Türk Kahvesi Peelingi Tarifleri (Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan)

0

Peelingi cildi ölü hücrelerden arındırıp pürüzsüz bir cilde haiz olmak için meydana getirilen işleme denir. Peeling yardımıyla ciltteki bakteriler, mikroplar yok olur böylece siyah nokta, sivilce şeklinde cilt sorunları yaşamazsınız. İşte Suna Dumankaya’dan kahve ile yapabileceğiniz organik peeling tarifleri;

Suna Dumankaya cilt için kahve peelingi tarifi

Sual: Cildimde pütürlenmeler ve tavuk derisi var. Pek fazlaca ürün kullandım fakat hiçbirinden içime sinen bir netice alamadım. Pürüzsüz bir cilde haiz olmak için ne yapmalıyım?  Kahve peelingi tarifi verir misiniz?

CEVAP

Kahve ile peeling yapmak için 1. tarifim; 1 kase toz şeker 2 yiyecek kaşığı kahve 1 yumurta akı Bir kaseye bir yumurta akını koyup çatalla çırpın. İçine 2 yiyecek kaşığı kahve ve 1 kase toz şeker katın ve karıştırın. Bu karışımla vücudunuzu ovun. Vücudunuz ölü hücrelerden arınacak ve yenilenecek. Kahve ile peeling için 2. Tarifim; Vücudunuza tertipli olarak kese yapın. Ek olarak 1 kâse Türk kahvesi ile 2 çorba kaşığı toz şekeri ıslanmalarını sağlayacak kadar çiçek yağı ile karıştırın. Haftada minimum 1 kez banyodan ilkin vücudunuzu bu karışımla ovun. Banyo yaptıktan sonrasında ise daima kullandığınız vücut kreminin içine birazcık limon suyu ilave edin ve cildinize bu kremi sürün.

Suna Dumankaya cilt beyazlatan kahve peelingi tarifi

Sual: Kollarımın ve bacaklarımın derisi hem fazlaca koyu renkli hem de pütür pütür. Bu fena görüntünün, kısa zamanda sıhhatli ve güzel duyu bir hal kazanmasını sağlamak için yararlanabileceğim bitkisel bir formülünüz var mı?

CEVAP

Üç çorba kaşığı öğütülmüş badem, üç çorba kaşığı Türk kahvesi, bir tatlı kaşığı öğütülmüş çam sakızı ve bir limondan elde edilmiş limon kabuğu rendesini güzelce karıştırın. Bu karışımın üstüne iyice ıslanmasını sağlayacak kadar bademyağı dökün. Haftada bir kez, banyo yaparken cildinizin sorunlu bölgelerini bu karışımla ovun. Teninizin rengi kısa zamanda açılacaktır. Bu formül yardımıyla, cildiniz hem pürüzsüz hem de yumuşacık olacaktır.

Suna Dumankaya göz altı morlukları için kahve peelingi

Sual: Göz altlarımda morluklar var, bu morluklardan kurtulmak için bir tanım verir misiniz?

CEVAP

Elmayı rendeleyip suyunu sıkın ve içine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi koyup gazlı bezin arasına yerleştirin. Sardığınız gazlı bezi sorunlu bölgelere uygulayın. Bu uygulamayı haftada üç gün tekrarlayın.

Suna Dumankaya göz altı şişlikleri için kahve peelingi

Sual: Göz altlarımda şişlikler. Bu fena görüntüden kurtulmak için ne yapmalıyım?

CEVAP

1 yumurtanın akına alabildiği kadar Türk kahvesi koyun. Karışımı bir gazlı bezin arasına koyup göz çevrenizde beklemeye alın. Ödemi alacaktır. Ek olarak 1 naneyi 1 kahve fincanı suyla blender’dan geçirin. Karışımı buz kabına boşaltın. Elde edeceğiniz buzları her gün göz çevrenizde dolaştırın.

Suna Dumankaya gıdı sarkması için kahve peelingi

Sual: Gıdımda sarkma var, gıdı sarkması iyi mi düzelir?

CEVAP

İhtiyacınız olacak malzemeler; 1 kahve fincanı menengiç kahvesi 1 kahve fincanı sumak tozu 1 kahve fincanı rendeden geçirilmiş beyaz sabun 1 tane yumurta akı. Cam bir kasenin içine; 1 kahve fincanı menengiç kahvesi, 1 kahve fincanı sumak tozu, 1 kahve fincanı rendeden geçirilmiş beyaz sabun ve 1 tane yumurtanın akını koyup benzeşik bir karışım elde edene kadar karıştırın. Hemen sonra hazırlamış olduğunuz karışımı, temiz bir tülbente koyup gıdınıza bağlayın. Bu şekilde uyguladığınız maskeyi gıdınızda 70 dakika beklemeye alın. Bu maskeyi haftada 3 kere tertipli olarak uygulayın. Tertipli kullanıldığı takdirde gıdı bölgesindeki yağları yakar ve sıkılaşmasını sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.