Taksime İETT otobüsü, metrobüs ve marmaray ile iyi mi gidilir?

0

İstanbul’da görülmesi ve gezilmesi ihtiyaç duyulan birçok yer vardır. Bu yerlerden biri de istisnasız Bölme’dir. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer edinen Bölme, Beyoğlu ilçesindedir. Bölme, İstiklal Caddesi ile oldukça meşhur bir yerdir. Bölme’in gözbebeği olan İstiklal Caddesi, Türkiye’nin en güzel ve en meşhur caddelerindendir. Birçok şehirden ve yabancı Ülkelerden gelen kişilerin kesinlikle uğramış olduğu bir yer olan Bölme’e ulaşım da oldukça kolaydır.

Bölme Nerededir, Iyi mi Gidilir?

Bölme; İstanbul’un Avrupa Yakası’nda olup Beyoğlu ilçesinde yer verilmiştir. Avrupa Yakası’nda gezilecek popüler yerlerden kabul edilen Bölme, İstiklal Caddesi ile anılmaktadır. Bölme meydanı oldukça meşhur olup yerlilerin ve turistlerin en oldukca gezdirilmiş olduğu yerlerdendir. İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa Yakası’ndan Bölme’e gitmek isteyenler metro, metrobüs, tramvay ve İETT otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirler.

Anadolu Yakası’ndan Bölme’e Iyi mi Gidilir?

  • Kadıköy Söğütlüçeşme’den metrobüse binilir ve Zincirlikuyu durağında inilir. İnilen duraktan Hacıosman-Yenikapı metrosuna aktarma yapılarak Metro’ya binilir. Metro, Bölme durağına ulaştığında inilir.
  • Üsküdar’dan Bölme’e gitmek isteyenler; Üsküdar’dan Marmaray’a binmeli ve Yenikapı durağında inmelidir. Yenikapı’dan ise Yenikapı-Hacıosman metrosuna binilir ve metro Bölme’e ulaştığında inilir.
  • Ümraniye’den Bölme’e gitmek için; Ümraniye’den 522 numaralı otobüse binilir ve Köprülü Kavşak durağında inilir. İndikten sonrasında Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapılır ve Metro ile Bölme durağına kadar gidilir.
  • Kartal, Pendik, Tuzla ve Maltepe’den Taksime gidebilmek için ise; 500T numaralı otobüse binilir ve 4.Levent durağında inilir. Peşinden Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapılır ve metroya binilir. Metro’da Bölme durağında inilir.

Avrupua Yakası’ndan Bölme’e Iyi mi Gidilir?

  • Beylikdüzü, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Bahçelievler ve Avcılar’dan Bölme’e gitmek isteyenler; bulundukları mevkiye en yakın metorbüs istasyonuna gitmelidir. Metrobüse binerek Mecidiyeköy durağında inmelidir. İndikleri duraktan Yenikapı- Hacıosman metrosuna aktarma yaparak, metroya binmeli ve Bölme durağına ulaştığında inilmelidir.
  • Bayrampaşa, Esenler istikametinden Bölme’e gitmek isteyenler; Yenikapı-Havalimanına metrosuna binmeli ve Yenikapı durağında inmelidir. Yenikapı durağından Yenikapı-Hacıosman metrosuna binerek Bölme durağına ulaştığında inmelidir.
  • Güngören ve Bağcılar tarafınca Bölme’e gitmek isteyenler ise; Kabataş-Bağcılar tramvayına binmeli ve Zeytinburnu durağında inmelidir. Zeytinburnu’nda metrobüse aktarma yaparak metrobüse binmelidir. Metrobüs Bölme durağına ulaştığında inilmelidir.

Metrobüs’le Bölme’e Iyi mi Gidilir?

Bulunduğunu yerdeki en metrobüs istasyonuna gidin ve metrobüse binin. Bindiğiniz metrobüste Mecidiyeköy durağında inin. Buradaki duraktan bağlantı tünelini kullanın ve Mecidiyeköy Metro İstasyonu’na geçin. Burada Yenikapı istikametine giden metroya binin ve Metro Bölme İstasyonu’nda inin.

Bölme Meydanı’ndan Geçen İETT Hatları

32T – 35C – 36T – 38T – 46E – 46H – 46T – 46Ç – 54E – 54HT – 55ET – 55T – 66 – 69A – 70FE – 70FY – 70KY – 71AT – 71T – 72T – 72YT – 73 – 73F – 74 – 74A – 76D – 76E – 79T – 83O – 85T – 87 – 89C – 89T – 92T – 93T – 97T – 145T – AVR2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.