Su İçmek Sivilcelere İyi Gelirmi Suyun Yüze, Güzelliğe Yararları

0

Suyun, Su İçmenin Cilt İçin Görkemli 30 Faydası

‘Su hayattır’ sözünü duymuşsunuzdur. Evet, hepimizin bilmiş olduğu benzer biçimde su, yaşamsal öneme haiz bir içecektir. Su yalnızca insanların değil tüm canlıların temel ihtiyacıdır. Su yalnızca sağlığımız için değil cildimiz için de oldukça yararlı bir besindir. Uzmanlar günde 8 bardak şu demek oluyor ki 2 litre su içmeyi öneriyor.

Suyun Cilde Yararları Nedir?

 1. Su, vücuttaki toksik maddeleri temizler, cildi güzelleştirir ve pürüzsüzleştirir.
 2. Cildi nemli tutmanın en iyi yolu tertipli su içmektir. Cilt kuruluğunuz var ise su tüketimini artırmanız tavsiye edilir.
 3. Her gün yeterince su tüketirseniz cildinize aydınlık gelir. Su, cildi canlandırır, cilt hücrelerini yeniler ve cilde parlaklık verir.
 4. Su, ciltteki toksinleri uzaklaştırır. Bu özelliğiyle siyah nokta ve sivilce benzer biçimde problemleri engeller.
 5. Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz günlük su tüketiminizi artırarak cildinizdeki yağlanmayı denetim altına alabilirsiniz. Vücudun susuz kalması ciltte yağlanmaya niçin olur.
 6. Su, cildin gerekseme duyduğu en temel bileşenlerden biridir. Cildin esnek, yumuşak ve nemli olması, su tüketimiyle doğru orantılıdır. Su, kırışıklıkları önler ve yaşlanmayı yavaşlatır.
 7. Tertipli su tükettiğiniz takdirde akne ve sivilcelerinizin azalmaya başladığını farkına varacaksınız.
 8. Suyun cilt sağlığına yararları saymakla bitmez. Cilde esneklik kazandıran su, kırışıklıkları hafifletir, cildin daha sıhhatli ve daha genç görünmesine yardım eder.
 9. Soğuk suyla duş almak göz alerjisi, göz çevresinde ödem ve benzeri problemlerin tedavisine destek olur.
 10. Günlük su tüketimi yetersiz olursa cilt çatlakları ve cilt kuruluğu oluşabilir. Su, cilt için naturel bir nemlendiricidir.
 11. Her gün ideal oranda su tüketmeye devam ederseniz cildinizin görünümü iyileşir, yıpranmaya karşı korunur.
 12. Su, ciltteki rutubet oranının dengede kalmasını sağlayarak cilde esneklik kazandırır.

Su alımının yetersiz olması ciltte ödem ve şişliklere neden olur. Vücut, gereksinim duyan suyu alamadığında mevcut suyu depolar ve bu şekilde kendini korumaya çalışır. Cildinizde ödem ve şişlik mevcutsa bir cildiye uzmanına başvurmalı, uygulanan tedaviye ek olarak her gün size tavsiye edilen oranda su tüketmeye itina göstermelisiniz.

Su cilt kuruluğuna da iyi gelir. Cilt kuruluğu yaşıyorsanız her gün kafi oranda su tüketmeye itina göstermelisiniz. Bu, krem kullanmaktan daha etkili bir yoldur. Meydana getirilen araştırmalar göstermiştir ki cildi naturel bir halde nemlendirmenin ve rutubet dengesini korumanın yolu bolca su içmektir. Piyasadaki nemlendiriciler yada öteki cilt bakım ürünleri ihtiva ettiği kimyasallarla cilde zarar verebilmektedir. Oysa suyun hiçbir yan tesiri yoktur, tersine ciltte oluşan kuruluğa faydalıdır, cildi yumuşatır ve pürüzsüzleştirir. 49 kişilik grupla bu mevzuda bir emek harcama gerçekleştirilmiştir. 30 gün devam eden çalışmanın tüm katılımcıları kadınlardan oluşmaktadır. Bu emek harcama sonucunda her gün 2 litre su tüketmenin cildin nemlenmesine büyük katkı sağlamış olduğu belirlenmiştir.

Cildinizin rutubet oranı yüksekse ince çizgilerle ve kırışıklıklarla pek karşılaşmazsınız. Ciltteki rutubet seviyesini dengede tutmak için günlük yeteri kadar su tüketmek şarttır. Su, cilde esneklik verir. Su tüketimini çoğaltmak daha pürüzsüz ve dolgun bir cilde kavuşturur.

Günlük su alımı ideal düzeyde olmalıdır. Böylece egzama ve sedef benzer biçimde cilt problemlerinin iyileşme süreci hızlanacaktır. Zira suyun antioksidan tesiri vardır. Sindirim sistemini temizler ve bu sayede cildi parlatır, canlılık kazandırır, elastikiyetini artırır. Güneş yanığı olanlar bunun ne kadar müzmin bir dert bulunduğunu iyi bilir. Her neyse ki su tüketimini çoğaltmak güneş yanıklarının daha süratli iyileşmesine yardımcıdır. Cildinizde güneş yanığı var ise kucak kucak aloe vera jeli sürmelisiniz, şu sebeple bu güneş yanığına birebirdir sadece su da güneş yanığına karşı etkilidir.

Dengeli ve sıhhatli beslenme alışkanlığımız yoksa kronik akne problemiyle karşılaşmamız oldukça normaldir. Bu durum günümüzde pek oldukça kişinin ortak sorunudur. Kafi oranda tüketilen su, ciltte detoks tesiri yapar, zararı dokunan maddeleri ciltten uzaklaştırır ve gözenekleri sıkılaştırır. Böylece gözeneklerde tıkanıklık, sivilce, akne benzer biçimde problemlerin görülme riski azalır.

Gözeneklerimiz makyaj kalıntıları ve hava kirliliği yüzünden tıkanır ve genişler. Fakat kucak kucak su tüketirsek cildimizdeki yağ ve su oranı dengeleenir. Su ciltteki toksinleri giderir ve gözenekleri küçültür.

Ani kilo yitirilmesine yada ilerleyen yaşa bağlı olarak cilt sarkması görülebilir. Kollar, bacaklar, göbek ve yüz bölgesindeki sarkmalardan kurtulmak için her gün yeteri kadar su tüketmek gerekir. Zira su ciltteki elastin ve kolajen lifleri sağlamlaştırır, sarkma problemini ortadan kaldırır ve daha gerilmiş bir cilde haiz olmayı sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.