Yağlı Cilt Bakımı Suna Dumankaya’dan Organik Maske Tarifleri

0

Yağlı cilt hem bayanların hem de adamların muzdarip olduğu cilt problemlerindendir. İşte Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan yağlı cilt maskesi ve yağlı cilt için bakımı tarifleri;

Sual: Yağlı bir cildim var. Cildimin normale dönmesi için bir maske tarifi veriri misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan cildin yağ dengesini düzenlemek isteyenler için hususi bir karışım tarifi veriyor.

İşte yağlı ciltlere hususi naturel formül:

Malzemeler:

  1. 1 çorba kaşığı süzme yoğurt
  2. 1 yumurtanın sarısı
  3. 1 tatlı kaşığı domates suyu
  4. 1 tatlı kaşığı krema
  5. 1 tatlı kaşığı bal

 Iyi mi uygulanır

Malzemelerin tümünü karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize sürüp 10 dakika beklemeye alın. Cildiniz karışımı emince uygulamayı tekrarlayın. Bu kez 30 dakika bu şekilde kalınca. Arkasından da karışımı ovarak çıkarın.

Bu formülü haftada 2 kez uygularsanız cildinizin yağ dengesi düzelecektir.

Sual: Cildim fazlaca yağlı. Iyi mi bir bakım uygulamam gerekiyor?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yarım demet maydanozu 1 çorba kaşığı maden suyuyla kaynatın. Blender’dan geçirdikten sonrasında içine 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve alabildiği kadar beyaz kil katın. 1 tatlı kaşığı da limon suyu ilave edin. Bu karışımı temizken cildinize sürün. 20 dakika beklettikten sonrasında cildinizi sudan geçirin. Bu formülden her gün yararlanabilirsiniz.)

Sual: Cildim fazlaca yağlı. Cildimdeki yağlanmayı durduracak bir maske tarifiniz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (2 çorba kaşığı kil, 1 çorba kaşığı su, 1 çorba kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı biberiye yağını karıştırın. Bu karışımı haftada 2 kez cildinize sürün. Uygulama esnasında cildinizin temiz olmasına itina gösterin. Ek olarak yediklerinize de dikkat edin.)

Sual: Yüzüm acele yağlanıyor. Kati çözüm arıyorum. Yağlı cilt için maske tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir çorba kaşığı süzme yoğurt, üç tane ezilmiş çilek, bir tatlı kaşığı beyaz kil, bir tatlı kaşığı bal ve üç damla lavanta yağını kanştınn. Bu kanşımı temiz cildinizde ortalama 20 dakika süresince beklemeye alın. Arkasından da cildinizi bolca ılık suyla yıkayıp durulayın. Haftada üç kez uygulayabileceğiniz bu son aşama etkili formül, cildinize rutubet katacak ve sorununuzun çözülmesine destek olacaktır.)

Sual: Cildim fazlaca yağlı. Çeşitli bakım ürünleri kullanıyorum ve beslenmeme fazlaca dikkat ediyorum fakat gene de bu probleminin üstesinden gelemiyorum. Beni fazlaca utandıran ve kendimi çirkin hissetmeme neden olan bu problemi çözmeme destek olacak bir reçeteniz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Birer kahve fincanı papatya suyu, kekik suyu ve elma sirkesini karıştırın. Bu karışımın içine iki damla da gliserin katın. Bu etkili karışımı her gece yatmadan ilkin temiz cildinize güzelce gösterim. Yağlanma sorununuzun hızla ortadan kalktığını görmüş olacaksınız.)

Sual: Cildim fazlaca yağlı ve gözeneklerim açık. Denemediğim ürün kalmadı fakat sorunumu bir türlü çözemedim. Cildimdeki aşırı yağlanmayı iyi mi durdurabilirim? Yağlı cilt bakımı için ne tavsiye edersiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (300 gram saf su, 100 gram elma sirkesi ve 20 gram lavantayı karıştırın. Bu karışımı cam bir kavanoza koyun ve 7 gün süresince güneş gören bir yerde beklemeye alın. Bu süre dolunca karışımı süzgeçten geçirin ve bitene kadar her akşam temiz cildinize sürün. Cildinizdeki rutubet oranı dengelenecek ve sorununuz çözülecektir.)

Sual: Cildim fazlaca yağlı. Ciltteki fazla yağı arındıran, cildin normale dönmesini elde eden bir maske tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Ilk olarak bir çorba kaşığı yulaf unu, bir tatlı kaşığı kil, bir tatlı kaşığı süt ve bir tatlı kaşığı susam yağını karıştırın. Bu karışımı cildinize sürün ve beş dakika beklettikten sonrasında ovarak çıkarın. Arkasından bir elma, bir limon, bir armut, 3 tane taze üzüm, 3 tane çekirdeği çıkarılmış yeşil zeytin ve bir kahve fincanı sütü karıştırıp blender’dan geçirin. Bu karışımı cam bir kavanoza yerleştirin ve üç gün süresince her akşam, pamukla cildinize bu maskeyi gösterim. Karışım bitince yenisini hazırlayın ve bu formülü tertipli olarak uygulayın. Sabahları ise yüzünüze nemlendirici tonik sürün. Cildinizin gözenekleri kısa zamanda sıkılaşacak ve yağlanma probleminiz ortadan kalkacaktır.)

Sual: Cildim fazlaca yağlı ve yüzüm siyah noktalarla dolu. Bu duruma deva olacak kolay bir maske tarifiniz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir çorba kaşığı beyaz kil, bir tatlı kaşığı elma suyu, bir çay kaşığı kara üzüm suyu ve iki damla limon yağını karıştırın. Bu kaırşımı temizken yüzünüze sürüp 20 dakika beklemeye alın. Arkasından da yüzünüzü ılık suyla sudan geçirin. Bu formülü haftada iki kez uygulayın.)

Sual: Cildim fazlaca yağlı, resmen yağdan parlıyor. Bu durum beni fazlaca utandırıyor. İnsan içine çıkmak istemiyorum. Bu probleminin önüne geçmek için ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 tane limonu 4 bölüme bölüp, 1 şişe maden suyuyla beraber blender’dan geçirin. Bu karışımın içine 1 çay kaşığı da biberiye yağı ilave edin. Cildinizi her akşam yatmadan ilkin bu karışımla silin. Kullanmadığınız zamanlarda, buzdolabında saklayın. 4 günde bir tazesini hazırlamanız ihtiyaç duyulan bu fomül, ciltteki yağlanmaya karşı birebirdir.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.