Su içiyorum yarıyor diyenler su hakikaten kilo yapıyor mu?

0

Su insanoğlunun vücudunda yaradılıştan olan yaşamsal bir elementtir. O şekilde ki insan vücudunun yarısından fazlası sudan oluşmaktadır. Bu su vücutta besinlerin sindirimi ve atıkların atılması benzer biçimde birçok değişik faaliyetin yerine gelmesini sağlamaktadır. Vücudumuz için yaşamsal ehemmiyet taşıyan su, tüketildiğinde vücuttaki fazla kiloları vermek için de yardımcıdır.

Su Kaç Kalori İçerir?

Diyetisyen Tuba Yaprak suyun 0 kalori bulunduğunu bildirmektedir. Doğrusu ister 1 bardak isterse 10 litre su için asla kalori almazsınız şu sebeple suyun kalorisi 0’dır, kısaca kalorisi yoktur.

Diyetisyenler: Su İçmek Zayıflatıyor!

Diyetisyen Tuba Yaprak bu hususta şu detayları vermektedir:

Kilo vermek ve bunu en sıhhatli şekilde yaşmak için tertipli ve kucak kucak su içilmesi şarttır. Öteki bir deyişle,suyun zayıflamaya tesiri büyüktür. Bunun en büyük sebeplerinden biri su içmenin iştahı azaltması ve metabolizmayı hızlandırmasıdır. Bu sayede vücudun sıhhatli şekilde kilo verimesini sağlamaktadır. Su içmek kişiyi tok tuttuğu için fazla yemesini de engeller şu sebeple mide hacmini doldurur. Ek olarak su içmek vücutta enzim dengesinin kurulmasına destek olur. Tüm bu yararları sebebiyle, bilhassa sıhhatli şekilde kilo vermek ve zayıflamak isteyen insanoğlu günde minimum 8-12 bardak su içmelidir. Su vücuda girdiğinde metabolizmayı hızlandırır ve dolayısıyla yakılan kalori miktarını arttırır. Bu şekilde şahıs süratli şekilde kilo verir. Su yalnızca kalori yakımını sağlamaz bununla beraber vücuttaki yağ ve toksinlerin atılmasına da destek sunar. Özetlemek gerekirse su kesinlikle hayattır ve kilo vermek için su içilmesi kesinlikle şarttır. İnsan vücudunun averaj %70’i su ile kaplıdır ve bu da suyun vücutta hücrelerin fonksiyonlarını gerçekleştirmede tesirini ispatlayan fazlaca mühim göstergedir.

Vücut için yaşamsal olan su sıhhatli şekilde kilo vermek için fazlaca yardımcıdır. Bu yüzden tertipli olarak su tüketmek vücutta yağların erimesini sağlamış olduğu için zayıflamaya katkı sağlar.

Su, midede yer kaplar ve yiyeceklerden ilkin içilen su ise daha azca yiyecek yemeyi sağlar. İşte bu yüzden su kilo verdirir. Yiyeceklerden ilkin su içerek daha azca yiyecek yersiniz ve bu sayede yavaş yavaş ve sıhhatli şekilde kilo verirsiniz. Ek olarak belirtmekte yarar vardır ki, öteki kalorili içeceklerin aksine suyun haiz olduğu kalori 0’dır.

Diyetisyen Ersan Erçin bu hususta şu detayları vermektedir:

“Su tüketmek vücuttaki toksinlerin atılması, iştahı azaltması ve kalori yakılması mevzusunda oldukça etkilidir. Uzmanların yürüttüğü araştırmalar sonucunda 10 dakika içine 530 mL su içmek metabolizmayı %30 oranında hızlandırdığı ve bu hızın 30-40 dakika sürdüğü görülmüştür. Ek olarak suyun iştah baskılama özelliği de oldukça yüksektir şu sebeple su mideye indiğinde belli bir hacim kaplar ve tokluk hissi oluşmasını sağlar. 2010 senesinde meydana getirilen bir emek harcama bunu destek sunar niteliktedir. Bu çalışmada denekler iki gruba ayrılmıştır ve yemekten ilkin su içenlerin içmeyen kişilere kıyasla %44 daha çok kilo kaybettiği gözlemlenmiştir.

Diyetisyen Canan Aksoy’  bakılırsa; su sıhhatli yoldan zayıflamak için en temek besindir. Vücutta su eğer olmazsa kalori yakımı gerçekleşmez. Vücuttaki kalorilerin yakılması için suyun tertipli ve bol miktarda içilmesi şarttır. Ek olarak acıktığınızda su içerseniz açlığınız yatışır. Bu durum da hakikaten acıkmadığınızı aslına bakarsak susadağınızı göstermektedir.

Su İçerek Kaç Kilo Verilir?

Diyetisyen Tuba Yaprak bu hususta şu detayları vermektedir:

“İnsan vücudunda sindirim ve boşaltım sistemlerinin en temel maddesi olan suyun zayıflamaya tesiri fazlaca büyüktür. O şekilde ki su içmek kalori yaktırır ve metabolizma hızını yükseltir. Su içilerek kaç kilo verileceğini de şöyleki ifade etmek doğru olacaktır: yıl içinde günlük olarak 1,5 litre su tüketirse, vücut 17 bin 400 kaloriyi fazladan yakar. Bu ise kişinin 2,5 kilo vereceğini gösterir.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.