Vücut Sıkılaştırma İçin Organik Maskeler, Sıkılaştırıcı Tonik Tarifleri

0

Kozmetikçilerdeki yüz, vücut, cilt sıkılaştırıcı maskelere milyonlar harcamadan evde kendi cilt sıkılaştırcınızı kendiniz yapabilirsiniz. İşte Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, Şems Aslan ve öteki uzmanlardan yüz, vücut, cilt sıkılaştırıcı maske tarifleri;

Sual: Cildi sıkılaştıran evde yapabileceğim etkili bir tanım arıyorum. Bana destek sağlar musunuz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Pervin Dinçer’in cevabı: ( İhtiyacınız olacak malzemeler; yarım greyfurtun suyu, 1 kaşık elma yağı, yarım çay bardağı maden suyu. Tüm malzemeleri karıştırın, pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. 10 dakika bekledikten sonrasında durulayın.)

Sual: Yüz sıkılaştırıcı, dekolte ve göğüs sıkılaştırıcı bir maske tarifi verebilir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Şule Üretgen’in cevabı: (1 yiyecek kaşığı yeşil çay, Yarım çay bardağı sıcak su, 1 yiyecek kaşığı siyah çay 1 yiyecek kaşığı yoğurt Yeşil çay ve siyah çayın üstüne sıcak su ekleyip 10 dakika beklemeye alın ve yoğurdu ekleyip karıştırın. Yüzünüze, dekoltenize ve göğsünüze sürüp 15 dakika bekletip ılık suyla sudan geçirin.) Bu tarifle yüzünüzdeki gözenekleri sıkılaştırabilirsiniz.

Sual: Bana cildimi sıkılaştıracak, anti aging etkili bir maske tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (10o gram yağsız kıymayı, bir yumurtanın akı ve bir yiyecek kaşığı zeytinyağıyla iyice karıştırın. Bu karışımı tüm cildinize yayıp, bir saat beklemeye alın. Pişmeden et protein, demir, bakır, madensel tuzlar, A, B ve D vitaminleri açısından fazlaca zengindir. Bu sayede de cildi kuvvetlendirir. Bu formülü haftada bir kez uygulayın.)

Sual: Evimde bulunan malzemelerle yapabileceğim kolay ve ergonomik bir yüz sıkılaştırıcı tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Şems Aslan’ın cevabı: (1 tane yumurta bir çay kaşığı zeytinyağı  ve mısır nişastasını iyice karıştırın ve yüzünüze sürün. 15 dakika bekleyip soğuk suyla sudan geçirin.) Bu maske gözenekleri sıkılaştıracaktır.

Sual: Kozmetik cilt sıkılaştırıcılara güvenemiyorum. Organik bir cilt sıkılaştırıcı tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Şems Aslan’ın cevabı: (Yarım çay bardağı boza, yarım çay bardağı buğday nişastası, 1 çay kaşığı limon suyu, 2 damla çam terebentin yağı, 2 damla kâfur yağı, hepsini karıştırıp kavanoza koyun ve uygulamadan ilkin buzdolabında muhafaza edin. Bu maskeyi peeling sonrası sürün. Kurumadan ikinci katı ve sonrada üçüncü katı sürün. Sıcak suyla sudan geçirin ve arkasından hızlıca minik bir buzla cildinizi serinletin. Bu uygulama sonrası nemlendirici sürün. Haftada bir yada iki kere yapın. Bu uygulama cildin üst tabakasını temizleyerek yerine yeni, taze, genç deri gelmesini sağlar.)

Sual: Cildi sıkılaştıran maske tarifleri verir misiniz?

CEVAP

Suna Dumankaya’nın cevabı: ( Size 3 tane tanım vereceğim. Dilediğinizi uygulayabilirsiniz.

Cildi sıkılaştıran maske 1. tarifim

1 tane ayvanın tüm çekirdekleri ezilir ve bu ezmenin üzerini örtecek oranda (1 kahve fincanı kadar) su eklenmiş olur. Ezilmiş ayva çekirdekleri 2 dakika kaynatılıp bir cam kaba konur. 2 gün süresince bekletildikten sonrasında içine 1 tatlı kaşığı kadar bal ilave edilir. 2 saat süre ile yada gece sabaha kadar ciltte kalması sağlanır.

Cilt sıkılaştırıcı ve canlılık verici 2. maske tarifi

1 ölçek elma suyu, 1 ölçek salatalık suyu ve 1 ölçek maden suyu karıştırıldıktan sonrasında derin dondurucunun buz kabına dökülür ve dondurulur. Her gün 1 tane kapsül cilt üstünde dolaştırılarak cildin daha canlı ve sıkılaşması sağlanır.

Bitkisel cilt sıkılaştırma ve cilt gerginleştirici kür

1 tutam hübüsküs (Afrika çiçeği olarak da bilinir) ve 1 tutam kuşburnu yarım litre suyun içinde karıştırılır. Bu karışım 5 dakika süresince kaynatıldıktan sonrasında 15 dakika demlenmesi için bekletilir. Cildin sıkılaşması için bu sıkılaştırıcı kürden kompres yapılır.

Sual: Vücudum için sıkılaştırıcı bir maske tarifi bildirebilir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak’ın cevabı: (Ev yapımı vücut için sıkılaştırıcı ve nemlendirici vücut losyonu olan bir tanım vereyim size:  1 litre sıcak kaynar yağlı süt 1 çay bardağı kurutulmuş mısır püskülü (ödem sökücü ve vücut sıkılaştırıcı) Yarım çay bardağı papatya. Mısır püskülü ve papatyayı 1 litre sıcak sütün içine koyuyoruz. 15 dk demlendireceğiz. Demlenme tamamlandıktan sonrasında içine yağlar ilave ediyoruz. 1 çay kaşığı biberiye yağı (dolaşımı hızlandırmak için) 1 yiyecek kaşığı sızma zeytinyağı 1 yiyecek kaşığı da yasemin yağı. Bu karışımı süzgeçten geçirin 1 hafta buzdolabında saklayarak kullanabilirsiniz. Her banyodan sonrasında sıvı olduğundan vücudunuza sıkarak kullanabilirsiniz. Dışarıya çıkarken kullanabilirsiniz. Yüz hariç tüm vücudunuza sürebilirsiniz. Bu bir vücut losyonu dur. Banyo yaptıktan sonrasında tüm vücudunuza sürebilirsiniz. Sprey bir şişeye koyarak vücudunuza sıkabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.