Süzme Peynir Rejimi İle Haftada 5 Kilo Verebilirsiniz

0

Süzme Peynir Kaç Kalori Kilo Aldırır mı 1 Dilim Süzme Peynir Kaç Kalori

Süzme peynir, besleyici ve sıhhatli bir peynir çeşididir. Süzme peynirin bir öteki özelliği de zayıflamaya destek olmasıdır. Yağ ve kalorisi düşük bir peynir türüdür. Kalsiyum, fosfor, selenyum, B12 vitamini, riboflavin (B2 vitamini) açısından zengindir.

Süzme Peynir Kaç Kaloridir?

 1. 1 dilim orta kalınlıkta süzme peynir 72 kaloridir. 1 dilim orta kalınlıkta süzme peynir 30 gramdır.
 2. Yarım dilim orta kalınlıkta süzme peynir 36 kaloridir. 1 dilim yarım kalınlıkta süzme peynir 15 gramdır.
 3. 1 ince dilim süzme peynir 46 kaloridir. 1 dilim ince kalınlıkta süzme peynir 15 gramdır.
 4. 1 kalınca dilim süzme peynir 144 kaloridir. 1 dilim kalınca süzme peynir 70-80 gramdır.

Sütaş Süzme Peynir Kaç Kaloridir?

 1. 100 gram Sütaş süzme peynir 225 kaloridir.
 2. 100 gram Sütaş süzme biçim peynir 149 kaloridir.
 3. 100 gram Sütaş süzme küp küp peynir 189 kaloridir.

Süzme Peynirin Zayıflamaya Yararları Nedir?

Süzme peynir, kilo vermek için uygulanan tüm rejim programlarında kendine yer bulur. Şu sebeple protein miktarı fazla, kalorisi azdır. Meydana getirilen bir araştırmada, 1 yıl süzme peynir ve benzeri protein kaynaklarından varlıklı bir rejim uygulayanlar takibe alınmıştır. Bu şekilde rejim icra eden hanımefendilerin ortalama 2,8 kilogram, adamların ise 1,4 kilogram kaybetmesine destek olduğu saptanmıştır. Ek olarak, süzme peynirde bulunan kazein proteini şeklinde yoğun protein içeriklerinin daha uzun süre tok tuttuğu anlaşılmıştır. Besleyici ve doyurucu süt ürünlerinin başlangıcında yumurtayla birlikte süzme peynir de gelmektedir. Süzme peynirin verdiği doygunluk hissi, kalori ihtiyacının azalmasına ve buna bağlı olarak zayıflamaya yardım eder.

Süzme peynir kazein proteini açısından iyi bir kaynaktır. Bu protein yavaş yavaş emildiği için kas kütlesini artırır, kas kaybının engellenmesinde yararlı olur. Sporcuların ve Egzersizle uğraşanların ilk tercihlerinden biridir. Kas yapmak isteyenlerin beslenme programında bulunması ihtiyaç duyulan oldukça etkili ve leziz bir gıdadır.

Süzme Peynir Rejimi Iyi mi Yapılır?

Tüm hanımefendilerin ortak imgesel, ince, fit bir vücuda haiz olabilmektir. Bilhassa yaz mevsiminde bunu gerçekleştirebilmek için daha çok çaba harcanır. Bir çok insan için zayıflık, güzel olmanın şartlarından biridir. Hal bu şekilde olunca, güzelleşebilmek için zayıflama şekilleri aranmakta, bayanlar bir an ilkin kilo verebilmek için ellerinden geleni yapmaktadır. Süzme peynir rejimi de bu yapılanlardan biridir. 1 haftada acil zayıflatan bu rejim, kilolara asla talih tanımaz ve onları etkili bir halde yok eder.

Peynir seven, herhangi bir rahatsızlığı olmayan ve zayıflamak isteyenlerin; sebze-meyve-süzme peynirden oluşan bu rejimi uygulayarak 1 hafta içinde 5 kilogram vermeleri mümkündür. Yapılması ihtiyaç duyulan, %5 yağlı 200 gram süzme peynirle beraber sebze, salata ve şekersiz meyve tüketmektir. Saat akşam 18.00’i geçtikten sonrasında herhangi bir şey yenilmeyecek, bilhassa tuzlu ve şekerli gıdalardan uzak durulacaktır.

Kahvaltı

 1. 100 gram süzme peynir ile şekersiz meyve tüketilecektir. İkisi karıştırılıp salata olarak da yenebilir.

Öğle Yemeği

 1. İstenen yeşillikler ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış salata, 100 gram süzme peynir

Akşam Yemeği

 1. Mevsim yeşillikleri, domates ve salatalıktan oluşan, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı eklenmiş salata yenir.
 2. Bunun yerine kabak, lahana ve patlıcandan oluşan, bir yiyecek kaşığı lor ve bir tatlı kaşığı zeytinyağı katılmış salata da tüketilebilir.
 3. Gün içinde 1 tatlı kaşığı bal yenebilir.

Peynir, Beyaz Peynir Lor Kaşar Tulum Süzme Peynir Kaç Kalori? Tıklayınız

Kaşar Kaç Kalori 1 Dilim Kaşar Peyniri Kaç Kalori Yapar? Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.