Vişne Çekirdeği Yağı Kullanıcı Yorumları Iyi mi Kullananlar Memnun mu

0

Vişne oldukça yararlı ve besleyici bir meyvedir. Vişnenin kendisi bu kadar yarar sağlarken, çekirdeğinden çıkan yağ da bir fazlaca sağlığımıza, cilde ve saça oldukça faydalıdır. Vişne çekirdeği yağı, vişne çekirdeklerinden soğuk presleme yöntemiyle elde edilmiş bitkisel bir yağ türüdür. Bu bitkisel yağın içinde yüksek antioksidanlar, A, B ve C vitaminleri, omega-6, omega-9 şeklinde doymamış yağ asitleri, alfa eleostearik asit, oleik ve linoleik asitler bulunur. Ağız kanalıyla ve cilt üstüne sürülerek kullanılır. Vişne çekirdeği yağının sağlığa, cilde ve saçlara birçok faydası bulunmaktadır. Ateş düşürücü etkiye haizdir, kolesterolü düşürür, idrar söktürür ve iltihaplanmayı azaltır. Makalemizin devamında vişne çekirdeği yağının yararlarından ve kullananların yorumlarından bahsettik.

Vişne Çekirdeği Yağı Yararları Nedir

Ağrı kesici özelliğe haizdir;

Vişne çekirdeği anti antienflamatuar özelliği yardımıyla kas ve kemiklerde meydana gelen ağrıların azalmasına destek sağlar. Bununla beraber romatizmal hastalıklarda ağrı kesici olarak masaj kanalıyla da yarar sağlamaktadır.

Tane sancısında etkilidir;

Vişne çekirdeği yağı hanımefendilerin regl döneminde oluşan ağrıların azalmasında epey etkilidir.

Sindirim sistemini rahatlatır;

Vişne çekirdeği yağı içindeki vitaminler yardımıyla uygun dozda kullanıldığında sindirim sistemi hastalıklarına iyi gelmektedir. Bununla beraber migrene iyi gelir ve mide bulantısı yaşayan kişilerin bulantısını giderir, mideyi rahatlatır.

Göz altı morluklarını azaltır;

Vişne çekirdeği yağı göz altı problemlerinin giderilmesinde oldukça etkilidir. Her akşam tertipli bir halde göz çevresine masaj yaparak uygulanan vişne çekirdeği yağı, göz çevresindeki morlukların azalmasını sağlar.

Cilt sorunlarını tedavi eder;

Vişne çekirdeği yağı cilt hastalıkları için devadır. İçerisindeki varlıklı gıda içerikleri yardımıyla ölü cilt derisini temizler, sivilce, akne ve sivilce lekesi şeklinde cilt sorunlarını tedavi eder.

Cilde sağlığı için oldukça etkilidir;

Vişne çekirdeği yağı cilt sağlığı için oldukça yararlı bir yağdır. Cilt hücrelerini yeniler ve kan dolaşımını hızlandırarak ince çizgileri önler, cilt tonunu eşitler. Cilde canlılık ve parlaklık verir. Bununla beraber cildi organik nemlendirme ve yumuşatma özelliği bulunmaktadır.

Rahat uyku uyumayı sağlar;

Vişne çekirdeği yağı melatonin hormonunun tertipli salgılanmasını destek sunar bu sayede uyku standardını arttırarak daha rahat ve sıhhatli bir uyku uyumanızı sağlar.

Sinir sistemini rahatlatır;

Vişne çekirdeği yağının bir öteki faydası ise sinir sistemini düzenleyerek stresi azaltır. Masaj yağı olarak kullanıldığında rahatlama sağlar ve kaygı, stres şeklinde ruh hali olumsuzluklarını azaltmaya destek sağlar. Bununla beraber sinüzitin azalmasını sağlar. Bunun için iki işaret parmağına damlatılan vişne çekirdeği yağı şakaklara masaj yapılarak yedirilir.

Saçları besler ve uzatır;

Vişne çekirdeği yağı saçları besleyen oldukça yararlı bir yağdır. Kuruluğun niçin olduğu kepek sorununa iyi gelir, saçları besler ve sağlamlaştırır. İçerisindeki anitbakteriyel özelliği yardımıyla kafa derisindeki bakteriyel enfeksiyonu azaltır. Haftada bir bu yağ ile saçlarınıza masaj yapabilir ya da şampuanınızın içine bir miktar karışmasını sağlayarak kullanabilirsiniz. Vişne çekirdeği yağı saçların dolgunlaşmasını, parlamasını ve saç kırıkların azalmasını sağlar. Saçların büyümesini elde eden bir uyarıcıdır, saç uzamasını teşvik eder. Bununla beraber tırnak bakımını içinde kullanılmaktadır böylece tırnakları besler ve parlatır.

Vişne Çekirdeği Yağı Iyi mi Kullanılır?

Vişne çekirdeği yağı cilde, tırnaklara ve saçlara sürülen bitkisel zararsız bir yağdır. Kullanım şekli şöyledir; Birkaç damla yağı avuca damlatılır ve cildinizin herhangi bir bölgesine yada tırnak çevrenize masaj yaparak nazikçe yedirilir. Vişne çekirdeği yağını saçlara uygulamak için parmak uçları yağa batırılır ve saç diplerine kafa derisine masaj yapılır. Bununla beraber şampuanın içine iki yiyecek kaşığı vişne çekirdeği yağı ilave ederek de saç bakımınız için kullanabilirsiniz.

Vişne Çekirdeği Yağını Cilde Kullanan Kullananların Yorumları

Merhaba dostlar, 20 yaşındayım ve ortalama 4-5 senedir sivilcelerimi geçirmek için uğraşıyorum. Her kullandığım ilaç yada organik ürünleri ümitle başlayıp hüsranla bitirdim. Ne yazık ki tam sivilcelerim geçecek diyordum gene çıkmaya devam ediyordu. Ne yapabilirim diye düşünürken kendimi aktarda buldum ve sivilcelerimi geçirmesi bitkisel bir yağ ve akne için sabun istedim. Vişne çekirdeği yağıyla tanışmam o vakit oldu. Her akşam temiz cilde bir tek sivilcelerin olduğu bölgeye sürdüm, sabah kalkınca yıkadım. 1 ayın sonunda muhteşem netice, sivilcelerimden kurtuldum her insana tavsiye ederim.

Vişne çekirdeği yağını göz altı morluklarım için kullanmışım ne yazık ki pek yararını göremedim.

Vişne çekirdeği yağını cilt bakımımda kullanıyorum. Cildimi oldukça iyi beslediğini düşünüyorum ve her insana tavsiye ediyorum.

Bende vişne çekirdeği yağını göz altımdaki morluklar için kullanmaya başladım ve oldukça memnun kaldım. Tertipli olarak kullanıyorum ve göz çevreme sürdükten sonrasında masaj yapıyorum. Netice mükemmel tavsiye ederim.

Ben vişne çekirdeği yağını birkaç kez yüzüme kullandım. Sadece bende küçük sivilcelere niçin oldu. Doğal olarak her insanın cilt yapısı değişik olduğundan sonuçlar aynı olmayabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.