Üzüm Çekirdeği Yağının Cilde Yararları Cilde Iyi mi Uygulanır?

0

Üzüm çekirdeği yağı üzümün çekirdeklerinden elde edilmiş bir yağ türüdür. Üzüm çekirdeği yağının cilde yararları saymakla bitmez; Üzüm çekirdeği yağı cildi nemlendirir, ciltteki lekeleri yok eder, kuru cildi nemlendirir, yağlı cildin yağını dengeler, göz altı bölgesindeki morlukları geçirir, çillerden kurtulmanıza destek sunar ve sizi pürüzsüz bir cilde kavuşturur.  Üzüm çekirdeği yağını cilt için kullananların yorumları hep müsbet olmuştur. Bu makalemizde Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya ve Prof. Dr. Osman Müftüoğlu tarafınca tarifi verilen üzüm çekirdeği yağı ile yapabileceğiniz cilt maskesi tariflerine yer verdik.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yüz Bakımı İçin Üzüm Çekirdeği Yağı Maskesi

Sual: Sıhhatli ve pürüzsüz bir cildim olsun isterim. Üzüm yağı çekirdeği ile naturel cilt bakımı maskesi yapmak isterim, evde yapabileceğim bir maske tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yarım demet maydanoz, bir çorba kaşığı madensuyu ve bir tatlı kaşığı limon suyunu karıştırıp blender’dan geçirin. İçine bir tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve alabildiği kadar kil katın. Bu karışımı temiz cildinize yayıp, ortalama 20 dakika süresince beklemeye alın. Peşinden da yıkanın. Bu formülü haftada minimum üç kez uygulamanız son aşama yararlı olacaktır.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Ciltteki Lekeleri Yok Eden Üzüm Çekirdeği Yağı Maskesi

Sual: Yaz süresince dinlence yaptım. Devamlı güneş altında olduğum için cildimde lekeler oluştu. Bir türlü geçmeyen bu lekeleri iyi mi yok edebilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yarım tane yemeklik kabağı rendeleyin. Peşinden da bir çorba kaşığı süzme yoğurt, bir tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve bir çorba kaşığı yulaf unuyla karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize sürün. Ortalama 20 dakika bekletip ovarak çıkarın. Bu işlemi haftada iki kez uygulayın. Size ek olarak anti aging etkili kremlerle cildinizi desteklemenizi de tavsiye ederim.)

Göz Altı İçin Üzüm Çekirdeği Yağı Iyi mi Kullanılır?

Üzüm çekirdeği yağı göz çevrenizin, göz altlarınızın daha sıhhatli görünmesine destek sunar. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu konu alıyor; İhtiyacınız olan malzemeler: Bir çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve bir parça organik pamuk. Üzüm çekirdeği yağını pamuğa emdirin ve her akşam göz çevrenize sürün. Bu naturel bakım kremini zeytinyağı ya da nar çekirdeği yağı ile de yapabilirsiniz. Seçiminizi yaparken, cildinizin hangisiyle barıştığına bakıp ona nazaran karar verebilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Göz Altındaki Morlukları Yok Eden Üzüm Çekirdeği Yağı Maskesi

Sual: Göz altlarımda morluklar var. Üzüm çekirdeği yağı göz altına sürülür mü? Üzüm çekirdeği yağı ile yapabileceğim göz altlarındaki morluktan kurtaran bir tanım verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yarım elma rendesi, yarım şeftali rendesi ve bir çay kaşığı buğday filizi yağını karıştırın. Bu kaırşımı gazlı bir gezin arasına koyun. Sonrasında da gözlerinizin üstünde 20 dakika beklemeye alın. Peşinden yüzünüzü sudan geçirin ve göz çevrenize bu kez üzüm çekirdeği yağıyla masaj uygulayın. Bu formülden haftada iki kez yararlanın. Ek olarak günde minimum sekiz saat uyumaya itina gösterin.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Cildi Nemlendiren Üzüm Çekirdeği Yağı Maskesi

Sual: Cildimi nemlendirmek için üzüm çekirdeği yağı ile yapabileceğim bir nemlendirici tarifi veriri misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Cildinizin nemli ve daha sıhhatli olmasını istiyorsanız haftada bigün, yarım domates rendesi, bir tatlı kaşığı üzüm çekirdeği ve öğütülmüş bir tatlı kaşığı gliserini karıştırın. Cildinize sürerek 20 dakika beklemeye alın. Suyla durulayın.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Cilt Canlandırıcı Üzüm Çekirdeği Yağı Maskesi

