Toz Jelatin İle Siyah Noktaları Yok Eden 2 Değişik Maske Tarifi

0

Siyah nokta, cildin üst tabakasındaki yağ ve kirin gözenekleri tıkamasıyla oluşur. Bu siyah noktaların kesinlikte temizlenmesi gerekir. Aksi taktirde siyah noktalar temizlenmediği müddetçe sivilceye dönüşebilir ve cilt problemlerine niçin olabilir. Siyah noktalardan kurtulmak için jelatinle meydana getirilen naturel maske tariflerini uygulamak şahane ve etkili bir yöntemdir.

Jelatin ile meydana getirilen maske hem cilde zarar vermez hem de kısa süre içinde siyah noktalardan kurtulmayı sağlar. Jelatinin sıklaştırıcı ve temizleyici özelliği yardımıyla gözeneklerde biriken kirleri temizler ve cildi kirlerden arındırır. Hem cilde zarar vermez hem de kısa süre içinde ciltteki siyah noktaları yok eder. Yazımızın devamında jelatinle meydana getirilen iki değişik naturel yöntemi paylaştık.

Siyah Noktaları Yok Eden Görkemli Jelatin Maskesi Tarifi

Malzemeler:

  • 1 yiyecek kaşığı jelatin
  • 2 yiyecek kaşığı Hindistan cevizi sütü (eğer yoksa düzgüsel süt de olabilir.)

Yapılışı;

  • Ilk olarak cilt güzelce temizlenir. Maske uygulamadan ilkin cildi temizlemek oldukça önemlidir.
  • Bir kasenin içinde bir yiyecek kaşığı jelatin ve iki yiyecek kaşığı sütü macun kıvamına gelen kadar kaşık yardımıyla karıştırılır.
  • Arkasından kaseyi mikrodalgada ortalama 15 saniye süresince çevirin. (Mikrodalga yoksa ocakta da aynı işlemi 30-40 saniye kadar uygulayabilirsiniz.)
  • Maskeyi elinizle yada fırça yardımıyla nazik hareketlerle cildinize uygulayın. Ortalama 10-15 dakika maskeyi yüzünüzde beklettikten sonrasında maskeyi soymaya başlayabilirsiniz. Eğer soyulmayan bölgeler kaldıysa ılık su ile cildinizi durulayarak cildinizi maskeden arındırın.

Siyah Noktaları Derinlemesine Temizleyen Jelatin Maskesi Tarifi

Malzemeler;

  • 1 yiyecek kaşığı jelatin
  • 1 çay kaşığı etken odun kömürü
  • Yarım çay kaşığı bentonit kili
  • 2 yiyecek kaşığı saf su

Yapılışı;

Jelatini suyla karıştırın, sonrasında hem kömür hem de kil ilave edin. Uygulamaya başlamadan ilkin karışımın pürüzsüz olduğundan güvenli olun. Ilk olarak bir kasenin içine etken odun kömür, bentonit kil ve bir yiyecek kaşığı jel macun kıvam alana kadar karıştırılır. ( etken kömür gözeneklerdeki kiri çıkarma mevzusunda son aşama başarılıdır) Karışım pürüzsüz bir hal aldığında metal bir kabın içinde benmari usulü ısıtın. Eğer isterseniz mikrodalgada da ısıtabilirsiniz. Arkasından kasedeki maske tekrardan karıştırılır ve sertleşinceye kadar dondurucuda bekletilir. Birazcık soğuduktan sonrasında fırça yardımıyla cildinize uygulayın. Ortalama 45 dakika bekledikten sonrasında nazik hareketlerde maskesi elinizle soyun. Arkasından ılık su ile cildinizi durulayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.