Toprak Tonlarında Göz Makyajı Iyi mi Yapılır?

0

Toprak Tonları İle Makyaj Iyi mi Yapılır Uzman Tavsiyeleri

İster gece makyajı ister günlük makyaj olsun, toprak rengi her durumda görkemli tesirini gösterir ve zarif bir görünüm sunar. Krem, bronz, bej ve kahverengi benzer biçimde tonlarla yapacağınız makyaj size duru, saf bir güzellik verecektir. Isterseniz şimdi, toprak tonlarında makyaj halletmeye dair merak edilenleri tek tek açıklığa kavuşturalım.

Toprak Tonlarında Makyaj Iyi mi Yapılır?

  1. Cildimizi makyaja hazırlamak için güzelce temizlemeli ve nemlendirmeliyiz. Nemli cilde uygulanan makyaj daha kalıcı olacaktır. Nemlendirme işleminin arkasından cilt tipine uygun bir fondöten sürülmelidir. Göz altlarını kapatmak ve kusurları gizlemek için kapatıcı kullanımı dikkatsizlik edilmemelidir. Sıcak tonlar içinde bulunan toprak tonları günlük makyajda çoğunlukla kullanılır.
  2. Yoğun fakat naturel bir göz makyajı yapmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan krem farlar; bej, bronz ve kahverengi tonlarıyla bu makyaj için oldukça uygundur. Isterseniz far fırçasıyla isterseniz de elinizle kolayca sürebileceğiniz bu krem farlar çabucak dağılacaktır. Sabitleme işleminin arkasından uzun süre kalıcılığını muhafaza eden bu farlar, güzelliğinizin en büyük destekçilerinden biridir.
  3. Far paletiniz var ise, göz makyajı yaparken daha çok seçeneğinizin olacaktır. Bu sayede toprak renklerinin hepsini aynı yerde bulabilecek, tarzınıza ve ruh halinize nazaran istediğiniz rengi tercih ederek toprak tonlarında mükemmel bir göz makyajı yapabileceksiniz. Günlük makyajınız için daha parıltılı ve açık farları tercih edebilir, buğulu bir gece makyajı için koyu kahverengiye yönelebilirsiniz. Bronz ve altın benzer biçimde parıltılı renkler ile mat kahverengi farlar birbirine oldukça yakışacaktır.
  4. Toprak tonlarında makyajın ton sür ton olmasını istiyorsanız yanaklarınızda kullanacağınız toprak tonunda bir allık oldukça işinize yarayacaktır. Makyajınız tek bir tonda ve daha iddiali görünecektir. Hangi toprak tonlu allık daha güzeldir diye soracaktır olursanız Maybelline Fit Me 10 Buff rengi allığı kullanmanız tavsiye edilir. Eğer bronzerle beraber uygularsanız cildinize naturel bir ışıltı katar.
  5. Günlük makyajınızda toprak tonlu bir ruj kullanmaktan hoşlanıyorsanız önerilerimize kulak verin: Isterseniz Maybelline rujların öne çıkanlarından kabul edilen kremsi yapıdaki saten bitişli Color Sensational 745 Wooden Brown’u kullanın. Her cilt tonuna uyum elde eden kahve nude tonunu güvenle deneyebilirsiniz. Hem dudaklarınızın canlı görünmesini sağlar ve kurumasını önler.
  6. Ya da Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemleri içinde yer edinen 911 Smooth Walnut, toprak tonlarıyla meydana getirilen göz makyajında rahatça kullanılabilir. Hafifçe bir göz kalemidir fakat oldukça yeteneklidir. Sabitlendiği süre tıpkı dövme tesiri göstererek tüm gün kalıcılığını muhafaza eder. Bu kalemi kirpik diplernize rastgele sürün ve derhal dağıtın. Yumuşacık bir formüle haiz olduğundan dağıtırken güçlük çekmeyeceksiniz. Buğulu bakışlarınız görenleri derinden etkileyecektir. Öte taraftan makyajınız tüm gün durağan(durgun) durmayı başaracaktır.

Toprak Tonlarında Göz Makyajı Iyi mi Olur?

Bu makyajın şartı gözleri belirginleştirmektir. Toprak tonlarının daha yoğun olduğu bir göz makyajında bir çok süre kahverengi tonları kullanılır. Bilhassa kahverengi ve yeşil gözlüler bu sayede bakışlarını daha etkili hale getirebilir. Göz kapağına uygulanan göz farının rengini eşit bir halde dağıtmak için dağıtıcı fırçadan yardım alınmalıdır. Böylelikle göz kapağında kolayca renk tonlaması yapılabilir. Dışarıdan içeri yaklaşırken kullanılan renkler koyudan açığa doğru olmalıdır. Eğer ışıltı seviyorsanız kahve tonlarında parlak göz farlarını kullanabilirsiniz. Gözlerinizin daha büyük görünmesi için de göz pınarlarınıza oldukça açık tonda aydınlatıcılar yada göz farları sürebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.