Süzme Peynir Diyeti İle Haftada 5 Kilo Verebilirsiniz

0

Süzme Peynir Kaç Kalori Kilo Aldırır mı 1 Dilim Süzme Peynir Kaç Kalori

Süzme peynir, besleyici ve sağlıklı bir peynir çeşididir. Süzme peynirin bir diğer özelliği de zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Yağ ve kalorisi düşük bir peynir türüdür. Kalsiyum, fosfor, selenyum, B12 vitamini, riboflavin (B2 vitamini) açısından zengindir.

Süzme Peynir Kaç Kaloridir?

 1. 1 dilim orta kalınlıkta süzme peynir 72 kaloridir. 1 dilim orta kalınlıkta süzme peynir 30 gramdır.
 2. Yarım dilim orta kalınlıkta süzme peynir 36 kaloridir. 1 dilim yarım kalınlıkta süzme peynir 15 gramdır.
 3. 1 ince dilim süzme peynir 46 kaloridir. 1 dilim ince kalınlıkta süzme peynir 15 gramdır.
 4. 1 kalın dilim süzme peynir 144 kaloridir. 1 dilim kalın süzme peynir 70-80 gramdır.

Sütaş Süzme Peynir Kaç Kaloridir?

 1. 100 gram Sütaş süzme peynir 225 kaloridir.
 2. 100 gram Sütaş süzme form peynir 149 kaloridir.
 3. 100 gram Sütaş süzme küp küp peynir 189 kaloridir.

Süzme Peynirin Zayıflamaya Faydaları Nelerdir?

Süzme peynir, kilo vermek için uygulanan tüm diyet programlarında kendine yer bulur. Çünkü protein miktarı fazla, kalorisi azdır. Yapılan bir araştırmada, 1 yıl süzme peynir ve benzeri protein kaynaklarından zengin bir diyet uygulayanlar takibe alınmıştır. Böyle diyet yapan kadınların yaklaşık 2,8 kg, erkeklerin ise 1,4 kg kaybetmesine destek olduğu saptanmıştır. Ayrıca, süzme peynirde bulunan kazein proteini gibi yoğun protein içeriklerinin daha uzun süre tok tuttuğu anlaşılmıştır. Besleyici ve doyurucu süt ürünlerinin başında yumurtayla beraber süzme peynir de gelmektedir. Süzme peynirin verdiği doygunluk hissi, kalori ihtiyacının azalmasına ve buna bağlı olarak zayıflamaya yardım eder.

Süzme peynir kazein proteini açısından iyi bir kaynaktır. Bu protein yavaş yavaş emildiği için kas kütlesini artırır, kas kaybının engellenmesinde faydalı olur. Sporcuların ve Egzersizle uğraşanların ilk tercihlerinden biridir. Kas yapmak isteyenlerin beslenme programında bulunması gereken çok etkili ve lezzetli bir gıdadır.

Süzme Peynir Diyeti Nasıl Yapılır?

Tüm kadınların ortak hayali, ince, fit bir vücuda sahip olabilmektir. Özellikle yaz mevsiminde bunu gerçekleştirebilmek için daha fazla çaba harcanır. Çoğu insan için zayıflık, güzel olmanın şartlarından biridir. Hal böyle olunca, güzelleşebilmek için zayıflama yöntemleri aranmakta, kadınlar bir an önce kilo verebilmek için ellerinden geleni yapmaktadır. Süzme peynir diyeti de bu yapılanlardan biridir. 1 haftada acil zayıflatan bu diyet, kilolara hiç şans tanımaz ve onları etkili bir şekilde yok eder.

Peynir seven, herhangi bir rahatsızlığı olmayan ve zayıflamak isteyenlerin; sebze-meyve-süzme peynirden oluşan bu diyeti uygulayarak 1 hafta içerisinde 5 kg vermeleri mümkündür. Yapılması gereken, %5 yağlı 200 gram süzme peynirle birlikte sebze, salata ve şekersiz meyve tüketmektir. Saat akşam 18.00’i geçtikten sonra herhangi bir şey yenilmeyecek, özellikle tuzlu ve şekerli gıdalardan uzak durulacaktır.

Kahvaltı

 1. 100 gram süzme peynir ile şekersiz meyve tüketilecektir. İkisi karıştırılıp salata olarak da yenebilir.

Öğle Yemeği

 1. İstenen yeşillikler ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış salata, 100 gram süzme peynir

Akşam Yemeği

 1. Mevsim yeşillikleri, domates ve salatalıktan oluşan, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı eklenmiş salata yenir.
 2. Bunun yerine kabak, lahana ve patlıcandan oluşan, bir yemek kaşığı lor ve bir tatlı kaşığı zeytinyağı katılmış salata da tüketilebilir.
 3. Gün içerisinde 1 tatlı kaşığı bal yenebilir.

Peynir, Beyaz Peynir Lor Kaşar Tulum Süzme Peynir Kaç Kalori? Tıklayınız

Kaşar Kaç Kalori 1 Dilim Kaşar Peyniri Kaç Kalori Yapar? Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.