Suna Dumankaya’dan Kahve Bal Limon Maskesi Tarifi

0

Kahve ve bal ile meydana getirilen maskeler cildi pürüzsüz ve parlak bir görüntüye kavuşturmakta oldukca etkilidir. Ciltten ölü hücreleri giderir, cilt lekelerini geçirir ve güzel bir yüze haiz olmanızı sağlar.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Limon ve Bal Maskesi

Malzemeler

 1. 1 tatlı kaşığı kahve
 2. 2-3 damla limon
 3. 1 çay kaşığı bal

Bu karışımı hazırlayın. Temiz cilde gösterim. Ellerinizle masaj yaparak cildi ovun. Soğuk suyla yıkayıp cilde nemlendirici sürün.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Bal Kahve ve Kaymak Maskesi

Malzemeler

 1. 1 tatlı kaşığı kahve telvesi
 2. 1 tatlı kaşığı taze süt kaymağı
 3. 1 çay kaşığı bal

Bu maske cildinizi pürüzsüzleştirecek, sivilcelere ve siyah noktalara engel olacak, cildinize canlılık katacak ve daha sıhhatli görünmesine yardım edecektir. Hazırlanışı ise şöyledir:

1 çay kaşığı bal ile birer tatlı kaşığı taze süt kaymağı ve kahve telvesini karıştırın. Kazandığınız karışımı cildiniz temizken uygulayıp 20 dk beklemeye alın. Arkasından yüzünüzü yıkayıp cilt yapınıza uygun bir nemlendirici uygulayın.Bu formülden haftada 3 kez yararlanmanız önerilir.

Göz Altı Kırışıklıkları ve Göz Altı Morluklarını Geçiren Maske Tarifi

Malzemeler

 1. 1 tatlı kaşığı nescafe
 2. 1 çay kaşığı bal
 3. 1 tane yumurtanın beyazı
 4. 1 kapsül E vitamini(Gratis benzer biçimde kozmetik mağazalarından yada eczanelerden temin edebilirsiniz. Bunu kullanmanız koşul değildir fakat kullanırsanız doğal ki oldukca iyi olur.)

Kahve ile yumurta beyazı cam bir kapta çırpılır. Kahve tamamen eriyerek rengini verdiğinde E vitamini kapsülü ve bal eklenmiş olur. Birazcık daha çırpılır ve böylece malzemeler iyice özdeşleştirilir. Arkasından yüz bölgesi güzelce yıkanıp temizlenir ve hazırlanan karışım göz altlarına uygulanır. Bu yöntemin altın kuralı köpükleri sürmenizdir. Isterseniz yüzünüzün tamamına da uygulayabilirsiniz. Cildinizi gerginleştirip toparlayacak, kırışıklıklarınıza karşı son aşama etkili olacaktır. 15 dakika sonrasında cildinizdeki gerilmeyi hissetmeye başlayacaksınızdır. Arkasından soğuk su ile yıkayıp göz altlarınıza ikinci uygulamayı buz küpleriyle yapın. Bunu müteakiben göz altı kremi sürüp işlemi tamamlayın. Bu maskenin 4 yada 7 gün arayla uygulanması tavsiye edilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Cildi Güzelleştiren Bal ve Kahve Peeling Tarifi

Malzemeler

 1. 1 tatlı kaşığı bal
 2. 1 tatlı kaşığı hafifçe öğütülmüş kahve
 3. 2 damla zeytinyağı

Tüm malzemeleri cam bir kâsede karıştırıyoruz. Hazırlamış olduğumuz karışımı cildimize uyguluyoruz. 5 dakika bekleyip ovalayarak cildimizden çıkarıyoruz. Arkasından cildimizi ılık su ile yıkıyoruz. Bunu haftada 1 kez uygulayabiliriz. Bu sayede cildimiz daha parlak ve güzel görünecektir. Bir tek 3 malzemeyle ışıl ışıl bir cilde haiz olmak işte bu kadar kolaydır! Bal cildi besler ve nemlendirir, kahve derinlemesine temizler; limon ise cilde aydınlık verir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Selülitten Kurtulma İçin Kahve ve Bal Maskesi

Malzemeler

 1. 1 paket Türk kahvesi
 2. 1 yiyecek kaşığı bal
 3. Maden suyu

Hazırlanışı: Selülitler canınıza tak ettiyse onlardan naturel yolla kurtulmanızın zamanı gelmiş anlamına gelir. Bunun için bir paket Türk kahvesini almış olduğu kadar maden suyu ile karıştırıp bir çorba kaşığı bal ilave edin. Vücudunuza uygulayıp 1 saat bekleyin ve yıkanın. Bunu her hafta minimum 1 kez uygulayın. Oldukça kuvvetli bir tesiri vardır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Zeytinyağı ve Bal Maskesi

5 damla yasemin yağı, 2 limonun suyu, 1 kahve fincanı bal, 200 gram zeytinyağı bir cam şişeye doldurulur ve çalkalanır. Hazırlaanan karışım cilde temizken uygulanır ve 10 dakika bekletilip durulanır. Bu formülden haftada 2 kere faydalanılır. Cilde ipeksi bir görünüm verecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.