Tüylerden kurtulmanın en ergonomik ve kolay yolu: Boncuk ağda kullanımı

0

Boncuk şeklindeki ağdaya boncuk ağda denilmektedir. Bu ağdanın kullanımı oldukça kolaydır ve bu yüzden yaygın olarak tercih edilmektedir. Şu sebeple boncuk ağda kıl köklerinin azalmasına ve dolayısıyla tüyleri azaltmada oldukca yardımcıdır. Öteki kıl yöntemlerine kıyasla tesiri daha çoktur ve uygulaması daha acısız şekilde yapılabilmektedir. Boncuk ağda ile koltuk altı, yüz ve bikini şeklinde duyarlı bölgelerdeki tüyleri kolaylıkla alabilirsiniz. Cildi duyarlı olan kişiler boncuk ağda yardımıyla evde acısız ve rahat şekilde boncuk ağda kullanmaktadır.

Boncuk Ağda Iyi mi Kullanılır?

1.Adım

İlk olarak boncuk ağdayı eriteceğiniz ağda makinesini iyice ısıtmalısınız. Ağda makineniz yoksa boncuk ağdayı cezvede de ısıtabilirsiniz.

2.Adım

Isınan makinenin içine 3 yiyecek kaşığı kadar boncuk ağda ilave edin ve erimesini 15 dakika bekleyin. Eridiğinde kullanıma uygun kıvama geldiğini kolaylıkla anlayabilirsiniz.

3. Adım

Boncuk ağdalar eridikten sonrasında ısı ayarı düşürülmelidir.Şu sebeple ağda oldukca sıcak olursa teninizi yakabilir.

4.Adım

Bir spatula ile ağdayı alıp kılın uzanış yönüne doğru sürün. Bu spatulayı kozmetik marketlerinden temin edebilirsiniz.

5.Adım

Bir süre sonrasında ağdayı kuruması için beklemeye alın. Arkasından ağdayı kılların tersi yönüne doğru tek seferde çekin. Bu uygulama yardımıyla istenmeyen tüylerden süratli ve ergonomik şekildek kurtulamanız mümkün.

Ağdadan sonrasında ciltte kalan ağda kalıntılarını ağda temizleme bandı, ağda yağı veya zeytinyağı ile temizleyebilirsiniz.

Boncuk Ağda Kullanan Kişilerin Önerileri Nasıldır?

Ben uzun bir dönem ağda için kuaföre gittim. Bu yüzden iyi mi yapıldığı mevzusunda oldukça bilgiliyim. Ağda iyice eridikten sonrasında ısıtıcının sıcaklığı düşürülmeli fakat prizden tamamen çıkartılmamalı. Sonrasında çubuk spatulayı ağdaya batırıp döndürek ağdayı aldıktan sonrasında 5-10 saniye üfleyip ağdayı tüylerin üstüne sürmelisiniz. Sürme işlemini süratli yapmalı ve tek kat olacak şekilde ince uzun sürmelisiniz. Sonrasında ise tek yapmanız ihtiyaç duyulan birazcık kuruduğunda ağdayı kaldırıp çekmek olacak.

Boncuk ağda yaparken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim nokta kesinlikle parça parça sürmeniz. Şu sebeple kılların tamamına sürülüp çekildiğinde ağda oldukca kurumuş oluyor ve parçalanıyor. Bu durumda kıllar iyi çekilmiyor. Bölge bölge sürdüğünüzde oldukca daha kolay alırsınız ve canınız da azca yanar.

Ben de boncuk ağda kullanıyorum ve öteki ağdalardan en büyük farkı cilde değil bir tek kıllara yapışması. İşt bu yüzden daha acı hissettiriyor. Bu yüzden genital bölge için bence en iyi boncuk ağda.

Boncuk ağdayı var ise makinede yoksa bir cezvede ısıtın ve bal kıvamına erişince kullanabilirsiniz. Fakat oldukca akışkan halde olduğunda teni yakar. Ek olarak oldukca yoğun kıvamlı olursa da tüylere oldukca yapıştığı için iyi sürülemediğinden can acıtır. Ek olarak ağdayı ne ince ne de kalınca sürmelisiniz. Kalınca sürdüğünüzde kaldırması zor olur ve tüyleri iyi şekilde alamaz. Tam tersi ince sürdüğünüzde ise oldukca süratli kurur ve bölünmeye adım atar. Bu şekilde tek parça çekilmez ve dolayısıyla tüyler de iyi alınmaz, bir tek tene yapışır ve bu yapışkanların temizlenmesi de zor olur. Dahası, ağdayı oldukca büyük alana sürmemelisiniz aksi taktirde tüyleri iyi alamazsınız. Gördüğünüz şeklinde ağda yapmanın birçok püf noktası var ve bu yüzden zaman içinde iyi mi yapılacağını görmüş olacaksınız. Böylelikle eliniz hızlanacak ve kısa sürede alıp bitireceksiniz.

Boncuk Ağda Renkleri Niçin Farklıdır?

Pembe ağda: Yaygın olarak kullanılan pembe ağdanın muhteviyatında pudra bulunmaktadır. Bu ağdaların hususi bölge ve koltuk altı şeklinde nemli bölgelere uygulanması iyi olacaktır. Fakat isterseniz tüm vücudunuzu bu ağdayla almanız da mümkündür.

Yeşil ağda: Ağda çeşitlerinin içinde en oldukca bilineni yeşil ağda doğrusu azulen ağdadır. Bu ağda duyarlı cilde haiz kişiler için uygundur ve dolayısıyla acısı daha azdır.

Sarı ağda: Sarı ağda öteki ağdalara oranla daha serttir ve dolayısıyla zor ve inatçı tüyleri almada oldukça etkilidir. Bu yüzden adamların bu ağdayı kullanımı iyi olacaktır. Ek olarak hanımefendiler da bacak ve bikini bölgeleri için sarı ağdayı kullanabilirler. Bu ağdanın tüylere yapışması oldukca iyidi

Siyah ağda: Gene yaygın olarak kullanılan ağdalardan olan siyah ağda ciltte siyah nokta, batık ve ölü deri problemi olan ciltler için oldukca etkilidir. Bu yüzden hanım yada erkekler yüz bölgesi dahil tüm vücut için siyah ağdayı gönül rahatlığıyla kullanabilirler.

Boncuk Ağda İle Sir Ağdanın Farkları Nedir?

  1. Sir ağdanın boncuk ağdadan farkı sürüldükten sonrasında elle çekilmez ve ağda bezi kullanımı gerekir. Fakat boncuk ağda sürüldükten sonrasında elle kaldırılıp kolayca tek hamlede çekilebilmektedir.
  2. Sir ağdanın muhteviyatında şeker bulunmaktadır fakat boncuk ağdada şeker yoktur. Bu yüzden sir ağda kıl köklerini besler ve kılları gürleştirir. Tam tersi boncuk ağdanın muhteviyatında şeker yoktur ve dahası kıl köklerini zayıflatıp kılları azaltma tesiri bulunmaktadır.
  3. Boncuk ağda kılları kökten alır ve canınızı pek yakmaz, sir ağda da ise ağda yaparken acı duyabilirsiniz.
  4. Boncuk ağdayı sürerken sürülmesi birazcık süre alabilir sadece derhal ciltte kurur. Sir ağdanın kullanımı sürmesi daha kolaydır. Boncuk ağdada kağıt yada ağda bezi kullanılmaması bu ağdanın avantajlarındandır.
  5. Boncuk ağdayı yüzünüzde de güvenle kullanabilirsiniz. Yüzünüzü acıtmadan kıllardan kurtulabilirsiniz.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.