Tatlı Badem Yağı Kirpik Ve Kaşa Yararları Kirpiğe Kaşa Iyi mi Uygulanır

0

“Kaş ve kirpikler, stres, vitamin eksikliği ve kemoterapi tedavisi şeklinde nedenlerden dolayı dökülebilir, cansızlaşabilir. Siz de bu durumdan muzdaripseniz kirpiklerinize ve kaşlarınıza badem yağı uygulayabilirsiniz.”

Tatlı badem; bademden elde edilmiş altın sarısı renkte olan naturel bir yağdır. Doymamış yağlar, E vitamini ve kalsiyum magnezyum şeklinde mineral açısından fazlaca varlıklı bir kaynaktır. Tüm bu maddeler kirpik ve kaşların beslenmesi için yararlıdır. Kaş ve kirpik bölgesine badem yağıyla yapacağınız masajla ciltteki Ph seviyesini normale döndürüp bölgedeki kan dolaşımını canlandırabilirsiniz. Böylece sıhhatli kirpiklerin va kaşların çıkışını fazlalaştırabilirsiniz.

Badem yağı ihtiva ettiği vitamin ve mineraller yardımıyla kirpiklerin ve kaşların hem kalınca hem de uzun çıkmasında etkili rol oynar. Kıl köklerini güçlendirerek dökülmeleri önler. Eğer kirpik ve kaşlar nemini kaybettiyse ve hassaslaştıysa, sıhhatli kirpikler ve kaşlar çıkmaz, kaş ve kirpiklerde seyreklikler gözlemlenir.

Bu yağın kirpikler ve kaşlar üstünde nemlendirici özelliği yardımıyla kirpiklere ve kaşlara güç kazandırır, dökülmelerini engeller, yeni kılların çıkmasına destek sağlar.

Badem yağı kullanmanın en büyük pozitif yanları; yapısının öteki yağlara kıyasla daha hafifçe ve daha azca yapışkan olmasıdır. Böylece kirpiklere ve kaşlara uygulandıktan sonrasında ağırlık hissi vermeyecektir. Öteki bir özelliği ise tüm cilt tiplerine uyumlu olmasıdır. Oldukça kırılgan bir cilde haiz olsanız bile, herhangi bir yan tesiri olur mu korkusu olmadan gönül rahatlığıyla badem yağını kullanabilirsiniz.

Badem yağında bulunan yüksek orandaki A, B ve E vitaminleri antioksidan özellikleriyle kirpikleri ve kaşları çevresel maddelerden korumaya yardım eder. Bu sebepten dolayı da badem yağı; kirpikleri kaşları, korur, kıl uzamasına destek sağlar ve kirpik ve kaşların güzel bir görünüm kazanmasında destek sağlar.

Badem yağı; tatlı bademden elde edilmiş naturel bir yağdır. İçinde bulunan yüksek orandaki E vitamini, tekli doymamış yağlar ve kalsiyum ve magnezyum şeklinde mineraller kirpiklerin ve kaşların beslenmesi için fazlaca güzel bir kaynaktır. Kirpikleri, kaşları nemlendirip yumuşatarak, dökülmelere karşı korur. Hafifçe ve yapışkan olmayan yapısı ile uygulamadan sonrasında herhangi bir hastalık hissi vermez. Badem yağındaki naturel ph dengelemesi yardımıyla kirpiklerin çıkmasına yardım eder.

Kirpiklerin Ve Kaşların Gürleşmesi İçin Badem Yağı Iyi mi Kullanılır?

Badem yağıyla kirpiklerinizi gür, uzun ve kuvvetli hale getirebilirsiniz. Bu uygulamayı gece uyumadan ilkin yapmanız iyi olacaktır.

  1. Parmak uçlarınıza birkaç damla badem yağı alın ve kirpiklerinize, kaşlarınıza uygulayın.
  2. 1 gece beklemeye alın
  3. Ertesi sabah ılık suyla durulayın.

Bunu isteğiniz sonuçlar elde edene kadar günlük tertipli olarak uygulayın. Sadece derhal netice göstermesini beklemeyin, sabırlı olun. Fark edilebilir sonuçlar görmek için 6-8 hafta kadar bunu uygulayın. İstediğiniz sonucu elde ettikten sonrasında bile kirpikleriniz sağlığı için bu yağı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hintyağı ve Tatlı Badem Yağı

Tatlı badem yağı; E vitamini, yağlar, magnezyum ve kalsiyum açısından zengindir. Böylece kirpikleri, kaşları canlandırıp yeni kıllar çıkmasını sağlar ve bununla beraber daha kalınca daha uzun ve daha kuvvetli kirpiklere haiz olmanıza destek sağlar. Hintyağıyla beraber kullanıldığında 2 kat etkisiyle daha süratli bir gösterecektir.

  1. Ilk olarak uzun soluklu kullanım için minik bir şişe edinmekle başlayın.
  2. 2 kaşık hintyağı ile 2 kaşık tatlı badem yağını karıştırın
  3. Bunu temiz bir rimel çubuğuyla yada ince bir fırçayla kirpiklerinize ve kaşlarınıza bir kat uygulayın.
  4. Etkili olması için bir gece beklemeye alın.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.