Sumak Çayı Zayıflatır mı Sumakla Zayıflama Yöntemi

0

Sumak Zayıflatırmı Kilo Verdiren Sumak Yoğurt Kürü Tarifi

Sumak, leziz bir baharattır ve yemeklerde sıkça kullanılmaktadır. Metabolizmanın daha etken çalışmasını sağladığından kilo vermeyi de kolaylaştırmaktadır. Makalemizde sumağın zayıflamaya olan faydalarını bildireceğiz. Ve zayıflatan sumak yoğurt tarifini vereceğiz.

Sumağın Zayıflamaya Yararları Nedir?

Sumak, kan şekerinin ideal seviyede kalmasını sağlar. Böylece rejim esnasında birden canımız aşırı şekilde tatlı istemez, kendimize engel olamayıp kaçamak yapmamız da söz mevzusu olmaz. Bu da aldığımız şeker miktarını sınırlandırırken güçlük yaşamayacağımız anlamına gelir. Netice olarak daha kısa sürede kilo vermeyi başarabiliriz.

Şişkinlik ve ödem, bilhassa hanımlarda yaygın olarak görülmektedir. İşte sumak, bu benzer biçimde problemlere birebirdir.

Daha pek oldukça faydası olsa da sumak, sindirim sistemi üstündeki pozitif etkileriyle ön plandadır. Hazımsızlığı gideren sumak, mide hastalıkları için de yararlıdır. Sindirim ve boşaltım sisteminin işleyişine destek olmakta, kabızlığı ve ishali tedavi etmektedir. Bağırsakların tertipli çalışmasını destekleyerek vücudu rahatlatmaktadır.

Zayıflamak İçin Yoğurtlu Sumak Tarifi

Sumağı değişik şekillerde tüketmeniz mümkündür ve bilhassa sumaklı yoğurt kürünü denemeniz önerilir. Hazırlanışı oldukça ergonomik olan bu tanım, rejiminize katkıda bulunacaktır.

Lüzumlu Malzemeler

  1. 1 tatlı kaşığı sumak
  2. 1 kase yağsız yoğurt

Sumak ve yoğurdu bir güzel karıştırıp gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.

Sumaklı yoğurt kürü ara öğün olarak yada akşam yemeğinden evvel tüketilir. Eğer yiyecek öncesi tüketirseniz iştahınızı denetim altına almış olmuş olursunuz.

Bir litre suyun içine bir yiyecek kaşığı sumak ilave edin, kaynatın ve demlenmeye bırakın. Hazırladığınız bu çay da, sumak tüketiminin bir başka şeklidir.

Sumak ve yoğurt birlikte tüketildiği süre daha kısa sürede yağ yakmayı sağlar ve metabolizma hızını büyük seviyede artırır. Böylelikle süratli bir halde zayıflamanız mümkün hale gelir. Öte taraftan sumak, yararlı bakteriler ihtiva etmektedir. Yağ yakımını pozitif etkilemesi bundan meydana gelmektedir. Basen yağlarına karşı etkili olan sumak, göbek yağlarının erimesini de kolaylaştırmaktadır.

Sumak Yoğurt Kürünün Yararları

  1. Sumaklı yoğurt kürü yardımıyla yiyecek yeme isteğiniz azalır. Böylece fazla yiyecek yemeden de kendinizi tok hissedebilirsiniz.
  2. Sindirime destek verir. Kabızlık yaşıyorsanız sumak tüketmeniz size yarar elde edecektir. Öte taraftan sumak, gaz ve şişkinlik problemlerine da iyi bir çözümdür.
  3. Bölgesel yağlanmayı azaltır. Basen ve göbek bölgesindeki yağlanmalar için başvurulabilecek bitkisel yöntemlerden biridir.
  4. Bolca oranda antioksidan ihtiva eder. Bu sayede vücut direncini artırır ve cildi tazeler.
  5. Kandaki şeker oranının yükselmesine engel olur. Bundan dolayı diyabet hastaları tarafınca çoğunlukla tercih edilir. Kan şekerindeki dalgalanmaların önüne geçen sumak, tatlıya duyduğunuz ihtiyacı da azaltır.

Sumak Çayı Iyi mi Yapılır?

Bir su bardağı suya 1 tatlı kaşığı sumak atın ve birkaç dakika kaynatın. Hazırladığınız sumak çayına birazcık limon da sıkabilirsiniz. Ödem şikayetiniz var ise bu çayı minimum 3 gün tüketmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.