Suna Dumankaya’dan Sivilce İçin Antibiyotikli Maske Tarifleri

0

Sivilce, pek oldukça insanoğlunun muzdarip olduğu mühim bir cilt sorunudur. Yaş yada cinsiyet fark etmeksizin herkeste görülebilen bu problemin tedavisi için uygulanan çeşitli yöntemler vardır. Sivilce için antibiyotik kullanımı da bu yöntemlerden biridir. İlaç yada krem formunda satılan antibiyotikler sivilcelerin iyileştirilmesinde başvurulan bir çözüm olsa da kesinlikle cildiye doktorunun kontrolünde, reçete edilmiş olduğu şekilde kullanılması gerekir. Böylelikle antibiyotik ile sivilce tedavisi mükmkün olacak, doğru ilaç ve doğru kullanım pozitif yönde netice verecektir. Meydana getirilen bilimsel emekler ve hastaların tecrübeleri de bunu kanıtlar niteliktedir.

Sivilce İçin Kullanılan Antibiyotik İlaçlar Ve Kremler Nedir?

  1. Monodoks sivilcelerin tedavisinde kullanılan antibiyotik ilaçlardan biridir.
  2. Tetradox da sivilce için doktorların yazdığı bir ilaçtır, günlük doz 50 mg olup tedavi süresi 6-12 hafta içinde değişmiş olur.
  3. Imex krem, cilde haricen uygulanan bir antibiyotik çeşididir. Formülünde tetrasiklin hidroklorür mevcuttur ve bu madde bakterileri öldürür. Sivilcelerin tedavisinde etkili olan bu krem kortizon içermez ve kullanımı güvenlidir. İmex sivilce kremi kullananların yorumları çoğunlukla pozitif yönde yöndedir. “Imex krem sivilceyi kurutuyor. Imex krem sivilceye iyi geliyor.” tarzında yorumlar bir fazlaca fazladır.
  4. Fuccicort krem sivilce probleminin giderilmesinde faydalıdır. Fucicort Krem muhtevasında fusidik asit (bir çeşit antibiyotik) barındırır. Ek olarak betametazon valerat (kuvvetli bir kortikosteroid kombinasyonu) ihtiva eder. Hem buluğluk dönemine bağlı olan hem de başka faktörlerden meydana gelen iltihaplı sivilcelere karşı iyi bir çözümdür.
  5. Teramisin krem düzgüsel yada irinli sivilcelerin tedavisine destek verir. Sivilce izlerini de hafifletir.
  6. Fucidin krem sivilcelerin yol açmış olduğu şikayetlere iyi gelir. Sivilce izlerini etkilemez sadece sivilce sebebiyle ciltte oluşan kızarıklığı ve hassasiyeti ortadan kaldırır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Antibiyotik İle Sivilce Tedavisi

Her şeyden ilkin mümkün olmasıyla birlikte stresten uzak durun. Ek olarak dengeli beslenmeye itina gösterin. Çikolata, kuruyemiş ve cips benzer biçimde yiyecekleri ve asitli içecekleri fazla tüketiyorsanız bu alışkanlığınızdan vazgeçmelisiniz. Bunun yanı sıra 1 tatlı kaşığı oksijenli su, 1 kapsül antibiyotik ve 1 çay kaşığı bebe pudrasını karıştırıp cildinize uygulayabilirsiniz. Her gün 20 dakika cildinizde bekletip paklayın. Sivilcelerinizi kısa sürede kurutacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Antibiyotik İle Sivilcelerden Kurtulun

1 tatlı kaşığı yeşil çay, 4 çorba kaşığı bal, Bir ampul antibiyotik ve bir ampul C vitamini iyice karıştırılır. Hazırlanan karışım robottan geçirilerek krem haline getirilir. Temizlenmiş cilde sürülür ve 15 dakika bekletilir. Ondan sonra ılık su ile yıkanır. Her gün uygulanabilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Antibiyotik İle Sivilceleri Kurutan Formül

Bir kapsül antibiyotiği toz haline getirin. Bir çorba kaşığı biberiye çayı, bir tatlı kaşığı yeşil kil ve 3 damla kekik yağı ile karıştırın. Cildinizi temizleyip kazanmış olduğunuz karışımı uygulayın ve averaj 20 dakika cildinizde beklemeye alın. Bu formülü haftanın 4 günü tekrarlayın. Kuvvetli bir karışımdır ve sivilceleri geçirir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Antibiyotik İle Kalçadaki Sivilce Tedavisi

2 tane antibiyotik kapsülünü eziyoruz. 2 çorba kaşığı kil ile karıştırıyoruz. İçerisine 4 damla zeytinyağı ve 4 damla limon suyu ekliyoruz. Gerekiyorsa 1 çorba kaşığı su ilave edebiliriz. Sivilce olan yeri dezenfekte edip karışımı uyguluyoruz. 15 dakika beklettikten sonrasında yıkıyoruz. Varlıklı içerikli bir karışımdır, denemenizi tavsiye ederim. Bu problemden kurtulana kadar her hafta 4 kere uygulamayı sürdürün. Öte taraftan sivilceli bölgeyi daima temiz tutun ve sivilcelerinize dokunmayın. Buna ilaveten bir pamuğa elma sirkesi döküp kalçanızı bununla silin. Her gün yapmanız gerekmez, ara sıra uygulayabilirsiniz. Kalçada çıkan sivilce için faydalıdır, iyileşme sürecini hızlandırır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.