Soğan Suyu İle Cilt, Yüz Maskesi Tarifleri

0

Soğan Suyunun Cilde Yararları Nedir?

Soğan suyu, kükürt, A, B, C ve E vitaminleri, quercetin benzer biçimde kuvvetli antioksidan içinde ne olduğu ile cilt için yararlı bir maddedir. Sivilceleri geçirir, cildi besler, ciltteki lekeleri giderir.

Soğan Suyu Iyi mi Elde Edilir?

1.Yöntem

Soğanın suyunu çıkarmak için katı meyve sıkacağına soğanı atıp suyunu bu şekilde çıkarabilirsiniz.

2.Yöntem

1 tane soğanı rendeleyin. Rendelediğiniz soğanı süzgeç ya da temiz bir tülbente koyup sıkıp suyunu çıkarabilirsiniz.

Soğan Suyu Maskesi Iyi mi Yapılır?

1. Yöntem

1 yiyecek kaşığı soğan ile 1 yiyecek kaşığı yoğurdu karıştırın. Parmaklarınızın ucunu kullanarak hafifçe dairesel hareketlerle bu maskeyi yüzünüze uygulayın. 10 dk sonrasında yüzünüzü sudan geçirin.

2.Yöntem

1 tatlı kaşığı limon suyu ile 2 tatlı kaşığı soğan suyunu karıştırın. Pamuğu bu karışıma batırıp, pamuğu cildinize sürün. 10-15 dk sonrasında cildinizi sudan geçirin.

3. Yöntem

1 yiyecek kaşığı soğan suyu

1 yiyecek kaşığı zeytinyağı ya da badem yağı

Soğanı rendeden geçirin ve süzgeçten geçirin. Zeytinyağı yada badem yağı ile karıştırın. Yüzünüze ve boynunuza sürün. 15 dk bekletip su ile sudan geçirin.

Soğan Suyu İle Cilt Maskesi Tarifleri

Cildi Güneşin Zararı dokunan Işınlarından Korur.

Soğan suyu, A vitamini, C vitamini ve E vitamini benzer biçimde antioksidan vitaminlerin yanı sıra mükemmel bir flavonoid deposudur. Tüm bunlar, cilt hücrelerimizi güneşin ultraviyole (UV) ışınlarının zararı dokunan etkilerinden korumaya destek sağlar.

Yaşlanma Emareleri ile Savaşım

Soğan suyunda bulunan Quercetin isminde antioksidan ve öteki vitamin ve mineraller soğan suyunu kuvvetli bir anti-enflamatuar gizmen yapar. Bundan dolayı, soğan suyu zamansız yaşlanma belirtilerinin yanı sıra özgür köktencilik hasarlarına karşı mücadelede oldukça etkilidir.

Cilde Parlaklık Verir

Soğan suyunda yer edinen antioksidanlar, kanı toksinleri arındırıp vücudu içerden temizlemeye, detoks halletmeye destek sağlar. Bunun sonucunda cilde parlak ve canlı hale gelir. Soğan suyu içerek de tüketilebilir.

Sivilce ve Yara İzlerini İyileştirir

Soğan suyu antibakteriyel, antiseptik ve antienflamatuvardır. Tüm bu özellikler, enfeksiyona yol açan bakterileri öldürerek, iltihaplanmayı azaltır, yara ve sivilce izlerinin daha süratli geçmesini sağlar.

Cildi Besler

Soğan suyunun vitamin içinde ne olduğunun (bilhassa C vitamini içermesi) cildimizi sıhhatli, lekesiz ve ışıltı dolu hale getirerek verimli bir halde beslediği bilinmektedir.

Cilt Enfeksiyonlarını Önler

Soğan suyunda bulunan uçucu yağlar, birçok cilt enfeksiyonuyla başarı göstermiş bir halde savaşım etmeye destek olan antiseptik özelliklerin yanı sıra muhteşem antibakteriyel özelliklere haizdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.