Vücut Bacak Karın Deri Cilt Çatlakları Niçin Olur? Evde Bitkisel Çözüm

0

Çatlaklar bacak, göbek, karın, cilt ve vücut bölgesinde meydana gelebilen kilo alıp verme yada hamilelik sonrası ortaya çıkabilen cildin üst tabakasındaki ince çizgilerdir. Bu görüntü güzel duyu olarak kişiyi oldukca rahatsız eder. Bu makalemizde Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya,  Şems Aslan ve Tabip Feridun Kunak tarifi verilen çatlaklardan kurtulma için evde uygulayabileceğiniz naturel, bitkisel yöntemlerden bahsedeceğiz.

Çatlaklar Niçin Olur?

 1. Süratli kilo alıp verme
 2. Şok rejimler yapma
 3. Doğum yapma
 4. Hamilelik
 5. Kullanılan ilaçların yan tesiri olarak
 6. Kortizonlu ilaçlar, kremler kullanma

Çatlaklara Evde Kati Çözüm Organik, Bitkisel Tarifler

Sual: Bacaklarımda, basen, göbek ve kalçamda vücut çatlakları var. Bunlardan iyi mi kurtulurum?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (20’şer gram bademyağı, kakaoyağı, kayısı yağı ve gliserin ile 10’ar gram çörek otu, kantaron yağı, zeytinyağı, keten yağı ve taze üzüm suyunu karıştırın. Banyo yapmış olup cildinizin iyice yumuşamasını sağlayın. Temiz cilt hazırlayacağınız karışımı daha iyi emecektir. Çatlak oluşmuş bölgeleri iyice keseleyin. Hazırladığınız karışımı sorunlu bölgelere iyice yedirerek sürün. Minimum 10 dakika bekletip sudan geçirin. Etkili bir netice alabilmek için bu kürü her gün uygulamanızı tavsiye ederim.)

Sual: Sık sık kilo alıp vermekten tüm vücudumda çatlaklar var. Bunlardan iyi mi kurtulurum?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Üç çorba kaşığı susam yağı, bir çorba kaşığı jojoba yağı, üç çorba kaşığı limon suyu, bir çorba kaşığı greyfurt suyu ve bir çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağını iyice karıştırın. Her banyodan sonrasında çatlaklarınıza bu karışımla masaj yapın. Bu formül çatlaklarınızın büyük seviyede azalmasını sağlayacak ve yeni çatlak oluşumunu önleyecektir. Sadece çatlakları tam olarak yok etmek maalesef mümkün değildir.)

Sual: Göğüs dekoltemde nedenini bilmediğim çatlaklar var. Bunlardan iyi mi kurtulabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Eşit oranda çilek yağı, badem yağı ve limon suyunu karıştırıp, bu karışımla cildinize masaj yapın. Bu masajın arkasından ise, 10 damla kayısı yağına bir E vitamini ampulünü kırarak hazırlayacağınız nemlendiriciyi dekolte bölgenize sürün ve iyice yedirin.)

Sual: Vücudumda oldukca sık kilo alıp vermekten çatlaklar oluştu. Bu tarz şeyleri yok etmek için ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (10 gram kayısı yağı, 20 gram ketentohumu yağı, 20 gram bademyağı, 10 gram kantaron yağı, 20 gram kakao yağı ve 10 gram çilek yağını karıştırın. Hafifçe ısıtın. Bir cam şişede muhafaza edin. Bu karışımı vücudunuza hafifçe hafifçe masaj yaparak gösterim. Formülü her gün uygulayabilirsiniz.)

Tabip Feridun Kunak’dan Çatlaklardan Kurtulmak İçin Organik Tanım

 1. 1 çorba kaşığı menekşe yağı
 2. 1 çorba kaşığı gliserin yağı
 3. 1 çorba kaşığı kakao yağı
 4. 1 çorba kaşığı fındık yağı
 5. 1 çorba kaşığı badem yağı
 6. 1 çorba kaşığı kayısı yağı
 7. 1 çorba kaşığı jojoba yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı: Tüm yağları bir şişede karıştırıp iyice çalkalıyoruz ,sonrasında karın ,basen,bacak ,gögüs,bel bölgelerine sürüyoruz. Bu sayede cildimiz yumuşamış oluyor ve çatlakların oluşmasını önlemiş oluyoruz.

Eğer daha evvelde çatlaklarınız var ise: Yukarıdaki yağları çatlak olan bölgeye sürerken cimcikleyerek sürüyoruz, sonrasında yağlar iyice emildikten sonrasında 2-3 saat sonrasında bu bölgeye kese yaparak burdaki ölü derileri atıyoruz, eğer çatlaklarınız oldukca derin değilse zaman içinde geçiyor.

Güzellik Uzmanı Şems Aslan’dan Çatlakları Geçiren Organik Tanım (1. Tanım)

 1. 2 su bardağı kuru papatya
 2. Yarım litre süt
 3. 8 damla biberiye Rozmarin yağı
 4. 2 yiyecek kaşığı buğday yağı

Hazırlanışı:

Yarım kilo sütün içine papatyaları da atıp küçük bir tencerede güzelce kaynatın. Kaynadıktan sonrasında sütü ocaktan alıp papatyalarını süzgeçten geçirin. Süzdüğünüz sütün içine biberiye yağını ve buğday yağını ekleyip, püskürtmeli bir şişeyi koyun. Şişenin ağzını açmadan 1 hafta buzdolabında beklemeye alın. 7 gün sonunda çatlak bölgelerinize uygulayın.

Güzellik Uzmanı Şems Aslan’dan Çatlakları Geçiren Organik Tanım (2. Tanım)

 1. 2 yiyecek kaşığı zeytinyağı
 2. 1 tatlı kaşığı tarçın
 3. 7 yiyecek kaşığı yosun
 4. 3 yiyecek kaşığı kakao

Hazırlanışı:

Yosunu yumuşayıncaya kadar 1 kase suyun içinde beklemeye alın. Yumuşadıktan sonrasında içine kakaoyu, zeytin yağını ve tarçını ekleyip karıştırın. Krem kıvamına gelen bu karışımı haftada 1 kez banyodan 15 dakika ilkin çatlakların üzerine uygulayın. Akşam sürüp sabah duşta alabilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.