Sual: Yüzüm oldukca nefes, cansız ve sağlıksız görünüyor. Birçok kullandım fakat maalesef hiçbirinden etkili bir netice alamadım. Yüzümü eski güzelliğine kavuşturacak bir formülünüz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Size 2 tanım veriyorum bu iki tariften dilediğinizi uygulayabilirsiniz. 1. Tarifim;3 tane kırmızı üzümün suyunu, 1 tatlı kaşığı beyaz kil, 1 tatlı kaşığı süt kaymağı, 1 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve 1 tatlı kaşığı balla karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize sürün. 25 dakika beklettikten sonrasında ovarak çıkarın ve yüzünüzü suyla sudan geçirin. Bu formülü haftada 3 kez uygulayın. Ek olarak geceleri yatmadan ilkin yüzünüze armut suyu sürmeyi de alışkanlık haline getirin. Sabahlan evden çıkarken ise kesinlikle koruyuculu krem sürün.

2. Tarifim; minik dilim papayayı rendeledikten sonrasında bir tatlı kaşığı bal, bir 1 tatlı kaşığı krema ve bir çay kaşığı üzüm çekirdeği yağıyla karıştırın. Bu karışımı tüm cildinize gösterim ve ortalama 15 dakika beklemeye alın. Peşinden da ovarak çıkarın. Bu formülü haftada iki kez uygulayın.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Vücuttaki Çatlakları Yok Eden Üzüm Çekirdeği Yağı Maskesi

Sual: Kilo alıp vermekten ve hamilelikten dolayı cildimde çatlaklar oluştu, bu çatlaklardan iyi mi kurtulurum?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir çorba kaşığı üzüm çekirdeği, 3 çorba kaşığı susam yağı, bir çorba kaşığı jojoba yağı, üç çorba kaşığı limon suyu, bir çorba kaşığı greyfurt suyunu iyice karıştırın. Her banyodan sonrasında çatlaklarınıza bu karışımla masaj yapın. Bu formül çatlaklarınızın büyük seviyede azalmasını sağlayacak ve yeni çatlak oluşumunu önleyecektir. Sadece çatlakları tam olarak yok etmek maalesef mümkün değildir.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Kuru Ciltler İçin Üzüm Çekirdeği Yağı Maskesi

Sual: Cildim kuruluktan pul pul dökülüyor. Bir an ilkin toparlanmasını sağlayacak bir formüle ihtiyacım var. Bana destek sunar musunuz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Eşit oranda üzüm çekirdeği yağı, bademyağı, zeytinyağı, jojoba yağı, portakal yağını karıştırın. Bu karışımı her banyodan sonrasında cildinize sürün. Sorununuz kısa zamanda çözülecektir. Bu yağları aktardan temin edebilirsiniz)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yağlı Ciltler İçin Üzüm Çekirdeği Yağı Maskesi

Sual: Cildim oldukca yağlı, yağlı cilt için uygulayabileceğim bir bakım maskesi tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yarım demet maydanozu 1 çorba kaşığı madensuyuyla kaynatın. Blender’dan geçirdikten sonrasında içine 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve alabildiği kadar beyaz kil katın. 1 tatlı kaşığı da limon suyu ilave edin. Bu karışımı temizken cildinize sürün. 20 dakika bekletip cildinizi sudan geçirin. Bu formülden her gün yararlanabilirsiniz. )

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yüzdeki Çilleri Yok Eden Üzüm Çekirdeği Yağı Maskesi

Sual: Yüzümde bilhassa de burnumun üstünde yaz-kış geçmeyen çiller var. Çillerimden kurtulmak için ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 çay kaşığı toz tarçın, 1 yumurtanın akı ve 1 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağını iyice karıştırın. Bu karışımı cildinize sürüp ortalama 20 dakika beklemeye alın. Peşinden da ovarak çıkarın. Duyarlı ciltler için uygun olmayan bu formülden haftada 2 kez yararlanın.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Eller Üstündeki Lekeleri Yok Eden Üzüm Çekirdeği Yağı Maskesi

Sual: Ellerimin üstünde lekeler var. Geçmeleri için ne yapmamı tavsiye edersiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 tatlı kaşığı parafin, 3 çay kaşığı ceviz yağı, yarım kaşık elma sirkesi, 3 çorba kaşığı gliserin yağı ve 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağını karıştırıp benmari usulü eritin. İçine 2 çay kaşığı lanolin atıp onun da erimesini bekleyin. Peşinden bu karışımı cam bir kavanozun içine koyun ve lekelerinize uygulayın.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.