yanaklarının yağlanma olasılığı daha yüksektir.

Dengeli ve kafi beslenilmelidir. Uygulanan bu sıhhatli beslenme programına daima riayet edilmelidir. Yağ kullanımı sınırlandırılmalı, hazır yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Ev yapımı yemekler tercih edilmeli, fakat mümkün olmasıyla birlikte azca yağ kullanılmalıdır. Yiyecek yemeye uyumadan minimum birkaç saat ilkin son verilmelidir. Fazla tuzdan da kaçınılmalıdır. Gereğinden oldukça tuz tüketilirse vücut susuz kalır ve bu da yüzün olduğundan daha dolgun görünmesine neden olur.

B-12 Vitamini, D Vitamini ve Omega-3 yağ asitleri bakımından varlıklı yiyecekler, yüz yağını azaltmak için en iyi vitaminler olarak kabul edilir.

Tombul yanaklardan kurtulmak için savaşım ediyorsanız doğru oranda yağ, karbonhidrat, protein, vitamin, mineral tüketimi oldukça önemlidir.

Bolca Su İçin

Su, vücuttaki zararı olan maddeleri temizler. Suyun sağlığımız için ne kadar mühim bulunduğunu izaha gerek kalmamıştır. Kafi su tüketilmediğinde hem sağlığımız hem de güzelliğimiz negatif etkilenir. Mesela yüzümüz daha şişkin görünür. Fakat gerektiği kadar su içmeye itina gösterirsek bu yüzümüze de yansır. Daha canlı ve parlak bir cilde haiz olur; kendimizi daha iyi hissederiz. Günlük su tüketimi 2-2,5 litreden azca olmamalıdır. Öte taraftan su midede yer kaplayarak doygunluk hissi oluşturur. Böylece yiyecek yeme isteğini baskılar ve kilo kontrolünü destek sunar.

Doğru Makyaj Yapın

Çene ve yanakların altından yukarı doğru koyu bir pudra sürülmelidir. Bu, yüzü zayıf gösterme taktikleri içinde yer alır.

Doğru Saç Rengi ve Saç Kesimi Kullanın

Saç kesiminin yanlış olması durumunda yüzünüzün geniş görünmesi kaçınılmazdır. Belirlediğiniz rengin yüzünüzü iyi mi göstereceğine dikkat etmeniz gerekir. Saça gölge uygulanması yüz bölgesinin şiş görünmesini engeller.

Yanak Eritme Egzersizi Yapın

Yanak iyi mi zayıflatılır? diyenlerdenseniz yüz kaslarını çalıştıran egzersizler ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Yüzdeki yağları yakan bu egzersizler cilt dokusunu forma sokar. Yanak zayyıflatma egzersizleri içinde yer edinen bir teknik şudur:

  1. 3 parmağınızı yanağınıza yerleştirin. Yanağınızı ağzınıza doğru ittirin. (Sol yanaktan başlayın.) Bu esnada tebessüm etmeye çalışın. Sonrasında bildirdiğimiz işlemi diğeri yanağınızda da tekrarlayın. Her seferinde 5 dakika bu şekilde kalınca. Bu, yüzden zayıflama mevzusunda oldukça başarı göstermiş bir yöntemdir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.