Sütlü Filtre Kahve Starbucks Sütlü Mütevazı Aromalı Filtre Kahve Kalorisi

0

Günümüzde en fazlaca sevilen ve tüketilen içecekler içinde kahve yer alır. Kahve çekirdeğinin değişik ebatlarda öğütülmesi ve değiştirilmiş yöntemlerle hazırlanmasıyla birçok kahve çeşidi ortaya çıkar. Günümüzde en fazlaca tüketilen kahvelerden biri filtre kahvedir. Kahve severlerin en merak etmiş olduğu mevzu filtre kahvesinin kaç kalori içerdiğidir. Filtre kahve, ihtiva ettiği malzemeye bakılırsa kalori bakımından farklılık gösterir. Filtre kahve kalori kıymeti bakımından oldukça düşük olup, tertipli tüketildiğinde zayıflamaya destek olmaktadır. Filtre kahvenin içine şeker, süt ve krema katıldığında kalori kıymeti yükselir.

Filtre Kahve Kaç Kaloridir?

Diyetisyen Tuğçe Sert 1 büyük fincan (300 gram) şekersiz filtre kahvede 3 kalori, 200 gram filtre kahve de ise 2 kalori bulunduğunu söylüyor.

1 fincan sütlü filtre kahvede 24 kalori bulunur.

1 fincan Starbucks filtre kahvede 4 kalori bulunur.

Filtre Kahve Zayıflatır Mı?

Filtre kahve tertipli olarak tüketildiğinde kişinin fazla kilolarından kurtulmasına destek sunar. Rejimde olanların en fazlaca tercih etmiş olduğu kahve çeşidi, şekersiz, kremasız mütevazı filtre kahvedir.

Filtre kahvede bulunan kafein, kas dokularını sağlamlaştırır. Filtre kahveyi spordan veya yürüyüşten otuz dakika ilkin içerseniz hem daha bolca enerji kazanır hem de yağ yakımını hızlandırarak süratli kilo verirsiniz. Filtre kahve tüketimi bilhassa spor, koşu, yürüyüş şeklinde efor sarf edilen aktivitelerde kasların acele yorulmasının önüne geçer. Bununla beraber filtre kahve verdiği yüksek enerji yardımıyla, kişinin gün içinde zinde olmasını sağlar. Filtre kahve metabolizmayı hızlandırarak, vücuttaki fazla yağın yakılmasını sağlar. Böylece rejimde olanlar ve fazla kilolarından kurtulmak isteyenler gönül rahatlığıyla filtre kahve içebilirler.

Filtre Kahve Kilo Aldırır Mı?

Filtre kahve metabozlimayı hızlandırarak, yağ yakımını hızlandırır. Tertipli olarak mütevazı filtre kahve tüketimi kişinin zayıflamasına destek sunar. Sadece filtre kahvenin içine, süt, şeker ve krema eklenirse, filtre kahvenin kalori kıymeti artar. Mütevazı filtre kahve her gün tüketilmesine karşın kilo aldırmaz. Anca sütlü, şekerli ve kremalı filtre kahve her gün tüketilmemelidir. Sütlü, şekerli ve kremalı filtre kahve ara sıra içildiğinde kilo yapmaz sadece sık sık tüketilirse kilo alınması kaçınılmaz olacaktır.

Filtre Kahve Sıhhatli Mı?

Diyetisyen Seda Sağbaş filtre kahve hakkında şu sözleri söylemiştir; Herhangi bir sıhhat problemi olmayıp, filtre kahve tüketmesinde bir sakıncası olmayanlar günde iki fincan filtre kahve içebilirler. Filtre kahve zayıflatır mı sorusuna gelinirse; filtre kahve, kalp sağlığını korumakla beraber yağ yakıcı özelliği yardımıyla zayıflamaya destek olmaktadır.

Filtre kahve günde en fazla 2 fincan tüketilmelidir. Filtre kahve 2 fincandan fazla tüketildiği taktirde sağlığa yarar sağlamaktan ziyade zarar verebilir.

Evde Makinesiz Ergonomik Filtre Kahve Iyi mi Yapılır?

Evde makinesiz filtre kahve yapmak mümkündür. Evde iki değişik yöntemle, hem zahmetsiz hem de ergonomik bir halde filtre kahve hazırlayabilirsiniz. Filtre kahve yapmak için iki değişik yöntem şunlardır;

1. Yöntem French Press

Filtre kahve yapmak için ilk olarak öğütülmüş filtre kahveye gereksinim vardır. Öğütülmüş filtre kahveyi güvenilir web sitelerinden, aktarlardan satın alabilirsiniz. French Press aparatını ise büyük marketlerden, web sitelerinden temin edebilirsiniz.

 1. Bir fincan su kaynatın, kaynadıktan sonrasında 1-2 dakika süresince suyu kullanmayın.
 2. Öğütülmüş filtre kahveden 1-1,5 tatlı kaşığı French Press aparatının içine dökün.
 3. Kaynamış ve 1-2 dakika süresince ilk sıcağının çıkmasını beklediğiniz suyu, Frenc Press aparatının içine dökün.
 4. Ortalama 5 dakika demlenmesini bekleyin, peşinden Frenc Press aparatının tutmacını aşağıya doğru ittirin.
 5. Filtre kahvenizi, kupanın içine döküp içebilirsiniz. Afiyet Olsun

2. Yöntem Filtre Torbası

Filtre torbasını, güvenilir web sitelerinden veya büyük marketlerden satın alabilirsiniz. Filtre torbası ve ip yardımıyla ergonomik bir halde filtre kahve hazırlayabilirsiniz.

 1. 1 tatlı kaşığı kadar öğütülmüş filtre kahveyi filtre torbasının içine dökün.
 2. Filtre torbasının ağzını büzüştürerek bohça haline getirin.
 3. Filtre torbasının ağzını büzdükten sonrasında ip yardımıyla, torbanın ağzını bağlayın.
 4. Filtre torbasını kahve fincanının içine yerleştirin.
 5. Kaynamış suyu fincanın içindeki filtre torbasının üstüne yavaş bir halde dökün.
 6. 4-5 dakika filtre kahvenin demlenmesini bekleyin.
 7. Arkasından filtre torbayı fincanın içinden çıkarıp, filtre kahvenizi yudumlayabilirsiniz.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.