Tok tutup zayıflattığı kanıtlanan 14 yiyecek sıralaması

0

İstemediğimiz kilolardan kurtulmak için tek bir gıda yoktur. Sadece sıhhatli lif içinde ne olduğu yüksek, varlıklı gıda içerikli bazı yiyecekler vardır. Bu yiyecekler yardımıyla metabolizma hızlanır, sindirim kolaylaşır ve gün süresince uzun süre tok kalabilirsiniz. Kilo verdiren yiyecekleri öğrenmek için buyurun yazımızın devamına…

Muhteşem 14 Yiyecek Sıralaması

Yeşilçay;

Yeşilçay, günde 1 fincan yeşil çay içmek metabolizmayı hızlandırır ve sindirim sisteminin daha süratli çalışmasına destek verir. Vücuttaki ödemin dışarı atılmasını kolaylaştırır ve fazla kilolardan kurtulmanızı sağlar.

Muz;

Muz, lif oranı yüksek meyveler içinde yer edinen muz, vitamin ve mineral bakımından zengindir. Yüksek lif içinde ne olduğu yardımıyla tok tutma özelliğine haizdir. Günde bir tane muz tüketebilir, yoğurdunuzun yada sommthie tariflerinizin içine ekleyebilirsiniz.

Yulaf;

Yulaf, sıhhatli beslenme ve zayıflama sürecinde tüketilmesi ihtiyaç duyulan en mühim besindir. İçeriğindeki beta-glukan benzer biçimde çözünebilir lifler yardımıyla sindirim sisteminizi düzenler ve tertipli tüketildiğinde zayıflamaya destek verir.

Keten tohumu;

Keten tohumu muhteviyatında Omega 3 barındıran keten tohumu bu sayede yağ yakımını hızlandırır. Kilo vermek isteyenler ne olursa olsun salataların ve yemeklerin içinde tüketmelidir. Keten tohumu sindirim sistemini düzenler ve sindirim problemlerine şifa olur.

Hurma;

Hurma tatlı bir gıda olmasına karşın muhteviyatında fazlaca azca oranda şeker barındırır. Naturel yoldan vücudun gereksinim duyduğu tatlı isteğini karşılar. Tatlı yiyecek yerine hurmayı alternatif olarak tüketebilir böylece yüksek kalorili tatlılar yüzünden kilo almamış olmuş olursunuz.  Hurmanın hem zayıflamaya hem de sağlığa birçok yararı bulunur.

Kereviz;

Kereviz varlıklı lif içeriğine haiz bir yiyecek olmakla birlikte %95 oranında su ihtiva eder. Kısaca negatif kalorili besinler içinde yer alır. Vücuttaki yağların kısa süre içinde kasa dönüşmesini sağlayarak daha sıkı bir vücuda kavuşmanızı sağlar. Zayıflama sürecinde kerevizi ister yiyecek şeklinde isterseniz de salatasını yaparak tüketebilirsiniz.

Brokoli;

Brokoli muhteviyatında insülin dengesini elde eden krom minerali bulunur. Bu krom yardımıyla brokoli tüketmek kan şekerinin düşmesini önler. Uzun süre tokluk hissi verir böylece kilo vermeyi kolaylaştırır.

Bulgur;

Bulgur muhteviyatında yüksek oranda lif ve protein bulunur. Böylece uzun süre acıkmayı geciktirir ve bağırsak florasını düzenler. Hem de glisemik endeksi düşük olduğundan metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi sağlar.

Chia tohumu:

Chia tohumu lif deposu olan chia tohumu, uzun süre tok kalmanızı sağlar. İçerisinde bolca oranda vitamin ve mineral bulundurur. İstikrarlı ve tertipli tüketim sonucunda sıhhatli bir halde zayıflamanız mümkündür. Chia tohumunu tercihe nazaran sütle yada yoğurtla tüketebilirsiniz.

Esmer bulgur;

Esmer bulgur kandaki yağ oranını düşürdüğü için kilo vermek isteyen kişilerin işini kolaylaştırır. İçerisinde yüksek oranda lif yardımıyla metabolizmayı hızlandırır ve uzun süre açlık hissi uyandırmaz. Yemeklerinizde esmer pirinci gönül rahatlığı ile kullanabilir, sıhhatli bir halde kilo verebilirsiniz.

Kinoa;

Kinoa muhteviyatında yüksek oranda protein barındıran kinoa, yararlı bir besindir. Hem de glisemik endeksi düşük besinler içinde yer almış olduğu için kan şekerini yükseltmez. İçeriğindeki posa yardımıyla uzun süre tok kalmanıza destek olarak zayıflamayı sağlar.

Taze fasulye;

Taze fasulye gıda kıymeti yüksek ve düşük kalorili besinler içinde yer edinen bir yaz yemeğidir. Lif içinde ne olduğunun yüksek olmasıyla birlikte bağırsaktaki toksinleri vücuttan uzaklaştırarak kabızlık sorununu ortadan kaldırır. Rejim icra eden kişiler akşam yemeklerinde gönül rahatlığıyla taze fasulye tüketebilirler.

Yumurta;

Yumurta protein denildiğinde ilk akla gelen görkemli besinler içinde yer alır. İçeriğindeki amino asitler yardımıyla bağırsaklarda iştah bastırıcı hormonların salgılanmasını tetikler. Her sabah 1 tane yumurta tüketerek uzun süre tok durabilirsiniz.

Haşlanmış patates;

Haşlanmış patates kalorisi düşük olduğundan rejimde tüketmenin bir sakıncası yoktur. Sindirimi kolaylaştırır ve uzun süre tok tutma özelliğine haizdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.