Türk Kahvesi Maskesi İle Yüz Ve Cilt İçin En Güzel Maske Tarifleri

0

Kahve’nin bilhassa Türk kahvesinin cilde yararları saymakla bitmez. Cilde peeling uygulayıp ölü hücrelerden arındırır. Sivilce ve siyah nokta oluşumunu önler. Göz altı morluklarını giderir. Yağlı cilt ve kuru ciltlerin rutubet seviyesini dengeleyip sıhhatli bir cilde kavuşmanızı sağlar. İşte Güzellik Uzmanları Suna Dumankaya, Pervin Dinçer, Şems Aslan, Pervin Bulgar ve Ayşe Tolga’dan kahve maskesi tarifleri;

Güzellik Uzmanı Pervin Dinçer’den kahve ile cilt peelingi

 1. 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
 2. 1 tatlı kaşığı Sızma zeyintiyağı

Malzemeleri karıştırın ve burun kenarlarından başlayarak yumuşak hareketlerle cilde uygulayın. Göz çevresi hariç tüm yüze uyguladıktan sonrasında soğuğa yakın suyla durulayın.

Güzellik Uzmanı Şems Arslan’dan selüliti yok eden kahve maskesi tarifi

 1. 1 bardak kahvenin telvesi
 2. 1 bardak Hindistan cevizi kurusu
 3. 2 bardak ardıç veya biber yağı
 4. 1 bardak badem ezmesi

Tüm malzemeleri iyice karışmasını sağlayarak, selülitli bölgelerinize yedirin ve yağın tam olarak deri altına nüfuz etmesi için streç filmle sarın. 30 dakika süresince bacak kaslarına yönelik egzersiz hareketleri yapın ve sonrasında ılık suyla duş alın.

Pervin Bulgar’dan kahve ile siyah nokta maskesi

 1. 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
 2. 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı

Bir kaseye 1 tatlı kaşığı kahveyi koyalım üstüne yağımızı ekleyip karıştıralım.Cildinizde yara ve sivilce var ise uygulamayın.Tüm yünüze uygulayın.Elinizle iyice gösterim.İşlem bittikten 2-3 dakika sonrasında soğuk suyla sudan geçirin.Düzgüsel ve yağlı ciltler her hafta uygulayabilir.Kırılgan ciltler 15 günde bir uygulasın.Yıkama işleminden sonrasında duyarlı ve düzgüsel ciltler maden suyu ile tonik şeklinde silebilirler.Yağlı ciltler ise gül suyu ile tonik yapsınlar.

Türk kahvesi ile siyah nokta temizleme maskesi (Güzellik Uzmanı Pervin Dinçer’den)

 1. 2 çay kaşığı Türk Kahvesi
 2. 2 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı yada zeytinyağı
 3. Maden suyu

Bir kasede Türk kahvesiyle Hindistan cevizi yağını karıştırın.İçine birazcık maden suyu katın. Göz çevresi hariç yüzünüze masaj yaparak sürün. Arkasından suyla cildinizi sudan geçirin.

Ayşe Tolga’dan cildi nemlendiren kahve maskesi

 1. 1 tatlı kaşığı bal
 2. 1 tatlı kaşığı kahve telvesi

1 tatlı kaşığı balı minik bir cezve içinde hafifçe ısıtın. Bal sıcak değil ılık olmalı. Balı ve 1 tatlı kaşığı kahve telvesini cam bir kasede karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinize ince bir katman halinde sürün ve maske kuruyunca ılık su ile cildinizi sudan geçirin. Bilhassa kuru cilde haiz olan kişiler bu maskeyi haftada 2 kez uyguladıklarında cildin yumuşadığını ve nemlendiğini fark edecekler.

Suna Dumankaya’dan Türk kahvesi ile göz altı morluklarını geçiren maske tarifi

 1. 1Yumurta akı
 2. 1 tatlı kaşığı Türk Kahvesi

Bir yumurta akı ile bir tatlı kaşığı Türk kahvesini karıştırın. Bunu gazlı beze sürüp, göz çevresine yerleştirin. Karışımı 20 dakika beklemeye alın.

Şems Aslan’dan vücut tüylerinden kurtulmak için kahve maskesi tarifi

 1. 2 yiyecek kaşığı menengiç  kahvesi telvesi
 2. 1 çay kaşığı karbonat

Telveyi biriktirin (içtiğiniz her kahveden sonrasında) dolapta saklayabilirsiniz.2 yiyecek kaşığı olduğu vakit karbonat ile karıştırın. Banyo yapmadan derhal ilkin  vücudunuza 2 dakika süresince her gün uygulayın.Toplamda 24 gün uygulanacak. Fazla bastırmayın cildinizi çizebilir.24 gün sonunda haftada bigün uygulayın.

Ayşe Tolga’dan Türk kahvesi ile yağlı ciltler için maske

 1. 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi telvesi ya da öğütülmüş düzgüsel kahve
 2. 1 tatlı kaşığı limon suyu
 3. 1 yiyecek kaşığı süt
 4. Bir yiyecek kaşığı yoğurt

Tüm malzemeleri bir kasede iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı göz ve dudak çevresi hariç tüm yüzünüze parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın. 15-20 dakika bekledikten sonrasında maske kurumuş olacaktır. Nazikçe masaj yaparak yüzünüzü ılık su ile sudan geçirin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.