Waterproof Su Bazlı Rimel Iyi mi Temizlenir? Organik Yöntemler

0

Waterproof doğrusu suya dayanıklı rimeller sudan etkilenmeyecek şekilde geliştirildiğinden gözden çıkarılması zor olabilir. Suya dayanıklı rimel iyi mi çıkar, temizlenir? Makalemizde bu maskaradan kurtulmanızı sağlayacak yöntemlere yer verdik.

1.Yöntem Makyaj Temizleyicisi Kullanma

1.Göz makyajı temizleyicisi kullanın. Bilhassa su geçirmez rimel için tasarlanan bir oldukca göz makyajı temizleme ürününü piyasada bulabilirsiniz. İyi bir makyaj çıkarıcı ürün göz makyajını süratli, güvenli ve etkili bir halde çıkaracaktır. Cildiniz hassassa daima hipoalerjenik ürünler kullanın. Hipoalerjenik ürünlerin içinde ne olduğu cildinize daha azca zararlıdır. Lancôme, Clarins, Elizabeth Arden benzer biçimde iyi bilinmiş markaları tercih edin.

2. Yöntem Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

Katı haldeki Hindistan cevizi yağı yüz ve gözdeki makyajı çıkarmanın en ergonomik ve en sıhhatli yoludur. Gratis, Watsons benzer biçimde kozmetikçilerden ya da web üstünden katı halde satılan Hindistan cevizi yağını temin edebilirsiniz. Yapmanız ihtiyaç duyulan şey oldukca rahat, bir oranda katı Hindistan cevizi yağını pamuğa koyun ve bu pamukla makyajınızı çıkarın! Hepsi bu

3.Yöntem Bebek Şampuanı Kullanın

Bebek şampuanı suya dayanıklı maskarayı etkili bir halde çıkarabilir. Bir çok marka bebek şampuanlarını renksiz ve parfümsüz, hipoalerjenik olarak ürettildiğinden kırılgan göz çevresinde kullanmak için çoğu zaman oldukça güvenlidir.

Bir miktar bebek şampuanını pamuğa dökün ve kirpikleriniz üstüne uygulayın. Direkt gözlerinize uygulamaktan kaçının. Asla düzgüsel şampuan kullanmayın, gözlerinize zarar verir.

4. Yöntem Zeytinyağı Kullanın

Zeytinyağı suya dayanıklı rimeli çıkarmak için ideal bir yağdır. Bu yağ suya dayanıklı özellikleri kırarak makyajı çıkaracaktır. Pamuğa birazcık zeytinyağı dökün ve tüm kirpikleriniz yağla kaplanana kadar ovun. Maskara kolaylıkla çıkacaktır!

5. Yöntem Badem Yağı Kullanın

Su, badem yada jojoba yağı ile karışım hazırlayın. 6 aylık raf ömrü vardır ve gözlerinizi tahriş etmez. 2 yiyecek kaşığı jojoba yağı yada badem yağı ve 2 yiyecek kaşığı suyu temiz bir kapta birleştirin. Muntazam karışması için iyice çalkalayın. Pamuğu karışıma uygulayıp, rimeli çıkarın.

Vazelin Kullanmaktan Kaçının

Pek oldukca şahıs makyajını temizlemek için vazelin kullanır sadece vazelin, yeterince kırılgan olan göz çevresine zarar verebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.