Vücut Ve Yüz Peelingi Yapmak İçin Suna Dumankaya’dan Tarifler

0

Peeling cildi ölü hücrelerden arındırma, cildi derinlemesine temizleme işlemine denir. Peling sayesinde ciltteki bakteriler, mikroplar yok olur, cilt temizlenir, böylece ciltte sivilce ve siyah nokta çıkmaz. Bu makalemizde Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafından verilen Doğal Peeling tariflerine yer verdik.

Suna Dumankaya Doğal Peeling Yapımı 1. Tarif

Sual: Hem yüzüm hem de vücudum için kullanabileceğim doğal bir peeling tarifiniz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 tatlı kaşığı mısır unu, 1 tatlı kaşığı kil, yarım tatlı kaşığı el kremi ve yarım tatlı kaşığı suyu karıştırın. Karışımı cildinize sürüp 2 dakika ovun. Yine ovarak temizleyip yıkanın. Böylece ölü hücrelerden arınırsınız.)

Suna Dumankaya Doğal Peeling Yapımı 2. Tarif

Sual: Evde yapabileceğim doğal peeling tarifi önerebilir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: ( Bir tutam papatya, bir tutam mürver çiçeği, bir tutam at kestanesi, bir tutam yeşil kil, bir litre gül suyu, bir 500 gram mısır unu. Otlar gül suyunda 5 dakika kaynatıldıktan sonra soğutulur. Başka bir kapta mısır unu ve yeşil kil karıştırılıp, krem haline getirilir. Yüze ve vücuda uygulanıp 15 dakika bekletildikten sonra ovarak çıkarılır.)

Suna Dumankaya Doğal Peeling Yapımı 3. Tarif

Sual:  Pürüzlü bir cildim var. Doğal peeling olarak ne tavsiye edersiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: ( 1 çay kaşığı karbonat, 2 çorba kaşığı kakao, 1 tatlı kaşığı tuz ve 3 yemek kaşığı susam yağını karıştırın. Bu karışımı banyodayken cildinize ovarak sürün. Ardından da duş alın. Bu peelingten haftada 1 kez yararlanmanızı tavsiye ederim.

Suna Dumankaya Doğal Peeling Yapımı 4. Tarif

Sual: Gül suyu ile yapabileceğim doğal peeling tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: ( Bir limon kabuğunu rendeleyin, aynı miktarda yulaf unu ile iki katı buğday kepeğini içine ekleyin. Gülsuyu da katıp bu harcı lapa haline getirin. Yüzünüze sürüp üç dakika bekletin, ardından ovarak çıkarın.)

Suna Dumankaya Doğal Peeling Yapımı 5. Tarif

Sual: Bana evde kolayca uygulayabileceğim bitkisel bir peeling tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Evde kolayca yapabileceğiniz bitkisel peeling tarifi şudur;

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.