Su İçmek Cildi Güzelleştirir Mi Oldukca Su İçmenin Cilde Yararları

0

Hayatımızda mühim bir yere haiz olan su, vücudumuzun neredeyse dörtte üçünü oluşturur. Bilimsel araştırmalara gore gün içinde kafi oranda su içmek kişide depresyon, gerginlik ve stres şeklinde durumları azalmıştır. Ek olarak tertipli su tüketimi kaliteli uyku uyumanızı sağlayacak, bitkinlik halini üzerinizden kaldıracaktır.

Su İçmenin Cilde Yüze Yararları Nedir?

Su içmenin bedenimize olduğu şeklinde cildimize de birçok faydası vardır. Tertipli su içmek, cildin daha sıhhatli ve ışıl ışıl görünmesini sağlar. Vücut susuz kalmış olduğu vakit toksinleri dışarı atamaz ve sivilce, akne şeklinde cilt problemlerine neden olur. Cilt sorunlarını gidermek ve sıhhatli bir cilde kavuşmak için bolca su tüketilmelidir.

Vücut susuz kaldığında cilt kuru ve nefes görünür. Günde 2 litre su içerek daha canlı ve güzel cilde kavuşabilirsiniz. Tertipli olarak su içtiğinizde kuru ve solgun cilt yerini taze, nemli ve parlak cilde bırakır. Bununla beraber tertipli su tüketmek cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Cilt hücreleri yenilenerek, kırışıklığın önüne geçer ve genç görünümünüzü korumanıza destek verir.

Su İçmenin Yararları Nedir?

Birçoğumuz gün içinde sık sık çay, kahve, meyve suyu şeklinde sıvı tüketitiğimiz için yeteri kadar su içemiyoruz. Oysa su içmeyi unutmamak lazım, tertipli ve yeteri oranda su içmek gövde sağlığı açısından oldukça önemlidir. Güne başlarken bir bardak su içmek vücudumuzu toksinlerden arındırır. Su içmenin bedenimize başka ne şeklinde yararları var gelin beraber göz atalım;

Metabolizmayı Hızlandırır :

Tertipli su içmek metabolizmayı hızlandırır. Toksinlerin vücuttan daha süratli atılmasını sağlamış olduğu için en rahat detoks yöntemi bol miktarda su içmektir. Gece uyumadan ilkin ve sabah uyandıktan sonrasında su içmek tokluk hissi verdiğinden dolayı zayıflamaya destek olmaktadır.

Bağışıklığı Kuvvetlendirir :

Su içmek bağışıklığı kuvvetlendirir böylece hastalıklara karşı kalkan olur. Vücudumuzdaki sıvı oranını korumak için gün içinde kucak kucak su içmek gerekir.

Böbrek Sağlığını Korur:

Böbrek sağlığını korumak için kucak kucak su içmek fazlaca önemlidir. Su içmek böbrekleri çalıştırır. Yeteri kadar su tüketilmediğinde, böbrek taşı oluşur ve böbrek hastalıklarına niçin olur. Sağlığımız için su içmek fazlaca önemlidir.

Bağırsakları Temizler:

Gün içinde sık sık su içmek devamlı idrara çıkmanıza niçin olur. Böylece vücutta biriken atık maddelerin idrar yöntemiyle dışarı atılmasına destek olmaktadır.

Migren Ataklarına Engel Olur :

Vücudumuzun susuz kaldığının ilk emaresi başımızın ağrıması yada migrenin tutmasıdır. Su içerek  baş ağrısının geçmesini sağlayabilirsiniz. Uzmanlar tertipli su içmenin baş ağrılarını ve yorgunluğa iyi geldiğini ifade etmişlerdir.

Güne Zinde Başlamanızı Sağlar:

Sabah uykudan uyanınca aç karnına içeceğiniz bir bardak su, güne daha zinde başlamanızı sağlar. Su, hücrelere oksijen taşır. Böylece kendinizi daha canlı hissedersiniz.

Spor Esnasında Performansı Arttırır:

Spor yaparken su içmek, performansınızı pozitif yönde yönde etkileyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.