Vücut Ve Yüz Peelingi Yapmak İçin Suna Dumankaya’dan Tarifler

0

Peeling cildi ölü hücrelerden arındırma, cildi derinlemesine temizleme işlemine denir. Peling yardımıyla ciltteki bakteriler, mikroplar yok olur, cilt temizlenir, böylece ciltte sivilce ve siyah nokta çıkmaz. Bu makalemizde Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca verilen Naturel Peeling tariflerine yer verdik.

Suna Dumankaya Naturel Peeling Yapımı 1. Tanım

Sual: Hem yüzüm hem de vücudum için kullanabileceğim organik bir peeling tarifiniz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 tatlı kaşığı mısır unu, 1 tatlı kaşığı kil, yarım tatlı kaşığı el kremi ve yarım tatlı kaşığı suyu karıştırın. Karışımı cildinize sürüp 2 dakika ovun. Gene ovarak temizleyip yıkanın. Böylece ölü hücrelerden arınırsınız.)

Suna Dumankaya Naturel Peeling Yapımı 2. Tanım

Sual: Evde yapabileceğim organik peeling tarifi önerebilir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: ( Bir tutam papatya, bir tutam mürver çiçeği, bir tutam at kestanesi, bir tutam yeşil kil, bir litre gül suyu, bir 500 gram mısır unu. Otlar gül suyunda 5 dakika kaynatıldıktan sonrasında soğutulur. Başka bir kapta mısır unu ve yeşil kil karıştırılıp, krem haline getirilir. Yüze ve vücuda uygulanıp 15 dakika bekletildikten sonrasında ovarak çıkarılır.)

Suna Dumankaya Naturel Peeling Yapımı 3. Tanım

Sual:  Pürüzlü bir cildim var. Naturel peeling olarak ne tavsiye edersiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: ( 1 çay kaşığı karbonat, 2 çorba kaşığı kakao, 1 tatlı kaşığı tuz ve 3 yiyecek kaşığı susam yağını karıştırın. Bu karışımı banyodayken cildinize ovarak sürün. Peşinden da duş alın. Bu peelingten haftada 1 kez yararlanmanızı tavsiye ederim.

Suna Dumankaya Naturel Peeling Yapımı 4. Tanım

Sual: Gül suyu ile yapabileceğim organik peeling tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: ( Bir limon kabuğunu rendeleyin, aynı oranda yulaf unu ile iki katı buğday kepeğini içine ilave edin. Gülsuyu da ilave edip bu harcı lapa haline getirin. Yüzünüze sürüp üç dakika beklemeye alın, arkasından ovarak çıkarın.)

Suna Dumankaya Naturel Peeling Yapımı 5. Tanım

Sual: Bana evde kolayca uygulayabileceğim bitkisel bir peeling tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Evde kolayca yapabileceğiniz bitkisel peeling tarifi şudur;

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.