Tarçınlı Su Rejimi Iyi mi Yapılır Tarçınlı Su İle Zayıflayanlar Var mı?

0

Tarçın Zayıflamaya Iyi mi Destek Olur?

Tarçın zayıflama dahil birçok yararı olan leziz bir baharattır. Bu mükemmel baharat yalnızca zayıflamada değil bununla beraber vücut yağlarının yakımında da yardımcıdır.  Bu makalemizde tarçınlı su ile 5 kilo verdiren tarifi bildireceğiz ve tarçınlı suyun zayıflamaya faydalarını anlatacağız.

Tarçınlı Su İle Haftada 5 Kilo Zayıflama Tarifi Yapılışı

Malzemeler

 1. 1 su bardağı su
 2. 1 tatlı kaşığı toz tarçın

Yapılışı: Ilk olarak 1 su bardağı suyun içine 1 tatlı kaşığı tarçını ilave edin ve kaynatın. Kaynadıktan sonrasında suyu bir kenara ayırıp hafifçe ılınmaya bırakın ve ılınınca hızlıca tüketin.Sabah aç karnına yada yatmadan derhal ilkin tüketilmesi uygundur. Bu şekilde 15 gün süresince tüketmeye devam ederseniz, vücudunuzdaki değişimi rahatça fark edebileceksiniz. 15 günden fazla kullanmanızı önerilmiyor. 15. gün sonunda başka kür tariflerini uygulamaya başlayabilirsiniz.

Tarçınlı Suyun Zayıflamaya Yararları Nedir?

Tarçın ihtiva ettiği çeşitli birleşenler yardımıyla zayıflamaya destek sağlar. Tarçınlı suyun zayıflamaya yararları aşağıda belirtilmiştir;

 1. ABD Ziraat Bakanlığı, günde 2 tatlı kaşığı toz tarçını tüketmenin metabolizmayı oldukca hızlandırdığını ve vücuttaki insülin direncini arttırarak yağların yakımını sağladığını bildirmiştir. Bu yağ yakımlarının bir çok kalorilerden gittiğinden zayıflamaya ve tip 2 diyabetini tedaviye de destek sağlar.
 2. Tarçın; yalnızca vücuttaki fazla yağı eritmekle kalmaz bununla beraber daha çok yağ toplanmasını ve yağların kilo olarak depolanmasını da engeller.
 3. Tarçın; vücutta ısıyı arttırarak metabolizmayı hızlandırır. Böylece kilo vermeyi kolaylaştırır.
 4. Tarçın; kolesterol seviyesini, bilhassa trigliseritleri, LDL (fena kolesterol) ve toplam kolesterolü azaltır ve ek olarak iyi kolesterol (HDL) için iyidir.
 5. Tarçın; bununla beraber kan şeker seviyesini düzenleyerek insülin hareketliliğini arttırır. Bu sebeple de hem diyabet hastalığı hem de vücut kilosunu denetim eder.
 6. Tarçın; vücuttaki kilo veriş hızını artıran ve bununla beraber karın yağı yakımında etkili olan polifenoller açısından zengindir.
 7. Tarçın; iltihaplara karşı savaşmaya ve kandaki zararı dokunan yağları azaltmaya destek olan hidroksisinnamaldehid isminde olan bir bileşik ihtiva eder.
 8. Tarçın bununla beraber iştahı bastırarak kişiyi uzun süre tok meblağ.  Tarçında bulunan mineral krom bileşiği, iştah kontrolünden görevli bileşendir. Gıdaların vücudunuzdan geçişini yavaşlatarak çalışır.
 9. Vücuttaki insülin birçok işlevi vardır. Bunlardan biri ise vücuttaki kan şekerini düzenlemesidir. Kan şekeri seviyesini korumak bilhassa şeker hastalarında önemlidir. Yüksek kan şekeri, yüksek oranda yağ depolamak anlamına gelir. Beslenme düzeninize ekleyeceğiniz tarçın; yağları yakmaya ve kalorilerin yağ olarak depolanmasını önlemeye destek olabilir. Tarçın kan şekerini düzenler.
 10. Tarçın karın bölgesinde toplanan yağları yakmak için de oldukça etkilidir. Bilhassa karın bölgesinde depolanan yağlar, yaşamsal organları çevrelediği için zararı dokunan olabilir. Tarçın, karın yağlarınızı yakmaya destek olacak, zayıflamanızı sağlayacak ve bununla beraber sağlığınıza iyi gelecektir.
 11. Tarçın bununla beraber içinde bulundurduğu kuvvetli anti bakteriyel özelliklerle de sindirimi zorlaştıran karındaki fena bakterilerden kurtulmanıza destek sağlar.
 12. Internasyonal Spor Beslenme Derneği Dergisinde 2006 senesinde meydana getirilen araştırmaya bakılırsa; tarçının vücuttaki yağların yakımını hızlandırdığı ve böylece vücuttaki yağı azalttığı ifade edilmiştir.
 13. Tarçın ihtiva ettiği bazı vitamin, mineral, lif, demir ve kalsiyum ile de metabolizmayı hızlandırıp bağışıklık sistemini ve hafızayı sağlamlaştırır.
 14. Kilo veremeyen insanlarda görülen en yaygın problemlerinden birisi de metabolizmanın yavaş olmasıdır. Metabolizma hızı, kişiden kişiye göre değişiklik gösterir sadece metabolizma hızını arttıran birçok yol vardır.  Bunlardan biri de tarçındır.
 15. Tertipli egzersiz yapmak, tertipli beslenmek düşük kalorili beslenmek kafi oranda protein tüketmek metabolizma hızını arttırır ve tarçın tüketimi ile bu özellikleri daha da hızlandırabilirsiniz.
 16. Öteki baharatların aksine tarçın aynı vücuda enerji vererek metabolizmanın hızlanmasını sağlar.Ve bu da vücudun daha çok kalori yakmasına ve karbonhidratı daha doğru kullanımına destek sağlar.

Tarçını Günlük Beslenmemizde Iyi mi Kullanabiliriz?

 1. Tarçını günlük beslenmenizde çayınıza yada kahveniz atabilirsiniz.
 2. Tarçını patatesin üstüne serpebilirsiniz.
 3. Tarçını elma ve armutun üstüne serpebilirsiniz.
 4. Tarçını kahvaltılık gevrek yada yulafın üstüne bir tatlı kaşığı ekleyebilirsiniz.
 5. Tarçını tostunuza da serpebilirsiniz.
 6. Tarçını meyve suyunun içine koyabilirsiniz.
 7. Tarçını içeceğinize ekleyebilirsiniz.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.