Suna Dumankaya’dan Sivilce Geçirmek İçin En Etkili Maske Tarifleri

0

Sivilce her yaştan insanda görülebilen en sık karşılaşılan cilt problemlerindendir.  İşte yüzünüzdeki, alnınızdaki, çenenizdeki, burnunuzda ve kalçanızdaki sivilcelerden kurtulmanızı sağlayacak Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca tarifi verilen sivilce için organik tedavi şekilleri;

Sual: Çene, alın ve burnumun çevresinde oldukça fazla sivilce var. Bunlardan iyi mi kurtulabilirim?

CEVAP

Bir tatlı kaşığı maden suyu, 1 tatlı kaşığı süt ve 3 damla limon suyunu karıştırın. Bu karışımın içine ufak bir parça ekmek batırın. Ekmeği 25 dakika sivilceli bölgenin üstünde tutun. Bu formülden 5 günlük kür olarak yararlanın. Ek olarak yediklerinizi gözden geçirin. Bilhassa kuruyemiş tüketiminden uzak durun.

Sual: Yüzümde sivilce sorunum var. Değişik tedavi şekilleri ile değişik ürünler kullandım fakat kalıcı bir netice alamadım. Sizin tavsiyeniz nedir?

CEVAP

Yarım elmanın suyunu, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı kille karıştırın. Karışımı 20 dakika yüzünüzde bekletip sudan geçirin. Formülden her gün yararlanın.

Sual: Erişkinlik çağımdan beri sivilceler yakamı bırakmadı. Gitmediğim hekim, kullanmadığım krem ve ilaç yok benzer biçimde fakat problem bazen azalsa da devam ediyor. Kalıcı bir tavsiyeniz olabilir mi?

CEVAP

Birer tatlı kaşığı şap tozu, kırmızı üzüm sirkesi ve maden suyunu karıştırın. Bu karışımı, pamuk yardımıyla sivilceli bölgelerinize gösterim. Arkasından yarım patatesin suyunu çıkarın. Bu suyu sivilcelerinize sürüp, sabaha kadar beklemeye alın. Bu formülü her gün uygulayın.

Sual: Yüzümde oldukça fazla sivilce var. Fena bir görüntü olduğundan psikolojimi de bozuyorlar. Ne önerirsiniz?

CEVAP

Bir portakalın kabuğunu rendeleyip iyice ezin. İçine bir çay kaşığı kabartma tozu ekleyip karıştırın. Birkaç damla da portakal suyu kattıktan sonrasında, temizken cildinize sürün. Bu formülü haftada dört kez, sabah akşam uygulayın.

Sual: Sırtımdaki sivilcelerden kurtulamıyorum. Bu beni oldukça rahatsız ediyor. Süratli ve kalıcı çözümü var mıdır?

CEVAP

Bir tane portakalın bir tek kabuklarını rendeleyip iyice ezin. Arkasından portakal rendesini 1 çay kaşığı kabartma tozuyla karıştırın. Bu karışımın içine birkaç damla portakal suyu damlatın ve 1 çay kaşığı pirinç kepeği yağı ilave edin. Bu karışımı sırtınızdaki sivilceli bölgelere iyice yedirerek sürün. Ortalama 20 dakika beklettikten sonrasında, sırtınızı ılık suyla masaj yaparak sudan geçirin. Arkasından da sırtınıza, bir parça bebekler için üretilmiş pişik pudrası serpin. Bu formülü, sivilceleriniz geçene kadar her gece yatmadan ilkin uygulayın.

Sual: Kalçamdaki aşırı sivilcelerden muzdaribim. Ne tavsiye edersiniz?

CEVAP

Ilk olarak kese yapın. Evde ise, iki tane antibiyotik kapsülünü ezip, iki çorba kaşığı kille karıştırın. Bu karışıma dörder damla taze limon suyu ve zeytinyağı ilave edin. Gerekirse bir çorba kaşığı da su katın. Sorunlu bölgenize, dezenfekte ettikten sonrasında bu karışımı sürün. 15 dakika bekletip, kalçanızı sudan geçirin. Etkili bir netice almak için bu formülü sorununuz geçene kadar, haftada dört kez uygulayın. Ek olarak sorunlu bölgenizi temiz tutmaya ve sivilcelerinizle oynamamaya itina gösterin. Kalçanızı arada sırada elma sirkesi ile silmek de oldukça yararlı olacaktır.

Sual: Yalnız alın bölgemde aşırı sivilcelenme var. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Bir tutam öğütülmüş reyhan otu, 1 çay kaşığı un haline getirilmiş kükürt ve 1 limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı cildinize sürüp 20 dakika beklemeye alın. Arkasından da cildinizi sudan geçirin. Bu formülden her gün yararlanmanızı tavsiye ederim.

Sual: Son zamanlarda cildimde aşırı yağlanma oldu ve sivilceler yüzümü kapladı. Bu tarz şeyleri iyi mi kuruturum?

CEVAP

Ilk olarak stresten uzak bir yaşam sürmeye itina gösterin ve beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin. Eğer cips, kuruyemiş ve çikolata benzer biçimde gıdalara ve asitli içeceklere düşkünseniz; bunlarla bir an ilkin vedalaşmalısınız. Ek olarak 1 çay kaşığı bebe pudrası, 1 kapsül antibiyotik ve 1 tatlı kaşığı oksijenli suyu karışmasını sağlayarak oluşturacağınız karışımdan da yararlanabilirsiniz. Bu karışımı, her gün 20 dakika süresince yüzünüzde beklemeye alın, sonrasında da silin. Sivilceleriniz hızla kuruyacaktır.

Sual: Beslenmeme ne kadar dikkat etsem de sivilcelerimden kurtulamadım. Destek olursanız sevinirim.

CEVAP

Bir tutam papatyayı çay benzer biçimde demleyin. Ilınınca bununla cildinizi silin. Arkasından yüzünüzü kurulayın ve bir çorba kaşığı bal ile yarım elmanın rendesini karışmasını sağlayarak kazandığınız karışımı yüzünüze sürün. 15 dakika bekletip yüzünüzü sudan geçirin. Bu formülden her gün yararlanana bilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.